ГоловнаМіжнародні організаціїНАТОФінляндія ігнорує російські погрози: починаються дебати щодо членства в НАТО

Фінляндія ігнорує російські погрози: починаються дебати щодо членства в НАТО

Парламент Фінляндії сьогодні розпочав обговорення питання про вступ країни до НАТО, щоб краще захистити себе від можливої ​​російської агресії, за даними агентства Франс Прес, яка заявила, що пропозиція про вступ “дуже ймовірна”.

Незважаючи на останні заяви Москви про те, що вона розмістить ядерну зброю в Балтії, якщо Фінляндія або сусідня Швеція приєднаються до західного військового альянсу під керівництвом США, Гельсінкі мають намір швидко ухвалити рішення. Минулого тижня прем’єр-міністр Сана Марін (на фото) заявила, що, на її думку, рішення буде ухвалено “протягом кількох тижнів”.

До вторгнення Росії в Україну в парламенті Фінляндії були розбіжності щодо вступу до НАТО. Однак тепер серед 200 членів парламенту намітилася явна більшість на користь приєднання до голосування, яке може відбутися до літа. За оцінками фінських ЗМІ, сто депутатів уже вирішили підтримати цю політику, і лише 12 – проти. Інші чекають дебатів, щоб висловити свою позицію, повідомляє БТА.

Нова “біла книга”, представлена ​​минулого тижня урядом членам парламенту, не виражає офіційної позиції, але наголошує, що лише членство в НАТО дозволяє використовувати захист відомої статті 5 про колективну оборону.

Швеція уважно слідкує за рішенням Фінляндії. Скандинавська країна, яка не воювала упродовж двох століть, також розглядає можливість приєднання до альянсу, зазначає AFP.

Свіжі новини

Погода

Схожі новини