ГоловнаНерухомістьУ Туреччині вражені масштабом «підривної діяльності» приїжджих: виявлено основні канали здачі житла

У Туреччині вражені масштабом «підривної діяльності» приїжджих: виявлено основні канали здачі житла

У Туреччині підрахували середню кількість приватних квартир і будинків, що здаються туристам, лише на одному Airbnb — і були вражені масштабом «підривної діяльності» понаїхавших. Адже багато хто здає в оренду нерухомість через соцмережі та месенджери, воліючи не світитися перед владою.

Так, тільки в одній Анталії здається 24 тис. будинків тільки цим сервісом — а є ще й «Букінг», і соцмережі, і «сарафанне радіо». Тож «проблема розміщення туристів поза готелем загострюється» – і подекуди вже проводяться рейди щодо виявлення незаконних здавань. Крайніми, як завжди, виявляються туристи.

“Привабливість подобової оренди для домовласників зробила Airbnb конкурентоспроможною з готелями”, – заявляють у турецькій пресі. Тільки в Стамбулі для оренди пропонуються близько 45 тис. одиниць нерухомості, з них майже 68% – це квартири чи будинки, середня вартість за ніч – від 2.6 тис. турецьких лір (96$ за поточним курсом). В Анталії на даному сайті представлено майже 28 тис. одиниць нерухомості, тут це переважно приватні будинки, і орендувати на ніч будинок з 2 спальнями в центрі міста можна за 2-3 тис. турецьких лір. Трохи менше пропозицій у Бодрумі та Ізмірі – близько 7 та 10 тис. пропозицій відповідно, ціна питання – від 1.5 тис. лір за квартиру у центрі міста до 15 тис. за віллу.

При цьому Airbnb – не єдиний сайт, де здійснюється оренда подобово. На sahibinden.com розміщено 23 726 оголошень подобової оренди по всій Туреччині. У соцмережах також перебувають відповідні сайти.

У результаті де-не-де вже почали закликати населення «стукати» на нелегалів, що здають житло — першим це зробила влада найпопулярнішого району Стамбула, району Фатіх, в якому знаходяться майже всі туристичні місця. Виявляє незаконних квартироздатників муніципалітет району відомим способом – «стукати» на них закликають транспаранти в різних частинах району, які заявляють: «Ви можете повідомити про будинки чи квартири, що здаються подобово у вашому районі». Як наголошують у турецькій пресі, такі квартири часто «викликають проблеми з безпекою» і громадяни охоче «здають» їх. Після чого за адресою приїжджає спеціальна комісія та поліція. Квартири за підсумками опечатуються — а туристам доводиться викидатися без будь-якої надії повернути назад свої гроші.

До речі, туристи з багатьох країн займаються цим бізнесом. «Поки ми думали, що зараз заробимо на них гроші, вони почали робити самі гроші», – так обурені турецькі готельєри прокоментували ситуацію зі здаванням іноземцями своїх будинків у Туреччині в оренду іншим туристам ще на одному курорті. Йдеться про курорт Бурса, популярний у туристів з арабських країн.

Арабські відпочиваючі наслідували приклад німецьких та і англійських туристів. «Це стало звичайною практикою: ті, хто приїжджає до Туреччини як туристи і купує там будинок, потім перетворюють це на комерційну діяльність і стають конкурентами готелям. Практика здачі в оренду будинків, куплених іноземцями, зараз практикується і в Бурсі, яка є одним із найпопулярніших напрямків у туристів з арабських країн», – заявляють турецькі експерти.

Тим, кому важливим є здоровий спосіб життя, рекомендуємо прочитати: «Названий простий популярний продукт, який робить людей менш дратівливими».

Свіжі новини

Погода

Також читайте

На курортах Єгипту туристи почали заражатися смертельно небезпечною хворобою 17 століття

На курортах Єгипту туристи почали заражатись смертельно небезпечною хворобою...

Пекельні умови дісталися Єгипту. Згідно з інформацією метеобюро на курорти прийшла місцева спека

Пекельні умови дісталися Хургади і Шрам-ель-Шейха. Згідно з інформацією...