ГоловнаДомініканаТуризм у Домінікані, як і раніше, падає порівняно з 2019 роком

Туризм у Домінікані, як і раніше, падає порівняно з 2019 роком

Туризм є однією з основ валютного доходу Домініканської Республіки, поряд з національним експортом та експортом вільних зон, прямими іноземними інвестиціями та грошовими переказами, що відправляються домініканцями, які проживають за кордоном.

На користь туристичної діяльності говорить і те, що вона є частиною широкого економічного ланцюга, що створює прямі робочі місця в готелях та непрямі робочі місця у різних компаніях, що надають послуги у сфері туризму.

Готелі, бари та ресторани є частиною так званої “індустрії розваг”, і все, що пов’язано з нею, має на увазі економічні можливості та отримання іноземної валюти.

Говорячи про відновлення домініканського туризму, який більше за інші галузі постраждав від обмежень і карантинів, введених під час пандемії Ковід-19, необхідно порівняти поточні результати з показниками 2019 року, що передував спалаху вірусу.

Показники 2020 року були не дуже позитивними, тоді як показники 2021 продемонстрували початок тенденції до відновлення, але нічого близького до рівня 2019 року. Зважаючи на це, очікується, що 2022 рік стане роком повного відновлення.

Представники Міністерства туризму зазначили, що за перші три місяці цього року кількість іноземних гостей і нерезидентів-домініканців, що прибули в країну, значно перевищила показники за аналогічний період 2020 і 2021 років.

Однак було б помилкою ігнорувати показники 2019 року, року, що передував пандемії, який також не був добрим, оскільки того року домініканський туристичний сектор зріс не більше ніж на 1% порівняно з 2018 роком. Незважаючи на це, 2019 має стати роком відліку.

Домініканський туристичний сектор знаходиться на шляху відновлення, але все ще далекий від бажаної мети. У березні 2022 року в країну прибуло 617 756 туристів, що набагато більше, ніж 313 289 прибутків за той же місяць 2021 року та 270 049 прибутків, зареєстрованих у 2020 році.

Однак це число на 8,2% менше, ніж 672 969 іноземців та нерезидентів Домінікани, які прибули у березні 2019 року, коли пандемії не було. Те саме справедливо і для всього першого кварталу – періоду року, коли очікується приїзд більшої кількості туристів. У першому кварталі цього року країна прийняла 1714947 туристів. Це означає зниження на -8,6% порівняно з 1876144 туристами, прийнятими в тому ж кварталі 2019 року.

Міністр туризму Давид Колладо, визнаний за високу ефективність та постійну роботу з відновлення сектора, у своїй щомісячній презентації показників домініканського туризму підкреслює зростання цього року, порівнюючи його з першим кварталом 2020 та 2021 років.

Війна між Росією та Україною спричинила скасування рейсів туристів з цих країн, які відвідують країну щороку. Крім того, є й інші супутні елементи, які впливають або обмежують поїздки з інших найближчих країн Європи та навіть із США як непрямий результат цієї ситуації.

Туризм перебуває у хорошому стані, він у процесі поліпшення, але ще не в хорошій формі. Галузь все ще не відновилася до рівня, що існував до пандемії, і навіть коли такої мети буде досягнуто, країні доведеться докласти набагато більше зусиль, щоб розпочати шлях реального зростання.

Нічого чи майже нічого не робиться шляхом уявлення статистичної напівправди, коли реальність така, що зараз туризм скоротився на 8,6% порівняно з 2019 роком.

Свіжі новини

Погода

Схожі новини