ГоловнаАвстраліяКров з молоком: Де знаходиться озеро з рожевою водою

Кров з молоком: Де знаходиться озеро з рожевою водою

На південному заході Австралії, на острові Мідл-Айленд знаходиться озеро Хіллієр, оточене піском та евкаліптовим лісом та відокремлене від океану вузькою смужкою землі. Чому воно наповнене рожевою водою та які легенди ходять про це місце, читайте у матеріалі «DIP».

Головна особливість озера Хіллієр у тому, що воно рожеве. Причина такого незвичайного кольору води досі не розгадана. У свій час фахівці припускали, що справа в солоності та специфічних водоростях, але тести, проведені в 1950 році, не підтвердили даних припущень. Однак є красива легенда, яка пояснює колір води у водоймі, ніби поранений, але моряк, що вижив у аварії корабля, потрапив на безлюдний острів. Він мучився від болю і голоду і просив небо про визволення, поки з лісу не вийшов незнайомець із глечиками молока та крові. Він вилив їх у озеро, і воно набуло рожевого кольору. Чоловік сказав: Кров допоможе тобі забути, що таке біль. Молоко позбавить тебе почуття голоду. Тобі варто лише поринути у ці води». Моряк пірнув у рожеву воду і справді позбувся болю та голоду. Назавжди…

Кров з молоком: Де знаходиться озеро з рожевою водою

Острів та озеро були помічені під час експедиції британського мореплавця Метью Фліндерса у 1802 році. Як то кажуть, капітан Фліндерс помітив Хіллієр, піднявшись на вершину острова. До речі, пізніше цю висоту 185 метрів назвали Піком Фліндерса.

На початку XX століття в озері Хіллієр почався видобуток солі, проте через шість років її припинили. Колір води озера є незмінним і не змінюється при відборі води в окрему ємність. У водоймищі можна купатися, але з дотриманням елементарних правил безпеки. Небажано перебувати у його воді тривалий час, оскільки сіль може завдати шкоди шкірі та слизовій оболонці.

У озера Хіллієр є суттєвий мінус: дістатися туди важкувато, а щоб побачити водоймище з висоти і у всій красі, знадобиться орендувати вертоліт або невеликий літак. Турагентства надають таку послугу, але коштує вона недешево.

Свіжі новини

Погода

Схожі новини