ГоловнаТуризмПілот пояснив смертельний ризик зміни місця у літаку

Пілот пояснив смертельний ризик зміни місця у літаку

Пілот однієї з авіакомпаній пояснив, чим загрожує спонтанна зміна пасажирського місця на борту літака, передає DIP з посиланням на Daily Star.

Справа в тому, що зміна пасажирами своїх посадочних місць впливає на розподіл ваги літака. Це може призвести до вимушеної посадки та навіть катастрофи. Якщо балансування ваги пасажирів і вантажу настроєно неправильно, літак може розбитися при зльоті. Так, на пізнавальному форумі Quora пілот Магнар Нордал розповів історію свого колеги.

“На рейсі, де літав мій перший помічник, був випадок, коли чотири туристи пересіли вперед зі своїх місць перед зльотом. І у пілота виникли проблеми, коли він порушував літак: він виявився дуже важким. Це була вкрай критична ситуація, бо злітно- посадкова смуга була дуже короткою і літак міг уже не зупинитись”, – поділився пілот.

Вторить йому пілот Даррен Паттерсон, додавши, що переміщення туристів приблизно на 10 рядів сидінь може мати значний вплив на балансування літака. Пасажирам, які бажають змінити місця, слід спочатку запитати дозвіл у членів екіпажу, інакше може виникнути небезпечна ситуація.

“Пасажири можуть запитати бортпровідників, чи можуть вони поміняти місця, щоб вони знали про розподіл ваги. У свою чергу, стюардеси можуть попросити вас почекати, поки літак злетить, або відразу ж дозволять вам пересісти”, – додають вони.

Раніше пілоти розповіли, чому небезпечно знімати взуття у польоті. Справа в тому, що у разі термінової евакуації з борту літака члени екіпажу та пасажири мають бути напоготові.

“Навряд чи комусь сподобається вибігати босоніж з літака, який знаходиться у вогні, або стояти в багнюці в одних шльопанцях”, – пояснив один з пілотів великої авіакомпанії.

Свіжі новини

Погода

Схожі новини