ГоловнаСШАЗаява речниці Держдепартаменту Хізер Науерт

Заява речниці Держдепартаменту Хізер Науерт

Вашингтон, округ Колумбія 21 серпня 2018 року
Сьогодні виповнюється 100 днів голодування Олега Сенцова, українського режисера, який свавільно утримується у віддаленій російській в’язниці. Сполучені Штати глибоко стурбовані погіршенням його здоров’я, і ми поновлюємо нашу вимогу до Росії негайно звільнити його та усіх незаконно ув’язнених у Росії та на Кримському півострові українських громадян.
Нас жахає перспектива загибелі в російському ув’язненні ще одної невинної людини. Ми сподіваємось, що російська влада звільнить Сенцова, щоб уникнути такої трагедії, яка неминуче призведе до закликів притягнути до відповідальності винних посадовців.
Сенцов був заарештований на окупованій Росією території Криму, йому нав’язали російське громадянство, а потім суд у Російської Федерації засудив його до 20 років у в’язниці. Його засудження за звинуваченням у плануванні терористичних актів широко вважається безпідставним і цинічною помстою за його незгоду з окупацією Криму Росією.
14 травня він почав безстрокове голодування на знак протесту проти незаконного ув’язнення в Росії понад 60 українських політв’язнів, вимагаючи їх звільнення. Ми повторюємо його заклик: час для цих ув’язнених – у тому числі самого Сенцова – повернутися додому.

Свіжі новини

Погода

Також читайте