Економічне співробітництво з Україною набуло нової динаміки

У нинішній швидкоплинне час перед Міністерством закордонних справ і нашими послами за кордоном коштують надзвичайно відповідальні завдання з розвитку багатопланового і взаємовигідного співробітництва з іноземними державами, зміцненню авторитету нашої країни в міжнародному співтоваристві.

Президент Республіки Узбекистан Шавкат Мірзійоєв на яке відбулося 11 січня поточного року нараді, присвяченій діяльності Міністерства закордонних справ та посольств нашої країни за кордоном, наголосив на необхідності докорінного перегляду діяльності та вдосконалення методів їх роботи, поклав на них ряд важливих завдань щодо зовнішньої політики країни.

Отже, яка робота проводиться нашими дипломатичними представництвами за кордоном на виконання цих завдань? Про це в бесіді з кореспондентом УЗА розповів Надзвичайний і Повноважний посол Республіки Узбекистан в Україні Алішер АБДУАЛІЕВ.

– Пане посол, що думають політичні та аналітичні кола, громадськість, засоби масової інформації України про події в Узбекистані широкомасштабних перетвореннях і міжнародних ініціативах нашої країни?

– Реалізовані в останні два роки під керівництвом Президента Шавкат Мірзійоева широкомасштабні реформи викликають величезний інтерес у громадськості, політологів і аналітичних центрів по всьому світу. Це можна пояснити тим, що зміни в нашій країні є прикладом того, як можна вирішувати питання глобального характеру. Зокрема, ініціативи нашого Президента щодо зміцнення національної державності і суверенітету, забезпечення верховенства закону, миру і безпеки, захисту прав і свобод людини, зміцнення міжнародного згоди і релігійної толерантності, захисту навколишнього середовища підтримуються міжнародним співтовариством.

Українська громадськість із захопленням дивиться на зовнішню і внутрішню політику Президента Узбекистану. На її думку, Шавкат Мірзійоєв створює всі умови для гідного життя, реалізації творчого потенціалу нашого народу. Більш того, яскраві результати зовнішньо- і внутрішньополітичного курсу нашої країни надають імпульс розвитку не тільки Узбекистану, але і всього регіону.

– Розкажіть, будь ласка, про заходи, які вживаються очолюваним Вами посольством з розвитку торгово-економічних, інвестиційних та туристичних зв’язків з українськими партнерами.

– що спостерігається в останні чотири роки нестабільність в Україні негативно впливає на узбецько-українське співробітництво. Наприклад, якщо в 2013 році товарообіг між нашими країнами досяг 1,1 мільярда доларів США, в січні-жовтні поточного року цей показник становив лише 363,5 долара.

Незважаючи на важку ситуацію в економічному партнерстві, посольство Узбекистану в Україні спільно з міністерствами і відомствами нашої країни прийняло адресні заходи щодо поліпшення ситуації в 2015-2017 роках. За останні два роки організовані бізнес-зустрічі і переговори для стимулювання експорту текстильної, шкіряно-взуттєвої продукції, побутової техніки, легкових автомобілів. В ході цих заходів укладені експортні контракти на загальну суму понад 120 мільйонів доларів США.

У 2016 році з ініціативи нашого посольства налагоджений експорт в Україну побутової техніки «Artel». В даний час ця техніка продається в 16 регіонах цієї країни.

Як вам відомо, тимчасово припинені авіарейси між Ташкентом і Києвом, що негативно впливає на розвиток туризму в нашій країні. Зараз ведеться робота над відновленням прямого авіасполучення з Києвом з другої половини 2019 року, що буде сприяти усуненню факторів, що перешкоджають взаємному туристичному обміну.

Необхідно відзначити, що після наради з питань діяльності Міністерства закордонних справ Республіки Узбекистан і наших посольств в економічному співробітництві з Україною спостерігається нова динаміка. Дане нарада відкрило широкі можливості, завдяки чому змінилися методи роботи не тільки послів, а й хокіміятов областей, міністерств і відомств у взаємодії з посольствами.

На нараді були порушені також питання організації діяльності посольства в Україні та розвитку економічного співробітництва. З лютого 2018 року розпочався експорт автобусів “SamAuto” в Україні. Нашу країну відвідали керівники великих українських підприємств для обговорення питань налагодження експорту товарів спеціального призначення.

У лютому відбувся візит в нашу країну керівництва науково-дослідних інститутів садівництва, рибництва, генетики рослин і картоплярства Академії наук України, з яким досягнуто домовленостей про наукове співробітництво в сфері сільського господарства.

На наше посольство покладено завдання щодо підтримки реалізації бізнес-проектів між Навоїйській областю та Україною. В даний час є домовленості про налагодження експорту труб, свіжих фруктів і побутової техніки в цю країну.

Для налагодження прямої співпраці між регіонами наших країн організовані телефонні переговори між хокім Навоїйській області та головою Запорізької області, хокім Самаркандської області і головою Львівської області, хокім Кашкадар’їнської області та головою Сумської області, хокім Ташкентської області і головою Харківської області, хокім Джизакскій області та головою Херсонської області. У травні організовані візити голів і представників ділових кіл Сумської, Херсонської та Львівської областей в Узбекистан. Підприємці Самаркандської області на чолі з першим заступником її хокіма у вересні відвідали Львівську область і провели переговори.

