ГоловнаМіжнародні організаціїЄСУ Європі розквіт освітній туризм: університети ЄС почали масово приймати українських студентів,...

У Європі розквіт освітній туризм: університети ЄС почали масово приймати українських студентів, пропонуючи їм безкоштовну освіту

Українські біженці заполонили європейські країни. За даними ООН, наприкінці минулого тижня їх налічувалося 3,1 мільйона. Як підтримку Європа запропонувала охочим приєднатися до освітнього туризму. Йдеться про надання місць в освітніх закладах українським студентам за невелику оплату або на безкоштовній основі, а також робочих місць для українських викладачів. Таким чином, європейський освітній сектор переживає справжній бум: такої кількості іноземних студентів у середині року вони не приймали давно.

Кількість іноземних студентів та громадян України, які навчаються за кордоном

В останнє десятиліття в країні спостерігається поступова притока іноземних студентів, і до 2019 року їхня кількість досягне 80.470. За даними освітньої платформи Erudera.com, основними національностями, які продовжували академічну кар’єру в Україні, донедавна були:

  1. індійці – 18429 студентів
  2. марокканці – 8.233 студенти
  3. азербайджанці – 5470 студентів

З іншого боку, Інститут статистики ЮНЕСКО показав, які напрями мають попит у українських студентів. Найпопулярнішою країною призначення для українських студентів є Польща: 26.938 із них навчаються в університетах цієї країни. Друга – Росія. У РФ навчається 21 609 українських студентів. Інші країни в основному перебувають у ЄС: у Німеччині навчаються 6.313 студентів, у Чехії – 3.132 особи та у Словаччині – 2.911.

Угорщина

На додачу до того, що сусідня з Україною країна вже прийняла близько 140.000 українських біженців та забезпечила їх необхідними умовами для життя, Угорщина запропонувала ще й безкоштовну освіту у найстарішому медичному ВНЗ країни – Будапештському університеті Земмельвейсу до закінчення військових дій. Крім того, в країні передбачено вакансії для медичного персоналу, який приїжджає з України.

Німеччина

Шість німецьких університетів зголосилися так чи інакше допомогти українським студентам. Наприклад, Технічний університет Мюнхена оголосив про фінансову підтримку, консультаційні послуги, надання місць у навчальних закладах та полегшений в’їзд для громадян України.

  • Найстаріший та один із найпрестижніших університетів на території сучасної Німеччини Гейдельберзький університет також запропонував фінансову допомогу, планує допомагати українцям в отриманні посвідки на проживання та полегшити проходження інших адміністративних процедур.
  • Крім того, Університет Людвіга-Максимиліана у Мюнхені запропонував консультаційні послуги українським студентам, а також започаткував фонд, призначений для них. Вільний університет Берліна (Freie Universitaet), один з провідних університетів Німеччини в галузі наук про Землю та комп’ютерні науки, заявив, що прийме українських студентів, допоможе їм знайти роботу і допоможе грошима.
  • Окрім фінансової підтримки через фонд допомоги “Берлін-Україна”, Технічний університет Берліна запропонував відшкодувати вартість навчання українських студентів, які відвідують курси німецької мови.
  • Інші університети у Берліні, такі як Університет імені Гумбольдта, запропонували стипендії та інші можливості для студентів з України.

Данія

Університет Південної Данії та сім інших університетів країни призупинили співпрацю з російськими та білоруськими організаціями та анонсували готовність допомагати українським студентам. За деякими даними, країна може забезпечити їх безплатною освітою, проте остаточного рішення з цього питання ще не ухвалено.

«Схоже, що в парламенті є широке політичне розуміння того, що ми дамо українським біженцям можливість вступити до університету без плати за навчання. Це буде вирішено наступного тижня», – навело слова директора університетів Данії Йеспер Лангерґард видання University World News.

Ірландія

Міністерство освіти Ірландії запропонувало знижку на оплату навчання для українських студентів, а також мовні курси та інші допоміжні засоби. Група студентів Дублінського Трініті-коледжу вийшла на зв’язок із українськими студентами, а Ірландський національний університет повідомив, що працює над створенням стипендій для них. Крім того, команда Університету Лімерика приготувала гуманітарну допомогу: зібрала медичні товари та предмети першої потреби для лікарень України.

Ісландія

Уряд Ісландії запропонував житло студентам та іншим біженцям з України. «Університети Ісландії уважно стежитимуть за розвитком подій та реагуватимуть на них у міру їх розвитку. Університети працюватимуть з урядом Ісландії, щоб вивчити варіанти розміщення українських студентів та співробітників, які поїхали до Ісландії під час проведення спецоперації», – йшлося у повідомленні Конференції ректорів Ісландії.

Італія

Як допомогу українським студентам та дослідникам виділено фонд у розмірі 500’000 євро. Уряд також закликав академічні інститути надати гранти та можливості для українських вчених.

