ГоловнаТуреччинаПосол Туреччини в Україні провів зустріч із Еміне Джапарова

Посол Туреччини в Україні провів зустріч із Еміне Джапарова

18 червня 2020 року перша заступниця міністра Еміне Джапарова провела зустріч з послом Туреччини в Україні Ягмуром Гюльдере.

Еміне Джапарова подякувала за підтримку Туреччиною територіальної цілісності України та політики невизнання анексії Криму: «Для нас надзвичайно важлива послідовна позиція Туреччини щодо стратегічного характеру взаємин, а також чітка позиція щодо територіальної цілісності, яку Туреччина демонструє в рамках міжнародних організацій. Крім того, для вищого політичного керівництва України одним із пріоритетів є звільнення громадян України з в’язниць на окупованих територіях. Ми також розраховуємо на цей вимір співпраці».

У цьому зв’язку Еміне Джапарова наголосила на необхідності винести увесь комплекс наслідків щодо російської агресії в Криму та Чорноморському регіоні на принципово новий міжнародний рівень з наголосом на безпеково-оборонному вимірі. «Сьогодні міжнародна риторика щодо Криму здебільшого стосується правозахисної площини. Я вважаю такий підхід звуженим та обмеженим, адже окупація Криму, його мілітаризація, – це не тільки «внутрішня» історія України, але і проблематика, яка має значно більше географічне охоплення. Вона поширюється на середземноморський та чорноморський регіони. Це питання військової та продовольчої безпеки країн регіонів»

Зі свого боку посол Туреччини наголосив, що питання Криму та ситуація з українськими політичними в’язнями Кремля перебувають на порядку денному турецької дипломатії та постійно порушуються Анкарою під час контактів з російською стороною.

Під час зустрічі сторони також обговорили питання реалізації домовленості між президентами України та Туреччини щодо побудови житла для 500 родин кримських татар. Еміне Джапарова висловила вдячність турецькій стороні за надання Україні гуманітарної допомоги для протидії поширення COVID-19 в Україні.

Ягмур Гюльдере запевнив, що турецька влада вживає усіх необхідних зусиль для забезпечення безпеки здоров’я іноземних туристів на своїй території.

У цьому зв’язку співрозмовники висловили сподівання на відновлення найближчим часом регулярного авіасполучення між Україною та Туреччиною.

Свіжі новини

Погода

Також читайте