У червні з ініціативи посольства організовані бізнес-форум і виставка експортоорієнтованої продукції “Made in Uzbekistan”. В рамках форуму підписано експортні контракти на суму 25 мільйонів доларів США. В результаті переговорів досягнуто домовленостей про проведення відкладається з 2007 року засідання узбецько-української міжурядової комісії в 2019 році. В рамках візиту міністр економіки Республіки Узбекистан Ботір Ходжаєв мав розмову з першим заступником Прем’єр-міністра України, міністром економічного розвитку і торгівлі Степаном Кубів.

У жовтні-листопаді поточного року виникло непорозуміння у взаємній торгівлі. Для його усунення Прем’єр-міністр Республіки Узбекистан Абдулла Арипов провів телефонну розмову з першим заступником Прем’єр-міністра України, міністром економічного розвитку і торгівлі Степаном Кубів. В результаті врегулювання розбіжностей за станом на жовтень в торговому обороті спостерігалося зростання в 65,6 відсотка.

Економічне співробітництво з Україною набуло нової динаміки

– Що ви можете сказати про зусилля, докладені посольством в 2018 році в сфері ефективного захисту прав та інтересів громадян Узбекистану?

– Сьогодні на території України проживають понад 40 тисяч громадян Узбекистану. 880 з них постійно зареєстровані в посольстві. Крім того, у вищих навчальних закладах України навчається 2800 юнаків і дівчат з Узбекистану. Розроблено систему безперервного обслуговування громадян. Для цього створені всі умови – приймальня, медичні кабінети, кімната матері і дитини, бібліотека. Щовівторка проводиться “День прийому посла”, щонеділі з 10:00 до 13:00 – “День відкритих дверей”.

– Яка робота ведеться щодо забезпечення участі наших співвітчизників за кордоном в реалізації проектів в різних сферах?

– Наше посольство особливу увагу приділяє організації діяльності в торгово-економічній і культурно-гуманітарній сферах, оскільки розвиток торгівлі безпосередньо пов’язано з культурним співробітництвом.

У нашому посольстві регулярно проводяться різні культурні заходи за участю представників спільнот в Україні. У поточному році в місті Харкові проведено святкування Навруза. Також відбулися презентації, бесіди за “круглим столом”, присвячені узбецької національної культури і мистецтва.

Налагоджена робота з пропаганди туристичного потенціалу нашої країни. З цією метою в містах Львові, Києві та Харкові проведено презентації, присвячені туристичному потенціалу Узбекистану. У них взяли участь представники агентств, які ведуть діяльність у туристичній сфері України. З ініціативи посольства з метою стимулювання організації екскурсій українських туристів в нашу країну щонеділі з 18:00 до 20:00 проводилися тематичні презентації. Що прийняли в них участь понад 700 осіб ознайомилися зі способом життя, звичаями і культурою нашого народу.

Зйомка присвяченого Узбекистану спеціального випуску телепередачі “Орел і Решка” організована за безпосередньою ініціативою нашого посольства.

Згідно з пропозицією глави нашої держави зміцнюється співпраця з великими медичними центрами України. Виявляється сприяння в лікуванні хворих на гострі захворювання в цій країні. В рамках візиту директора Інституту нейрохірургії України Є. Педаченко в травні проведені хірургічні операції, що послужило підтримки обміну досвідом у медичній сфері.

– Розкажіть нашим співвітчизникам про плани на 2019 рік, нові проекти посольства.

– Ми підходимо до організації заходів на 2019 рік з точки зору безпеки через триваючої нестабільності в Україні. У таких випадках в першу чергу необхідно розробити заходи щодо забезпечення безпеки громадян у можливих надзвичайних ситуаціях.

Сподіваємося, що заплановані на 2019 рік в Україні президентські і парламентські вибори пройдуть в мирній і спокійній обстановці.

У наступаючому році планується довести обсяг експорту до 220 мільйонів доларів США, відновити авіарейси між Ташкентом і Києвом, розробити проекти, що передбачають залучення прямих інвестицій в розмірі 10 мільйонів доларів США для виробництва фармацевтичної продукції, провести культурно-гуманітарні заходи. Реалізація наміченого піднімає на новий рівень нашу співпрацю.

Черговим гостем проекту стане Надзвичайний і Повноважний посол Республіки Узбекистан в Малайзії Равшан Усманов.

Слідкуйте за нами на Google News

Також читайте

Актуально

З жовтня відкриється щотижневий чартерний рейс Ташкент – Київ – Ташкент

Прямий щотижневий чартерний рейс за маршрутом «Ташкент-Київ-Ташкент» відкриється з 5 жовтня. Прямий щотижневий чартерний рейс HY3563/3564 запускається за маршрутом «Ташкент-Київ-Ташкент» з 5 жовтня, повідомили «Газете.uz»...

Урочистий прийом Посольства Республіки Узбекистан в Україні

Урочистий прийом з нагоди завершення своєї дипломатичної місії в Україні Надзвичайного і Повноважного Посла Республіки Узбекистан Й.В. Пана Абдуалієва Алішера Хабібуллаєвича

Звернення Посла Узбекистана в Україні Абдуалієва Алішера

Промова Надзвичайного і Повноважного Посла Республіки Узбекистан Абдуалієва Алішера Хабібуллайовича з нагоди завершення своєї дипломатичної місії в Україні

Історія будівлі Посольства Республіки Узбекистан в Україні

Будівля за адресою Володимирська 16 було споруджено в 1879-1881 роках в стилі еклектика за проектом архітектора В.Н. Ніколаєва для чиновника Ф.М. Чарнецького. Земельна ділянка...
Погода

Останні новини