Тисячі сонних жаб зупиняють рух в Естонії

Армія з тисяч жаб, що прямують до своїх нерестовищ, змусила перекрити дорогу в столиці Естонії Таллінні.

Зазвичай земноводних перевозять добровольці, які перевезли 97 000 жаб в попередні роки, в тому числі 2 000 тільки в минулому році.

Але в цьому році заходи COVID-19 унеможливлюють масові зібрання людей, і тепер влада вжила заходів, щоб гарантувати, що жаби не постраждають від проїжджаючого транспорту на одній з найжвавіших доріг міста.

Тепло асфальтового покриву може робити жаб сонливими
Тепло асфальтового покриву може робити жаб сонливими і повільними, роблячи їх вразливими для проїзду транспорту. /ДЖАНІС ЛАЙЗАНС/Reuters

«Жаби були тут до того як з’явилася дорога», – сказала Крістель Саарм, волонтер Естонського національного фонду. «Тепер ставки, де вони розмножуються, знаходяться по одну сторону дороги, а місце їх зимівлі – по інший. Тому вони змушені переходити через дорогу».

Тепла поверхня дороги може зробити амфібій сонними і повільними, і до 300 з них можуть застрягти одночасно, роблячи їх вразливими для автомобілів.

Таллінн розглядає можливість будівництва тунелю під дорогою, щоб жаби могли переходити, або створення ставка на тій стороні, де вони зимують, сказав заступник глави району Хааберсти Олег Сілььянов.

Джерело: Reuters

Слідкуйте за нами на Google News

Також читайте

Актуально

Естонські прикордонники ділилися своїм досвідом в Україні

У Києві відбулася зустріч керівництва підрозділів кадрового менеджменту Адміністрації Держприкордонслужби України та Департаменту поліції і прикордонної охорони Естонської Республіки, на якій обговорювалися питання співпраці. Відмітимо,...
Погода

Останні новини