ГоловнаБотсванаВ Ботсвані зняли заборону на полювання на слонів

В Ботсвані зняли заборону на полювання на слонів

Багато країн і регіони протягом декількох місяців брали критично мало туристів або взагалі були закриті для туризму, і в результаті багато людей залишилися без роботи. Горький побічний ефект крона-кризи: на диких тварин стали частіше полювати і випускати на відстріл.

Минулого тижня в Ботсвані почалося скандальне полювання на слонів. Через обмеження, пов’язаних з пандемією в минулому році полювання довелося відкласти. Однак в цьому році сезон полювання буде проходити з 6 квітня по 21 вересня 2021 року. Мисливський сезон в Ботсвані проходить за планом, каже Кабель Сеняцо, директор Управління національного парку. Всього два роки тому урядова комісія запропонувала скасувати заборону на полювання на слонів, який вступив в силу в 2014 році, тому що, на її думку, кількість слонів досить. Уже в травні 2019 року, президент вирішив реалізувати задумане.

За сезон полювання в цьому році на відстріл випущено 287 товстошкірих. Управління національних парків і дикої природи заявляє, що хоче розширити мисливський туризм в Ботсвані, який в даний час застиг через пандемію корони. Тому в минулому році багато ліцензії на відстріл диких тварин не використовувалися. Слони створюють проблеми, топчуть фермерські поля і становлять загрозу для людей. Навіть спроби утримати тварин подалі від населених пунктів або переселити їх не змогли вирішити конфлікти між людьми і слонами.

Однак популяція слонів в Африці росте тільки в національних парках Намібії, Південної Африки, Зімбабве і Ботсвани. Але, за даними природоохоронної організації WWF, 80% тварин живуть за межами цих зон. Ось чому з кожним роком їх стає все менше, в основному через браконьєрство, але також і тому, що їх середовище проживання скорочується, а зміна клімату також негативно впливає на зростання популяції. Наприклад, недавнє дослідження показує, що зараз насіння і фруктів в якості корму для слонів в лісах Центральної Африки приблизно на 80% менше, ніж 30 років тому.

На Мальдівах в даний час також з’являються негативні заголовки про благополуччя тварин. 23 березня 2021 року місцеве міністерство рибальства, морських досліджень і сільського господарства оголосило про розгляд зняття 11-літньої заборони на лов акул.

У заклику міжнародних організацій влади Мальдівських островів призиваються зберегти заборони на лов акул і торгівлю м’ясом хижаків, які діють вже більше десяти років. Дослідження показали, що захищена популяція акул збільшує попит на дайвінг і, таким чином, приносить додатковий дохід Мальдивам. У зв’язку зі спадом туризму на Мальдівах дуже важливо захистити і зберегти екосистему. Подана петиція про збереження заборони на лов акул.

Свіжі новини

Погода

Також читайте