ГоловнаУзбекистанІсторія будівлі Посольства Республіки Узбекистан в Україні

Історія будівлі Посольства Республіки Узбекистан в Україні

Будівля за адресою Володимирська 16 було споруджено в 1879-1881 роках в стилі еклектика за проектом архітектора В.Н. Ніколаєва для чиновника Ф.М. Чарнецького. Земельна ділянка площею тисяча сімсот вісімдесят дев’ять м2, на якій розташований об’єкт, знаходиться в Шевченківському районі міста Києва, зі східного боку обмежений тротуаром на вул. Володимирській, з північної і західної – територією НДПІ Містобудування та дитячого закладу, з південного боку – з ділянкою межує прилегла територія 5-ти поверхового житлового будинку.

Г-образне 4-х поверховий будинок з підвалом площею 2885,8м2 стоїть на фундаменті з набивних залізобетонних паль, встановлених по безударной технології. У цегляних стінах на рівні залізобетонних міжповерхових перекриттів влаштовані замкнуті монолітні залізобетонні пояси, стіни частково посилені залізобетонними колонами, зовнішні стіни утеплені мінераловатними плитами товщиною 75 мм.

Ф.М. Чарнецькій здавав будинок в оренду, мебльовані кімнати на 10 номерів, де жили городяни середнього достатку і зупинялися приїжджі. Серед них – російські художники М.А. Врубель (1888) і М. В. Нестеров (1890).

У 1982 році Старокиївська пожежна команда успішно випробувало на цій будівлі нову машину для порятунку хворих і дітей.

В кінці XIX століття у будинку з’являється новий власник, який перетворює мебльовані кімнати в готель «Liondor». Готель існував до початку минулого століття, коли його приміщення пристосували під навчальний заклад. Змінюючи один одного, в будівлі містилися чоловіча гімназія В.І. Петра, Перша гімназія Ради батьків і, нарешті, гімназія В.А. Жеребцовой. Цей навчальний заклад вважався одним з кращих в Києві і з 1 серпня 1911 року перебувало в цьому будинку. За радянської влади в будинку працював Кооперативний музей «Дніпроспілки», яким в 1920р. керував П.Г. Тичини.

З 1998 року в будівлі розміщено Посольство Республіки Узбекистан в Україні.

Протягом 2013-2015 років в будівлі узбецькими майстрами проведені ремонтно-відновлювальні роботи. Народними майстрами Узбекистану Махаматалі Юнусовим і Мансуржон Муродовим, а також майстром з Хівінського району Хорезмской області Курбанбай Ісмаїлова спільно з учнями в національному стилі зведені у дворі і всередині будівлі дерев’яні різьблені альтанки, колони, різьблення по ганчу на стінах, карнизи, арки і двері. Замінено вхідні двері на різьблені двері з боку вулиці Володимирської. Для роботи узбецькі майстри використовували українську деревину – сосну і дуб.

Також з 2013 року поряд з будівлею Посольства функціонує телеекран, на якому цілодобово здійснюється показ відеороликів про туристичний потенціал Узбекистану.

Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Узбекистан Алішер Абдуаліев

Свіжі новини

Погода

Також читайте

У Таїланді через спеку почало розколюватися скло у автомобілів

Спека, що встановилася в Таїланді, небезпечна не тільки для...

Острів у Сицилії захопили кози. Влада придумала незвичайну акцію, щоб їх позбутися

Невеликий острів у Сицилії — Алікуді — затопили дикі...

У США жінка ледь не втратила зір через сонячне затемнення

Жителька США, яка не розкривала своє ім'я, майже втратила...

Греблі, що рятують мільйони життів: найбільші споруди світу

Людство створює греблі з різних причин: для запобігання потопам,...