ГоловнаГотелі5-зіркові готелі оголосили туристам погану новину

5-зіркові готелі оголосили туристам погану новину

П’ятизіркові готелі у Туреччині погіршили свої прогнози та повідомили туристам погану новину щодо цін на наступний високий сезон: на літо-2023 очікується суттєве подорожчання розміщення у готелях високого класу порівняно з минулим аналогічним сезоном. За попередніми оцінками, це не менше 30-50%. Втім, є одна причина, що підвищення буде не таким болючим для відпочиваючих.

Готелі Туреччини змушені будуть у літньому сезоні-2023 підняти цінники — економічна ситуація в країні не залишає їм вибору. Нагадаємо, раніше в турецькій пресі озвучувалися прогнози зростання цін на проживання в турецьких курортних готелях у 2023 році на 15-20% у середньому по ринку — порівняно з літом 2022 року. Але зростання буде різним у різних сегментах».

Перш за все, йдеться про збільшення цін на відпочинок у готелях Туреччини високого класу – це 5-зіркові готелі та готелі Deluxe. Щоправда, є важливий нюанс. Представники готелів вели розмови про підвищення цін на євро, що з вітчизняних туристів залишає шанс менш різке підвищення цін, т.к. гривневий курс залежить від банківських котирувань.

Зауважимо, що готовність підвищить цінник на наступний піковий сезон висловили представники турецьких готелів Seven Seas Gravel Select та групи готелів Kilit Hospitality Group, до якої входять такі відомі бренди 5* готелів, як Crystal Hotels та Nirvana Hotels. «Зростання цін неминуче. Витрати в готельному секторі зросли, це стосується і взагалі всіх інших аспектів життя в Туреччині. Подорожчало все – від помідорів до електроенергії. Деякі готельєри в сегменті 5 зірок, і ми серед них, не хочуть, але змушені будуть підвищити ціни в літньому сезоні на 50%», — процитувало видання заява менеджера з продажу готелю Seven Seas Gravel Select Гюна Шабана.

Як зазначила представник Kilit Hospitality Group Гюзель Кийяк, готелі теж змушені підняти ціни на наступне літо, але поки що йдеться про діапазон 35-50%. За словами експерта, зараз у рамках раннього бронювання знижки на розміщення в готелях досягають 30%.

Втім, незважаючи на складну геополітичну обстановку та підвищення цін, туристи не готові відмовитися від найпопулярнішого туристичного напряму, додала представник готельної групи: «Я працюю в готельному бізнесі Туреччини багато років. І щороку протягом багатьох років ціни на відпочинок у Туреччині зростають. І щороку туристи реагують на таку ситуацію однаково. Або вони скорочують тривалість свого відпочинку, або переорієнтовуються на більш бюджетні готелі. Але масової відмови від самих поїздок ніколи не відбувається».

Аналогічну тенденцію спостерігають і турагенти, котрі займаються продажем турів у преміальні готелі. За їхніми словами, попит на дорогий пляжний відпочинок у республіці цього року, відзначений глобальною кризою, навпаки, б’є рекорди. Так, у період новорічних свят Туреччина впевнено тримається у трійці лідерів із попиту серед європейських туристів.

Свіжі новини

Погода

Схожі новини