ГоловнаГреціяУлюблені курорти європейських туристів Греції та Туреччини опинилися на межі збройного конфлікту

Улюблені курорти європейських туристів Греції та Туреччини опинилися на межі збройного конфлікту

Акваторія улюбленого туристами Егейського моря може стати черговою точкою міжнародного напруження, аж до військового зіткнення. При цьому на межі збройного конфлікту перебувають дві вкрай популярні у українських туристів країни – це Греція і топ туризму цього року – Туреччина. Причиною чергового конфлікту стало «егейське питання», що включає суперечку про права на акваторію Егейського моря, і він знову на порядку денному.

Як заявляють експерти в Telegram, днями в Мережі з’явилося зображення соратника Ердогана та члена правлячої коаліції Девлета Бахчелі з картою, де грецькі острови були позначені як територія Туреччини. У Греції це у свою чергу оцінили як «особливо агресивний провокаційний акт» – особливо з урахуванням того, що лише в лютому цього року МЗС Греції вже виражало протест Туреччини через заяви, які ставлять під сумнів її суверенітет.

Оскандалився, згідно з тими ж даними і турецький президент – ідею повернення Великої Порти він явно не бажає залишати. Реджеп Тайіп Ердоган на вже провокаційній урочистій церемонії на честь річниці взяття Константинополя заявив, що мета Туреччини – повернути всі сфери впливу. До них він включив Пелопоннес і Афіни. А Греції пообіцяв “трагічний кінець”. При цьому президент Туреччини Тайіп Ердоган звинуватив Грецію в тому, що вона останнім часом навмисно порушує положення Лозанського мирного договору, зокрема стосовно прав турецької нацменшини. Зазначимо, що лозанський договір 1923 юридично оформив розпад Османської імперії і закріпивши територію Туреччини в її сучасних кордонах.

Агресивна риторика підкріплюється і більш вагомими жестами у вигляді підвищеної активності на кордоні – Греція знову почала перекидати у прикордонні райони біля річки Маріца бойову техніку. При цьому лише у травні збройні сили Греції знову були приведені в стан підвищеної бойової готовності через турецькі вчення Efes 2022.

Неспокійно і на морі – там знову провокується газовий конфлікт. Турки відправляють чергове геологорозвідувальне судно до берегів Греції: у серпні буріння у Східному Середземномор’ї розпочне Abdulhamid Han.

У результаті експерти вже запитують, чи можливі повномасштабні бойові дії між двома членами НАТО? Але прикордонних конфліктів вони точно не відкидають – а для того, щоб налякати туристів, вистачить і цього.

Свіжі новини

Погода

Також читайте

Туристка із Сінгапуру зникла безвісти під час відпустки в Іспанії

Повідомляється, що 39-річна громадянка Сінгапуру прилетіла до міста Хавеа...

Потужне виверження вулкана відбулося в Індонезії

В Індонезії сталося сильне виверження вулкана Руанг. Влада побоюється...

Єгипет накриває депресія та різкі погодні гойдалки з піском та пилом

Єгипет накриває депресія — у метеорологічному сенсі: саме так...

У Туреччині назвали наскільки готелі підвищать ціни

Якщо в Туреччині хочуть отримати дохід від туризму, який...

Для туристів запустили безкоштовний рейс без вказівки кінцевого пункту: про нього капітан оголосив за 2 години після зльоту

Оригінальним способом вирішила порадувати своїх туристів – учасників програми...