ГоловнаВізиШенген Віза (Польща) - Тип С та короткострокова

Шенген Віза (Польща) – Тип С та короткострокова

 • Якщо Ви бажаєте перебувати в Польщі протягом короткого періоду часу (менше ніж 90 днів протягом 180), Вам необхідно подавати документи на короткострокову Шенгенську візу.
 • Одноразова шенгенська віза (діє на території країн Шенгенської угоди) дає право перебувати на території всіх країн Шенгенської угоди.
 • Шенгенська віза з обмеженою територіальною дією (діє тільки в Польщі або на території Шенгенської зони, за винятком однієї або кількох шенгенських країн).
 • Шенгенські країни: Австрія (A/AT), Бельгія (BE), Чехія (CZ), Данія (DK), Естонія (EE), Фінляндія (FIN), Франція (FR), Німеччина (D/DE), Греція (GR), Угорщина (HU), Ісландія (IS), Іспанія (Е), Італія (IT), Латвія (LV), Литва (LT), Ліхтенштейн (LI) Люксембург (LU), Мальта (MT), Нідерланди (NL), Норвегія (NO), Польща (PL), Португалія (PT), Словаччина (SK), Словенія (SI), Швеція (S/SE) та Швейцарія (CH).
 • Заявник може подати документи не раніше ніж за три місяці до передбачуваної поїздки.
 • Основним законодавчим актом для прийняття рішень, пов’язаних з розглядом клопотань про отримання віз, є Постанова Європейського Парламенту та Ради (ЄС) № 810/2009 від 13 липня 2009 року встановлення візової угоди між ЄС і Угода між європейським співтовариством та Україною і угоду між Європейським Союзом і Україною про внесення змін до угоди між Європейським співтовариством і Україною про спрощення видачі віз.

Будь ласка, зверніть увагу, що відповідно до статті 5 Візового Кодексу ЄС:

 1. Держава-член країни яка є компетентною розглядати клопотання про надання візи та приймати рішення є:

a) держава-член, територія якого є єдиним пунктом призначення подорожей (поїздок);

b) якщо подорож включає в себе кілька напрямків, – держави-члени, території, яка є основним пунктом призначення поїздки (поїздки) з точки зору тривалості чи мети перебування, або,

c) якщо основне місце призначення не може бути визначена, держава-член, через зовнішній кордон якої заявник має намір здійснити в’їзд на територію держава-член.

2. Держава-член, який є компетентним розглядати клопотання про надання єдиної візи з метою транзиту і приймати рішення, є:

a) в разі транзиту через територію тільки однієї держави-члена – відповідної держави-члена або

b) в разі транзиту через територію кількох держав-членів – держава-член, через зовнішній кордон якої заявник має намір почати транзит.

3. Держава-член, який є компетентним розглядати клопотання про надання візи для транзиту через аеропорт і прийняти рішення є:

a)в разі транзиту тільки через один аеропорт в члена, на території якого знаходиться транзитний аеропорт, або

b)в разі транзиту через два або більше аеропортів – держави-члена, на території якого розташований перший транзитний аеропорт.

Будь ласка, зверніть увагу, що двосторонні угоди про спрощення візового режиму застосовуються до держав: Албанії, Вірменії, Азербайджану, Боснії і Герцеговини, Грузії, Македонії, Молдови, Чорногорії, Російської Федерації та Сербії.

Усі заявники, що подають документи на отримання Шенгенської візи повинні особисто звертатится до ППВА. Виключення – діти до 12 років( за наявності свідоцтва про народження дитини).СТРАХУВАННЯ ПОДОРОЖЕЙ:

Всі заявники, які звертаються за візою до Польщі повинні надати Туристичне страхування, яке відповідає наступним вимогам:

