Злети і падіння туризму в Аргентині

З березня по грудень 2020 року поїздка в Аргентину була неможлива, і з моменту її відкриття до сьогоднішнього дня поїздки поступово поновлювалися, хоча з обмеженнями і невеликими блокуваннями. Альдо Еліас, віце-президент Аргентинської туристичної палати (CAT), говорить, що «галузь переживає важкі часи. Туризм в Аргентині був однією з найбільш постраждалих галузей з початку пандемії. Після відкриття в грудні обмежувальні заходи були знову введені в останню хвилину без будь-якого повідомлення або спільної роботи з мінімізації негативного впливу».

Згідно з наявною у CAT інформацією, в галузі налічується близько 60 000 компаній і створюється більше 1 мільйона робочих місць. Під час пандемії в Аргентині було закрито 11 000 підприємств і втрачено 150 000 робочих місць.

Фабіан Томмарелло, президент Асоціації туристичних гідів Буенос-Айреса (AGUITBA), говорить, що «індустрія так і не відновила свою роботу», додавши, що «в місті Буенос-Айрес 98% гідів не повернулися до роботи з березня 2020 року, тобто протягом 16 місяців більшість були без роботи». Томмарелло пояснює, що місто є особливим напрямком для гідів: «Буенос-Айрес не схожий на інші міста в країні, де туристам потрібен гід. Місто пропонує безліч можливостей, доступних кожному; ми жили в основному за рахунок іноземного або освітнього туризму».

Нові варіанти COVID-19 змусили уряд в черговий раз закрити міжнародні кордони. «Ми працюємо над тим, щоб відкрити кордони в середині серпня», – сказав Еліас.

Ще один напрямок, який терпляче чекає повернення іноземних туристів, – це національний парк Періто-Морено. Каталіна Мартінес, доглядач парку, каже: «У минулому сезоні у нас було 270 відвідувачів, тоді як раніше ми звикли приймати 1200». Національний парк Періто Морено розташований в провінції Санта-Крус, в 220 кілометрах від міста Гобернадор Грегорес.

Мартінес пояснює, що це цікаве місце для відвідування через його доступності та погоду: «Коли ми відкрилися в грудні, ми дотримувалися протоколів, встановлених провінцією: соціальне дистанціювання, використання масок, в’їзд автомобілів обмежений до п’яти чоловік, прибирання ванних кімнат і т. д. Однак, не маючи можливості гарантувати дезінфекцію, ми все одно не могли відкрити притулку, ті місця, де відпочивали туристи в закритому і теплому місці, де вони могли іноді переночувати». Що стосується гідів, Мартінес зазначає, що «з 19 кваліфікованих гідів жоден ще не зміг повернутися до роботи».

Злети і падіння туризму в Аргентині

В Пуерто-Ігуасу Асоціації туристичних гідів довелося боротися за вакцинацію робітників. «Ми виступили з ініціативою вакцинації туристичних працівників; не тільки гідів, а й тих, хто в готелі, ресторані, транспорті … і це, звичайно, виконується, не впливаючи на рівень вакцинації в провінції», – пояснює Пальма. Крім того, їх мета полягає в тому, щоб Пуерто-Ігуасу вважався безпечним місцем: “Ми знаємо, що це ще не кінець пандемії, але, на думку експертів, при вакцинації більшості населення ризик поширення вірусу серед туристів низький”.

  Озеро в Патагонії за ніч стало рожевим, що сталося? (фото)

Як в місті Буенос-Айрес, так і в провінції Буенос-Айрес зимові канікули заплановані на період з 19 по 31 липня. «В минулому році ми були закриті в цьому пункті, тому подорож буде набагато краще, ніж те, що ми бачили минулої зими. Точно так само ми вважаємо, що він не перевищить 40% зайнятості в порівнянні з попередніми роками», – говорить Еліас.

  Озеро в Патагонії за ніч стало рожевим, що сталося? (фото)

Влітку Пуерто-Ігуасу відчинив свої двері, і хоча він брав тільки 10% відвідувачів у порівнянні з попередніми роками, вони могли працювати: «До пандемії у нас було близько 60 000 відвідувачів в день. Минулого літа у нас було в середньому 1800 відвідувачів в день, і ми більше працювали над карнавалом і пасхальними вихідними, коли ми досягли 3000 відвідувачів», – каже Пальма, додаючи, що зимові канікули стануть хорошим часом для відродження галузі: «У нас вже є квитки на зимовий сезон; ми думаємо, що у нас все вийде».

Однак в місті Буенос-Айрес очікування не такі. «На зимові канікули у нас немає ніяких надій. Обмежень на внутрішні рейси, обов’язкових карантинів і інших заходів стає все більше», – згадує Томмарелло. Крім того, він пояснює, що більшість гідів в місті Буенос-Айрес найняті туристичними агентствами, але ніхто не кликав їх на роботу на свята. «У нас є надії на останні місяці року, але все змінюється кожен день», – додав він.

Національний парк Періто Морено відкриває свої двері з жовтня по травень, тому взимку він залишається закритим. «Ми очікуємо, що до наступного сезону 2021/2022 парк буде повністю відкритий, включаючи притулки», – каже Мартінес, але в той же час він погоджується з Томмарелло, що «перед обличчям надзвичайної ситуації в області охорони здоров’я все може змінитися».

«Ми вважаємо, що є люди, які змогли зберегти свою роботу і навіть отримати прибуток, і змогли заощадити, тому багато хто захоче витратити гроші на подорожі», – пояснює Пальма. «Сподіваюся, це буде так для загального блага; для тих з нас, кому потрібна робота, і для тих, хто хоче подорожувати».

“У нас є чудові заходи для боротьби з COVID-19″, – підкреслює Еліас, додаючи, що важлива частина полягає в «індивідуальній та соціальній відповідальності». У вас можуть бути найкращі протоколи, але якщо людина не хоче дбати про себе і не зважати на них, ми мало що можемо зробити. Це залежить від кожного”.

Слідкуйте за нами на Google News

Також читайте

Актуально

Погода

Останні новини