Для всього Євросоюзу запропонований єдиний корпоративний податок

Європейська комісія оприлюднила плани створення єдиної системи корпоративного оподаткування по всьому Євросоюзу. Поки в бюджети країн-членів не надходять щорічно мільярди євро через юридичних лазівок, які дозволяють великим компаніям ухилятися від сплати податків.

Єврокомісар з економіки пояснив рішення стягнути з бізнесу додаткові гроші, зокрема, тим, що після перемоги над коронавірусом багато їх потрібно на економічне відновлення:

“Нас змушує піти на цей крок те, що після пандемії нам будуть потрібні сильні державні ресурси, – сказав Паоло Джінтілоні. – Крім того, необхідно перебудувати нашу систему оподаткування, яка була розроблена з урахуванням вимог минулого століття: до переходу на цифрові технології і, в певному сенсі, до глобалізації”.

Брюсселю не подобається, що європейські столиці змагаються один з одним у зниженні податкових ставок для залучення інвестицій. Він пропонує новий інструмент під назвою BEFIT. Це набір фіскальних правил, які дозволять всюди стягувати однакові податки, а також перерозподіляти корпоративний прибуток між країнами ЄС.

  В ЄС визначають нові рамки відносин з Росією

Капіталу просто ніде буде ховатися. Можливо, слабшає стимул його заробляти. Але такий захід підтримує Oxfam – організація, яка бореться за фінансову справедливість.

«Прибуток компанії буде обчислюватися один раз на рівні Євросоюзу за формулою, яка буде визначатися в залежності від різних факторів, таких, як продажі або розмір штату, – сказала радник Oxfam Кьяра Путатур. – З цієї ж формулою, прибуток буде розподіляється між країнами-членами ЄС. Так що це буде сама справедлива система для перерозподілу прибутку. Вона буде працювати там, де діє реальна економіка».

  Все, що вам потрібно знати про цифровий сертифікат ЄС на COVID-19

У минулому спроби встановити в ЄС єдині правила оподаткування терпіли невдачі. Такі європейські країни, як Ірландія, Люксембург або Нідерланди, відстоювали своє право надавати корпораціям вигідні фінансові умови. Але тепер проблема набула глобального розмаху. Так, Організація економічного співробітництва і розвитку хоче заставати технологічні гіганти платити більше податків, а США запропонували встановити мінімальну ставку в 21% по всьому світу.

Слідкуйте за нами на Google News

Також читайте

Актуально

Погода

Останні новини