ГоловнаАлбаніяНАТО знову відкриє авіабазу комуністичної доби в Албанії

НАТО знову відкриє авіабазу комуністичної доби в Албанії

Стара авіабаза комуністичних часів в Албанії стане тактичною оперативною станцією НАТО, коли знову відкриється у 2023 році, повідомляє Euronews. Роботи з модернізації авіабази Кучова до сучасного оперативного центру розпочалися у січні, і мета полягає у тому, щоб покращити її здатність приймати кілька сучасних винищувачів.

НАТО та Албанія зобов’язалися виділити 50 млн євро на будівництво центру за 85 км на південь від столиці Тирани.

В даний час військові витрати зростають у більшості країн Європи – насамперед у Німеччині, а також на Балканах. Напруженість зростає і щодо Албанії. Хорватія, член НАТО і Сербія, яка виступає проти альянсу, тепер, схоже, беруть участь у міні-гонці озброєнь.

Сербія закупила у Росії модернізовані літаки МіГ-29, танки та ракетні комплекси, а Хорватія закупила у Франції 12 винищувачів Rafale.

Невелике містечко Кучова було названо на честь Сталіна за часів комуністичного режиму в Албанії, а база була побудована у 1950-х роках за допомогою праці ув’язнених під керівництвом лідера Енвера Ходжі. Хоча він був комуністом, але після Другої світової війни виступив проти СРСР, Китаю та сусідньої Югославії, перетворивши Албанію на «державу-самітник».

Свіжі новини

Погода

Схожі новини