Пам’ятники, що рухаються, у Києві: сучасні румунські скульптури великих розмірів у центрі міста

Для відзначення Сторіччя Сучасної Румунії, Посольство Румунії в Україні та Nasui Collection & Gallery, за підтримки Румунського Культурного Інституту та у партнерстві з Міністерством культури України, Київською міською державною адміністрацією та Шевченківською районною у місті Києві державною адміністрацією, презентують в місті Києві проект «Moving Monuments / Пам’ятники, що рухаються», що складається з двох творів мистецтва великих розмірів, виконаних митцем Богданом Раца.

Обидві роботи виставлялися раніше, «Middle Way/ Середній шлях» в Сент Джордж Холлі м. Ліверпуль (об’єкт спадщини ЮНЕСКО), на Площі Замку в м. Бая-Маре (об’єкт спадщини), в м. Кашкайш та перед Будинком Музики Порто, в м. Лісабон (важливі міські пам’ятки міст), а «View from Light / Вид зі світла» в Музеї мистецтв та в Меморіалі В’язниця Мовчання м. Римніку-Сарат, в Європейському Парламенті в Брюсселі, та в Меморіалі м. Герла.

Програма «Пам’ятники, що рухаються», що була заснована Nasui Collection & Gallery в 2014 році, має за мету виробництво, презентацію і виставлення творів мистецтва великих розмірів на сучасних престижних майданчиках по всьому світу. Всі скульптури мають тимчасовий характер, не прив’язані до місця розташування, символічно “заряджаються” на кожному маршруті.

Захід з нагоди урочистого відкриття 27 вересня 2018 року:

Час 11.00: Середній шлях – Бульвар Тараса Шевченка, 3, еспланада, місто Київ

Nasui Collection & Gallery, незалежна організація, яка просуває сучасних румунських художників, запустила програму «Пам’ятники, що рухаються» в 2014 році, розвиваючи розділи “Пам’яті про стійкість” в 2017 році і “Пам’ятники, які зникли” у 2018 році. На запрошення Посольства Румунії в Україні, скульптури великих розмірів «Середній шлях» і «Вид зі світла» майстра Богдана Раца, які мандрували раніше по румунським та європейським містам в різних дипломатичних і культурних контекстах, будуть розташовані на центральних громадських просторах Києва.

«Середній шлях» – 3,5 м у висоту x 1,5 м x 0,6 м (матеріал: полістирол, метал, автомобільна фарба) входила до Незалежної Ліверпульської бієнале 2014 року та була розміщена до 2016 року перед Сент Джордж Холлом, будівлею на острові музеїв центра міста Ліверпуль, яка була побудована у 1864 році та є об’єктом всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. В 2016 році, з нагоди святкування 120 років мистецтва у м. Бая-Маре, монументальна скульптура була розміщена в межах історичного центру міста Бая-Маре, на Площі Замку та в Комплексі „Вежа Стефана“ (XIV ст.), історичний пам’ятник, найвизначніша пам’ятка середньовічного міста. У 2017 році, в рамках святкування 100-річчя встановлення дипломатичних відносин між Румунією та Португалією, була розташована на набережній перед будівлею мерії м. Кашкайш, а згодом виставлена перед Будинком Музики, творінням знаменитого архітектора Рема Кулхааса і одним з найсильніших культурних об’єктів міста Порту.

У Києві, «Середній шлях» розташована на громадському просторі, у важливій зоні міста,  – на бульварі Тараса Шевченка, 3.

«Вид зі світла» –  260 x 60 x 80 см (матеріали: поліестер, волокно, синтетична смола, метал) – це робота, яка була виконана в рамках розділу «Пам’ятники, що рухаються – Пам’ять про стійкість» і була виведена з Меморіалу В’язниця Мовчання м. Рамніку-Серат до Європейського Парламенту в Брюсселі, а потім до Меморіалу м. Герла.

У Києві «Вид зі світла» урочисто відкрита на території Посольства Румунії в Україні, на вул. Михайла Коцюбинського, 8, в декількох хвилинах ходьби від «Середній шлях».

 Партнери: Румунський Культурний Інститут, Міністерство культури України, Київська міська державна адміністрація, Шевченківська районна у місті Києві державна адміністрація, Modernism.ro

 Додаткова інформація

Nasui Collection & Gallery була відкрита в 2010 році в Бухаресті та стала співавтором національних та міжнародних проектів на престижних культурних майданчиках, серед яких: Ліверпульська бієнале 2012 та 2014 рр., Венеціанська бієнале 2013. www.cosminnasui.com

Космін Насуй є автором робіт і досліджень, істориком мистецтва, куратором і колекціонером, з 20-ти річним професійним досвідом. Богдан Раца має докторську ступінь у нових матеріалах скульптури та викладає в Західному університеті м. Тімішоара. Його роботи були виставлені Nasui Collection & Gallery на кураторських проектах у громадських просторах (в Сент Джордж Холлі м. Ліверпуль, на Площі Замку м. Бая-Маре, м. Кашкайш, Португалія, перед Будинком Музики м. Порто, Португалія, Дялул Керемідеріей м. Герла), в культурних центрах, бієнале (Ліверпульська Бієнале, Венеційська Бієнале) і в музеях (Національний музей Брукенталя, Національний музей сучасного Мистецтва м.Бухарест).

Посольство Румунії в Україні забезпечує сукупність функцій для представлення Румунії в Україні та діалог між румунськими та українськими установами у всіх сферах співробітництва, які становлять зміст відносин між Румунією та Україною. Команда Посольства присвячує себе поглибленню та розвитку двосторонніх відносин між Румунією та Україною, просуванню європейських та євроатлантичних цінностей, іміджу румунів в Україні та збереженню їх ідентичності. Просування традицій, творчої діяльності та культури Румунії в загалоу являється пріоритетом Посольства.

Слідкуйте за нами на Google News

Також читайте

Актуально

Посольство Румунії в Україні святкує Mерцішор в Києві

Посольство Румунії в Україні, за підтримки Institutul Cultural Român (Румунського Культурного Інституту), святкує Mерцішор в Києві, у партнерстві з Міністерством культури України, Посольством Болгарії в...

Концерт до святкування відкриття Головування Румунії в Раді ЄС

Першого лютого, в Київському Національному Академічному театрі Оперети, Посольство Румунії в Україні влаштувало надзвичайний концерт до святкування відкриття Головування Румунії в Раді ЄС. Концерт організовано...

Ратифікація Угоди між Україною та Румунією у сфері військових перевезень

Президент України Петро Порошенко підписав Закон України «Про ратифікацію Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Румунії стосовно співробітництва у сфері військових перевезень». Угода встановлює...
Погода

Останні новини