ГоловнаЄгипетШарм-ель-Шейх повністю звільнили від пластикових пакетів які літали по всьому курорту

Шарм-ель-Шейх повністю звільнили від пластикових пакетів які літали по всьому курорту

Єгипетський курорт Шарм-ель-Шейха повністю звільнився від напасті, що літала по всьому курорту і перетворювала його околиці на постапокаліптичні пейзажі. Йдеться про пластикові пакети — туристи завжди вражали безліч на курорті цього пластикового сміття, яке носило вітром. А всіяні викинутими пакетами околиці єгипетського курорту ще нещодавно ставали «героями» репортажів та кадрів у соцмережах. У результаті місцева влада оголосила пластику війну — і днями прозвітувала про успіх.

«Місто Шарм-ель-Шейх вільне від одноразових пластикових пакетів», – згідно з місцевими ЗМІ, про це заявили міністр довкілля Єгипту Ясмін Фуад та губернатор Південного Синаю генерал-майор Халед Фуад на прес-конференції на курорті. Як заявила міністр навколишнього середовища, з цією метою проводилися семінари та інформаційні кампанії для всіх власників ресторанів і магазинів на курорті, а також для обслуговуючого персоналу, який там проживає. Також місцевим жителям було запропоновано безкоштовну альтернативу — у тому числі роздано 10 тис. сумок із тканини та 350 тис. паперових пакетів, всього ж реалізовано близько 1 млн «альтернативної» продукції, і ця кампанія продовжиться.

Як додала єгипетський міністр навколишнього середовища, проблема одноразових пластикових пакетів не лише в «неестетичних» пейзажах: цьому шматочку пластику потрібно сотні років, щоб розкластися, але й тоді він «перетвориться на дрібні пластикові частинки, які виділяють токсини у ґрунт та воду». “Морському життю та екосистемам загрожують пластикові частинки, які у величезній кількості знаходяться в океанах”, – заявила експерт.

Єгипет загалом працює над скороченням споживання пластикових пакетів. У плані скоротити їх виробництво до 100 пакетів на душу населення на рік до 2025 року та до 50 пакетів на людину до 2030 року, також заявила міністр.

Свіжі новини

Погода

Схожі новини