ГоловнаЯпоніяПривітання Посла Японії в Україні з нагоди Дня Народження Імператора

Привітання Посла Японії в Україні з нагоди Дня Народження Імператора

Останнім часом у багатьох країнах спостерігається зниження захворюваності на COVID-19, але складний і неспокійний період досі триває. З минулого року  посольство функціонувало в умовах численних обмежень і цього року ми були змушені скасувати щорічний прийом з нагоди Дня Народження Імператора Японії. Незважаючи на теперішні складні обставини, дозвольте мені сказати кілька слів, приурочених до Дня Народження Імператора у цьому році.

Згадуючи минулий рік, урочистий прийом з нагоди Дня Народження Імператора, який відбувся 19 лютого 2020 року, був останньою великою подією, яку Посольство організувало до початку карантинних обмежень. Після їх запровадження  протягом певного періоду Посольству довелося майже повністю згорнути свою діяльність, але в результаті докладених нами  зусиль на сьогоднішній день зустрічі та переговори, економічне співробітництво, а також надання підтримки японським громадянам в Україні здійснюється як і раніше. Разом з тим, діяльність Групи послів країн «Великої сімки» з підтримки реформ в Україні продовжувалась майже незмінно навіть в умовах пандемії.

Безсумнівно, Україна є країною з великим потенціалом і вона має багато можливостей як у політичному, так і в економічному плані, і реалізація потенціалу має велике значення для цього регіону і для міжнародної спільноти. Зважаючи на це, Україна впроваджує численні важливі реформи, але їй ще потрібно докласти більше зусиль, і група G7 із задоволенням підтримує їх зусилля.

Торговельні відносини між Японією та Україною  зазнали різкого спаду після «Революції гідності» в 2014 році, але протягом останніх семи років двосторонній товарообіг поступово відновлюється і зростає. Така тенденція зумовлена ​​політичною та економічною стабільністю і ми сподіваємося, що Ваша країна продовжуватиме стабільно розвиватися, економічні відносини розширюватимуться, а також ще більше громадян Японії зможе відвідати Україну.

В рамках офіційної допомоги розвитку Японія надала Україні загалом близько 3,1 млрд доларів США за час її незалежності. Більша частина цієї допомоги була спрямована на впровадження інфраструктурних проєктів, таких як реконструкція міжнародного аеропорту «Бориспіль». Також ми надаємо значну гуманітарну допомогу, зокрема, 28 січня, на тлі поширення нової коронавірусної інфекції, ми завершили процедуру надання медичного обладнання (магнітно-резонансний томограф, МРТ) Державній прикордонній службі України. Це обладнання буде використовуватись не лише для пацієнтів, які можуть бути інфіковані новим коронавірусом, але також для діагностики та лікування громадян України та співробітників прикордонної служби, які цілодобово несуть службу задля запобігання поширенню інфекції на кордоні. Переконаний, що це сприятиме зміцненню системи охорони здоров’я в Україні в цілому.

Починаючи з 2014 року Японія також постійно надає гуманітарну допомогу людям, які потерпають на сході України. Наприкінці січня в рамках цієї допомоги було вирішено надати 4,5 млн доларів США через міжнародні організації. Крім того, ми продовжуємо  надавати грантову допомогу за програмою людської безпеки «Кусаноне» для медичних закладів, соціальних та освітніх установ України.

Також хотів би повідомити про те, що минулого року вдалося збільшити кількість співробітників JICA (Японського агентства з міжнародного співробітництва) в Україні. Місцевий офіс JICA був відкритий у листопаді 2017 року і з того  часу ним керував один японський співробітник JICA, але з минулого грудня японський штат збільшився до двох осіб. Ми сподіваємося, що це дозволить збільшити спроможності для надання технічної допомоги Україні та поглибити економічні відносини між Японією та Україною.

В контексті політичної співпраці прогрес відчутний не лише у двосторонніх відносинах, але також в рамках багатосторонніх платформ,- таких як ООН та інших міжнародних організацій. Японія рішуче підтримує суверенітет, незалежність та територіальну цілісність України та висловлює підтримку усім відповідним резолюціям Генеральної Асамблеї ООН та інших організацій. Україна також є однією з країн, яка після розпаду Радянського Союзу не набула ядерної зброї, натомість вирішила передати або повністю відмовитись від наявної, і співпрацює в рамках ініціативи Японії у напрямку повного ядерного роззброєння.

З позаминулого року у складі Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ, яка була створена з метою нагляду за ситуацією на Донбасі, був відсутній японський персонал, але зараз з’явилася нагода делегувати японського фахівця і починаючи з лютого цього року роботу на цій посаді відновлено.

Цей рік є особливим роком для України, оскільки вона святкуватиме 30-ту річницю незалежності, але це буде також рік із особливим значенням для Японії, де відбудуться Олімпійські і Паралімпійські ігри в Токіо. Крім того, цього року відзначатиметься 50-річчя відносин міст-побратимів Кіото та Києва та 35-і роковини аварії на Чорнобильській АЕС, для зменшення наслідків якої та задля відбудови протягом багатьох років уряд Японії продовжував співпрацю. Також наступного року буде відзначатися 30-річчя встановлення дипломатичних відносин між Японією та Україною. Хоча обидві наші країни продовжують залишатися у непередбачуваних обставинах у подоланні коронавірусної епідемії, ми зробимо все можливе, щоб поглибити двосторонні відносини на цьому важливому етапі.

Джерело: Інтернет сторінка Посольства Японії в Україні

Свіжі новини

Погода

Схожі новини