ГоловнаLifeStyleНазвано 15 лайфхаків для економії на покупках та зв'язку під час поїздок

Названо 15 лайфхаків для економії на покупках та зв’язку під час поїздок

Подорожі дають змогу отримати враження, які залишаться на довгі роки. Але часом заради них доводиться виділяти значні суми зі свого бюджету. Щоб поїздки принесли радість без шкоди вашій кишені, представляємо ще 15 корисних порад, що дозволяють значно заощадити у подорожах. Цього разу лайфхаки стосуються купівлі товарів та послуг за кордоном, а також способів залишатися на зв’язку.

1. Не купувати сувеніри або шукати потрібні місця та торгуватися

Купуйте сувеніри подалі від визначних пам’яток та туристичних районів. Краще вибрати для цього місцевий базар чи блошиний ринок. У багатьох країнах необхідно торгуватися, щоб купити товари за ціною, наближеною до реальної вартості. Продавці можуть іноді продати сувеніри у рази дешевше, ніж заявляли спочатку.

2. Ходити на шопінг до аутлетів

Тим, хто подорожує Європою та хоче оновити гардероб, рекомендується купувати одяг в аутлетах (магазини, що реалізують товари з ліквідованої серії, а також непродані моделі з останніх колекцій за зниженою ціною). Але їхати потрібно в сезон розпродажів, що можна передбачити під час планування відпочинку.

3. Здійснити частину покупок в аеропорту

Багатьом туристам відомо, що деякі категорії товарів краще придбати у Duty-Free. Це стосується косметики, парфумерії, кондитерських виробів, алкоголю. Тут вони високої якості та за вигідною ціною. У той же час не варто купувати в Duty-Free одяг та сувеніри, їх вартість перевищує реальний у рази.

4. Шукати спеціальні знижки

Студентам, неповнолітнім, пенсіонерам, інвалідам, військовим та деяким іншим пільговим категоріям людей музеї можуть надати знижки. Для цього потрібно заздалегідь з’ясувати, які можуть знадобитись документи для підтвердження.

5. Вивчити бонуси для туристів

Наприклад, у великих містах музеї визначають дні, коли проводять безкоштовні оглядові екскурсії всім бажаючих. Крім того, вони дають пільги у вигляді знижок чи вільного входу для певної категорії осіб. Зазвичай, таку інформацію розміщують на офіційному сайті. Варто пам’ятати і про мінус такої можливості – велике скупчення відвідувачів.

6. Підібрати вигідний тариф

Перед подорожжю потрібно докладніше дізнатися про можливості та ціну роумінгу свого оператора, як альтернативу – купити місцеву SIM-карту. Також є різні варіанти міжнародних віртуальних карток, які не прив’язані до операторів. Вони допомагають заощаджувати на дзвінках та мобільному інтернеті по всьому світу.

7. Користуватися безкоштовним Wi-Fi

Щоб не витрачатися на покупку гігабайтів мобільного інтернету під час прогулянок, можна скористатися лише громадським. В основному він доступний біля університетів, у бібліотеках, кав’ярнях, кафе та ресторанах. Майте на увазі, що при використанні ви ризикуєте зникненням даних, тому рекомендуємо використовувати пристрої без особистих облікових записів.

8. Заздалегідь шукати інформацію

Під час підготовки до подорожі можна заздалегідь дізнатися про приблизну вартість таксі, громадського транспорту, бонусів для туристів та інші нюанси, які дозволять заощадити.

9. З’ясувати, як вигідніше розплачуватися

Варто спантеличитися, яким способом оплачувати товари та послуги, враховуючи особливості тієї чи іншої країни. Не скрізь працюють певні карти, і тоді доведеться розплачуватися готівкою. Можна прорахувати у разі, де вигідніше зняти гроші з урахуванням курсу країни відправлення, прибуття й у аеропортах. Перед походом до місцевого магазину чи ринку краще поміняти долари/євро на місцеву валюту, оскільки продавці можуть дати здачу з великої купюри. Також існує проблема з пошуком обмінників із вигідним для туристів курсом усередині країни. Наприклад, із цим можна зіткнутися в Єгипті.

10. Повертати податки після покупок

Іноземним туристам, тобто не громадянам країни, в якій здійснюються покупки, може бути повернено ПДВ із покупок. Усього є кілька систем повернення податку, які працюють за однією схемою: після покупки потрібно зберегти чек, заповнити податковий бланк і на кордоні (як правило, в аеропорту) отримати частину грошей, витрачених на покупки, назад.

11. Користуватися “пакетними” пропозиціями

Відпочиваючим варто придивитися до придбання готового пакету послуг. Наприклад, у багатьох країнах діють туристичні квитки для проїзду у громадському транспорті та проходу до музеїв. У Римі такий квиток називається RomaPass, у Ризі – RigaPass. У Стамбулі є Museum Pass Istanbul, який допомагає туристам заощаджувати на екскурсіях. А напередодні в Абу-Дабі з’явився абонемент, що забезпечує доступ до тематичних парків та 14 культурних об’єктів.

12. Купити проїзний

Можна придивитися і до пакетних пропозицій місцевих жителів, у тому числі до звичайних проїзних. Оформити такі картки на тиждень може бути вигідніше, ніж щоразу купувати квиток. У Німеччині на внутрішні потяги діють групові тарифи, наприклад, квиток на двох-п’ятьох осіб. У Гонконгу можна оформити спеціальну проїзну картку та оплачувати нею будь-який транспорт, у тому числі і таксі, за нижчими тарифами.

13. Збирати бонуси

У багатьох країнах популярні купонатори – інтернет-сервіси з вигідними пропозиціями різних компаній. З їхньою допомогою можна відвідати театри, ресторани та парки розваг зі знижкою до 70-80 відсотків. Користуючись цим лайфхаком, слід пам’ятати про ризики та уважно вивчати всі умови акції.

14. Купувати екскурсії на місці

На курортах у туристів зазвичай дві альтернативи, де придбати екскурсії – у туроператора або у місцевих компаній. Як правило, у других ціни значно нижчі, іноді вдвічі-втричі. Проте варто зазначити, що у разі шкоди здоров’ю туриста місцеві приватні агенції та постачальники послуг складно притягнути до відповідальності, тоді як туроператори мають допомогти.

15. Вибирати екскурсії англійською мовою

Як відзначають україномовні мандрівники, купівля туру в азіатських країнах, наприклад на сусідні острови, кавову плантацію або просто околицями, в українській турфірмі або з українським гідом може обійтися в півтора-два рази дорожче. Тому з метою економії краще обирати міжнародну мову.

Свіжі новини

Погода

Схожі новини