ГоловнаТуризмМинулий рік став найгіршим в історії світового туризму

Минулий рік став найгіршим в історії світового туризму

За останніми даними Всесвітньої туристичної організації (UNWTO), світовий туризм пережив найгірший рік, який був рекордним у 2020 році, і кількість міжнародних туристів зменшилась на 74%. Пункти призначення у всьому світі прийняли на 1 мільярд менше міжнародних прибуттів у 2020 році, ніж у попередньому році, через безпрецедентне падіння попиту та поширені обмеження на поїздки. Це порівняно із 4-відсотковим падінням, зафіксованим під час світової економічної кризи 2009 року.

Згідно з останнім звітом UNWTO, втрати в експортних доходах склали 1,3 трлн. дол. США, що перевищує в 11 разів втрати, зафіксовані під час світової економічної кризи 2009 року. Криза поставила під загрозу від 100 до 120 мільйонів прямих туристичних робочих місць, багато з яких на малих та середніх підприємствах.

Минулий рік став найгіршим в історії світового туризму

Зважаючи на характер пандемії, що розвивається, зараз багато країн знову вводять жорсткіші обмеження на поїздки. Сюди входять обов’язкове тестування, карантин, а в деяких випадках і повне закриття кордонів, що впливає на відновленні міжнародних поїздок. У той же час, поступове впровадження вакцини проти COVID-19, як очікується, допоможе відновити довіру споживачів, сприятиме пом’якшенню обмежень на поїздки та повільній нормалізації подорожей протягом наступного року.

Генеральний секретар UNWTO Зураб Пололікашвілі сказав: “Хоча було зроблено багато для того, щоб зробити безпечні міжнародні подорожі можливими, ми усвідомлюємо, що криза ще далеко не закінчена. Гармонізація, координація та цифровізація заходів щодо зменшення ризику подорожей COVID-19, включаючи тестування, відстеження та сертифікати вакцинації, є важливими основами для сприяння безпечному пересуванню та підготовці до відновлення туризму, коли умови дозволять”.

Перспективи відновлення залишаються обережними

Останнє опитування Групи експертів UNWTO показує неоднозначні перспективи на 2021 рік. Майже половина респондентів (45%) передбачали кращі перспективи на 2021 рік порівняно з минулим роком, тоді як 25% очікують подібних результатів, а 30% передбачають погіршення результатів у 2021 році.

Загальні перспективи відскоку в 2021 році, здається, погіршились. Зараз 50% респондентів очікують, що відновлення відбудеться лише в 2022 році порівняно з 21% у жовтні 2020 року. Решта половини респондентів все ще бачать потенційний відскок у 2021 році, хоча нижче очікуваних результатів опитування жовтня 2020 року (79% очікували відновлення у 2021 р.). По мірі того, як і коли туризм відновлюється, експертна група UNWTO передбачає зростаючий попит на туристичну діяльність під відкритим небом та природу, причому все більший інтерес набуває внутрішній туризм та досвід „повільних подорожей”.

Минулий рік став найгіршим в історії світового туризму

Забігаючи вперед, більшість експертів не бачать повернення до допандемічного рівня до 2023 року. Насправді 43% респондентів вказують на 2023 рік, тоді як 41% очікують, що повернення до рівня 2019 року відбудеться лише в 2024 році або пізніше. Розширені сценарії UNWTO на 2021-2024 роки вказують на те, що для повернення міжнародного туризму до рівня 2019 року може знадобитися два з половиною-чотири роки.

Постраждали всі регіони світу

Азія та Тихий океан (-84%) – перший регіон, який зазнав впливу пандемії та регіон із найвищим рівнем обмежень на подорожі, що спостерігаються в даний час – зафіксували найбільше зменшення кількості прибулих у 2020 році (на 300 мільйонів менше). Близький Схід та Африка зафіксували зниження на 75%.

Минулий рік став найгіршим в історії світового туризму

Європа зафіксувала зменшення прибуття на 70%, незважаючи на невелике і короткочасне пожвавлення влітку 2020 року. Найбільше падіння в регіоні зазнало в абсолютних показниках – у 2020 році на 500 мільйонів менше міжнародних туристів. у міжнародних прибуттях, після дещо кращих результатів в останньому кварталі року.

Свіжі новини

Погода

Схожі новини