У Тихому океані біля Філіппін лютує супертайфун, евакуйовано 100 тисяч чоловік

Сильний вітер та високі хвилі обрушилися на схід Філіппін у понеділок, найсильніший тайфун, коли-небудь зафіксований у квітні, пройшов у Тихому океані, внаслідок чого загинув один чоловік і викликавши повені в нижчих населених пунктах, повідомили представники стихійних лих.

У понеділок національне бюро погоди видало попередження про сильний вітер та сильні дощі, сказавши, що “руйнівний вітер, що має силу тайфуну, простягається назовні до 110 км (68,35 милі) від центру шторму”.

За даними провінційних агентств по ліквідації наслідків стихійних лих, більше 100 000 чоловік були евакуйовані з прибережних районів.

Не очікується, що ядро ​​Сурігае, або Бісінг, так ураган називають його місцевим населенням, торкнеться суші. Але через діаметр 500 км і швидкості вітру 195 км на годину частини східних островів Самара постраждали від повені, а кілька громад втратили електроенергію.

Експерти кажуть, що перший супер тайфун 2021 року віщує напружений сезон штормів для регіону в майбутньому році.

«Перші ознаки вказують на те, що сезон тайфунів 2021 року по щонайменше середньої по активності, а можливо, і вище середнього», – написав американський метеоролог Джефф Мастерс в повідомленні на веб-сайті Yale Climate Connections, який щодня повідомляє про кліматичні умови .

Вчені-атмосферники кажуть, що дані показують, що шторми, звані тайфунами, циклонами або ураганами в різних частинах світу, посилюються через глобальне потепління.

«Паливо для цих штормів – теплі океани», – сказала Анн-Клер Фонтан, науковий співробітник Всесвітньої метеорологічної організації, що базується в Женеві.

  Гонконг призупиняє всі рейси з Індії, Пакистану і Філіппін

«Світова тенденція полягає в тому, що вони стають сильнішими, і більш високий відсоток від загального числа штормів буде потужнішим».

Супутниковий знімок тайфуну Surigae недалеко від Філіппін.
Супутникове зображення тайфуну Surigae поблизу Філіппін, 19 квітня 2021 р. NOAA / REUTERS

Більш тепла атмосфера містить більше вологи, дозволяючи штормовим вітрам вихлюпувати більше дощу. Зокрема, температура води в західній частині Тихого океану вище, ніж в середньому по світу, що робить її благодатним грунтом для таких мега тайфунів, як Сурігао. У цьому регіоні спостерігається більше штормів, ніж в будь-якій іншій частині світу, більше 70% з яких припадає на пік сезону з липня по жовтень.

  Гонконг призупиняє всі рейси з Індії, Пакистану і Філіппін

Офіційні особи з ліквідації наслідків стихійних лих заявили, що 79-річний чоловік з провінції Південний Лейте на Філіппінах був підтверджений мертвим після того, як його вдарило впало дерево, і одна людина зникла безвісти.

На Філіппінах щороку буває близько 20 тропічних штормів. У минулому році найсильніший тайфун року, Жени, обрушився на країну з поривами вітру до 310 км на годину, убивши 25 осіб і змусивши евакуювати понад 345 000 чоловік.

Тим часом Тайвань сподівається, що шторм принесе такі необхідні дощі, щоб полегшити посуху. Однак очікується, що він піде з Тайваню в Тихий океан, і до кінця цього тижня дощ пройде лише в північній частині острова.

Слідкуйте за нами на Google News

Також читайте

Актуально

ЕКОтуризм: вісім зелених напрямків для незабутнього відпочинку

Інвестуйте в свою мандрівну у місця, де розгортаються ініціативи щодо мінімізації впливу туризму на навколишнє середовище. Багато в чому подорожі можуть стати силою добра, тому...

e-Віза в Україну, правила та порядок оформлення

Українська е-Віза (електронна віза) видається іноземцям для поїздок в Україну приватною, туристичною, діловою метою, для лікування, діяльності у сфері науки, освіти, культури, спорту, а...
Погода

Останні новини