Польща

У нинішніх умовах навантаження на Польщу надто велике: з початку подій на Україну в країну прибуло 1,8 млн. біженців. Уточнюється, що українські студенти зможуть продовжити свою освіту у польських університетах, а викладачі та професори можуть бути працевлаштовані до вищих навчальних закладів Польщі.

Крім того, люди, які мають достатнє знання польської мови, можуть працювати вчителями для підтримки студентів, які не розмовляють польською.

Університети Польщі по-різному допомагають українським біженцям. Наприклад:

  • Медичний університет Гданська розпочав ініціативу під назвою «Акушерки для України», щоб допомогти українським вагітним жінкам.
  • Університет Лодзі допомагає своїм українським студентам, пропонуючи житло в університетських гуртожитках для членів студентських сімей, які приїжджають до Польщі.
  • Студенти Варшавського університету збирають медичне приладдя та ліки, щоб відправити їх на Україну. Вони також пропонують безкоштовну юридичну допомогу студентам та докторантам, які хочуть залишитись у Польщі.

Румунія

Румунські університети запропонували українським студентам можливість продовжити навчання навіть тим, хто не має диплому. Для тих, хто не може підтвердити свої академічні досягнення, наприклад, дипломом, влада встановить оцінку.

«Якщо студент чи докторант не може підтвердити пройдене навчання документами, виданими вищим навчальним закладом, який він раніше відвідував в Україні, румунський вищий навчальний заклад оцінить, ґрунтуючись на своїх власних критеріях та відповідно до передової міжнародної практики, результати навчання, компетенції та навички та ухвалить рішення про визнання та присудження переказних навчальних кредитів», – йшлося у затвердженому наказі уряду Румунії.

Словаччина

Університет Коменського в Братиславі забезпечив близько 300 ліжко-місць для біженців, що прибувають, на додаток до мовного перекладу, медичного обслуговування, юридичної допомоги та донорства крові. Проте, за словами проректора університету, інтерес до того, щоб залишитись у Словаччині, серед українських студентів невеликий.

«Ми отримали окремі запити від деяких студентів та деяких науковців з університетів, які хотіли б продовжити свою роботу у нашому університеті, і ми робимо все можливе, щоб це сталося. Більшість людей хотіли б продовжити свою роботу в Україні і хочуть приїхати сюди за житлом», – зазначив проректор університету Радомир Масарик.

Словенія

Університет Любляни розпочав гуманітарну кампанію під назвою Heart University, в рамках якої збираються гроші для студентів з України – їх можна направити на оплату оренди та житла, харчування, одяг, навчальних матеріалів та комп’ютерного обладнання для навчання.

Фінляндія

Університети в скандинавській країні прагнуть запропонувати підтримку у питаннях, пов’язаних із благополуччям, та у труднощах, пов’язаних із навчанням. Гельсінкський університет надав підтримку у питаннях здоров’я та благополуччя учнів, щоб допомогти їм завершити навчання без отримання диплома.

З іншого боку, Університет Східної Фінляндії пообіцяв ухвалити 20 українських студентів, а також покрити їх витрати на проживання та проїзд.

Франція

Французький уряд створив фонд підтримки у розмірі 1 млн євро для допомоги українським художникам та фахівцям у галузі мистецтва. Крім того, міністерство запропонувало додатково 300’000 євро українським студентам для вступу до коледжів та організацій Міністерства культури Франції.

«Міністр хоче, щоб українських художників підтримали, щоб вони могли продовжити свою творчу діяльність у Франції… ця додаткова підтримка надаватиметься у вигляді дослідницьких грантів та фінансування мистецьких проектів, а також для організації виставок», – йшлося у повідомленні міністерства.

Хорватія

Українські студенти можуть отримувати безкоштовне харчування, консультаційні послуги та навіть безкоштовне навчання на факультеті ветеринарної медицини Загребського університету. Крім того, там можна буде пройти клінічну практику, а також отримати академічне та психологічне консультування українських студентів.

Чехія

Як допомогу українським студентам Університет Південної Чехії запропонував позачергові та соціальні стипендії та житло для тих, хто цього потребує.

Швейцарія

Один із провідних вищих навчальних закладів Швейцарії – Федеральна політехнічна школа Лозанни – крім духовної допомоги студентам-біженцям, надає фінансову підтримку та надає консультативні послуги.

Швеція

Шведські університети, такі як Стокгольмський університет Йохан Віклунд, працювали над виділенням коштів, необхідних збільшення кількості місць для учнів. Крім того, кілька університетів, таких як Стокгольмський університет, пропонують дослідні посади українським дослідникам.

Каролінський інститут готується прийняти дослідників та студентів із зони конфлікту.

Свіжі новини

Погода

Схожі новини