 • Зона покриття – Європа, Шенген або весь світ, сума покриття на особу – 30000 €, сума франшизи не повинна перевищувати 150 € .
 • Усі дані заявника в страховому полісі повинні бути правильними (ПІБ, повна домашня адреса проживання, номер закордонного паспорту й дата народження).
 • У випадку одного в’їзду, медичний поліс має покривати всі дні запланованого перебування; у випадку багаторазового перебування медичний поліс може покривати лише першу поїздку.
 • Страхувальником може виступати лише повнолітня особа. У випадку подачі документів для неповнолітньої особи Страхувальником може виступати один з батьків/офіційних опікунів.
 • Страховий поліс необхідно надати з оригіналом та копією квитанції про оплату (із зазначенням наступної інформації: ПІБ заявника або номер страхового полісу).
 • У страховому полісі обов’язково повинна бути зазначена інформація про те, що «Страховий захист надається згідно з «Рішенням Ради ЄС 2004/17/EG відносно медичного страхування подорожуючих за кордон»
 • У випадку подачі документів з метою отримання візи на підставі запрошення на роботу «Oświadczenie», необхідно надати страховий поліс, що покриває всі 180 днів перебування у Польщі.
 • Страхування повинно покривати витрати, пов`язані з наданням невідкладної медичної допомоги, терміновою госпіталізацією та репатріацією.
 • Страховий поліс повинен бути заповнений виключно друкованими літерами. Поліс не може бути виписаним від руки.
 • Купівля страхового полісу в тій страховій компанії , яка не входить до фінансової групи зі спільним капіталом, зареєстрованою у країнах-членах ЄС, може призвести до необхідності надання додаткових документів, що підтверджують надійність страхової компанії.

ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ близьких родичів громадян ЄС:

Дана процедура застосовується до осіб, що чинять поїздки в країни-члена ЄС, відмінною від держави-члена, громадянство якої має члена сім’ї або проживає в цій державі-члені.

Заява на отримання візи є безкоштовним. Члени сім’ї ЄС / Швейцарії можуть звернутися безпосередньо в консульство Польщі в Україні та консульського відділу посольства Польщі в Києві без реєстрації (з 9.00-12.00).

 1. Громадянин ЄС який є громадянином держави-члена, громадянином держави-члена Європейської асоціації вільної торгівлі (ЄАВТ) – Сторони Угоди про Європейський економічний простір зони (Норвегія, Ісландія, Ліхтенштейн), громадянин Швейцарії.2. Членом сім’ї громадянина ЄС є:

  a) чоловік/дружина

  b) партнер, з яким громадянин ЄС уклав договір партнерства, відповідно до законодавства держави-члена, якщо закон приймаючої держави-члена визнає еквівалентність між зареєстрованими партнерських відносин і шлюбу.

  c) дитина у віці до 21 року, залежить від громадянина ЄС або чоловіка / дружини або партнера

  d) батьки, які залежать від громадянина ЄС або чоловіка / дружини або партнера

  3. Для отримання візи необхідно подати такі документи:

  а) надрукована та підписана візова анкета яка заповнюється на електронній сторінці та фото.

  b) дійсний паспорт

  c) документи, що підтверджують родинні зв’язки описано в п. 2

  d) документ, що підтверджує підтримку або приєднатися до громадянина ЄС (наприклад, письмову заяву від громадянина ЄС)

  4. Відмова у видачі візи:

  У видачі візи може бути відмовлено у таких випадках:

  a) особa, яка запрошує, перерахована в списку іноземців, перебування яких в Польщі небажано або перебування людини в Польщі може становити загрозу для національної оборони або національної безпеки або громадського порядку і громадської безпеки або громадського здоров’я.

  b) Рішення про відмову у візі приймається в адміністративному порядку. Оскарження рішення про відмову надсилається міністру закордонних справ.

  b) Рішення про відмову у візі приймається в адміністративному порядку. Оскарження рішення про відмову надсилається міністру закордонних справ.

Правова основа:

Стан від 14 липня 2006 року на території Польщі в’їзду, перебування і виїзду з території осіб, які мають громадянство держав-членів і їх сімей, яка використовується відповідно до Директиви 2004/38 Європейського парламенту я Ради від 29 квітня 2006 р, в разі прав громадян Союзу і членів їх сімей на вільне пересування на території держав-членів.

Свіжі новини

Погода

Схожі новини