Єврокомісія звинуватила Apple в порушенні антимонопольних правил

Європейська комісія пішла в новий наступ на Apple. Вона звинувачує американську компанію в порушенні антимонопольних правил Євросоюзу шляхом усунення конкуренції за потокову передачу музики. Apple, нібито, змушує виробників такого контенту використовувати її платіжну систему App Store, яка стягує комісію в розмірі 30% за підписку.

Брюссель розслідує скаргу від служби потокової передачі музики Spotify, але справа зачіпає і інші компанії.

“Ми стурбовані тим, що правила Apple негативно впливають на її конкурентів, збільшуючи витрати, знижуючи маржу їх прибутку, а також зменшуючи їх привабливість на платформі Apple, – сказала єврокомісар з питань цифрової ери Маргрете Вестагер. – Умови Apple впливають на всіх постачальників потокової передачі музики, які працюють з Apple Music, зокрема, на більш дрібних, таких як Deezer або Soundcloud”.

  ЄС виділив 10 мільйонів євро для посилення стійкості в регіонах України

Apple заперечує нові звинувачення і навіть заявляє, що зіграла важливу роль в розробці Spotify. У прес-релізі компанія заявила про європейські регулятори:

“Вони знову хочуть користуватися усіма перевагами App Store, але не думають, що їм потрібно що-небудь за це платити. Аргумент Єврокомісії на користь Spotify є протилежністю чесної конкуренції”.

Для шведської компанії Spotify це «великий день», як повідомив її генеральний директор в Twitter, вітаючи оголошені Єврокомісією заходи щодо Apple. «Ми наближаємося до створення рівних умов гри, які так важливі для всієї екосистеми європейських розробників».

  ЄС виділив 10 мільйонів євро для посилення стійкості в регіонах України

Чотири роки тому Єврокомісія вже оштрафувала Apple на 14 млрд євро за незаконні податкові пільги в Ірландії. Тепер американської компанії загрожує штраф і настійна вимога змінити свою політику.

Слідкуйте за нами на Google News

Також читайте

Актуально

Погода

Останні новини