ГоловнаРумуніяКрістіан-Леон Цуркану взяв участь у церемонії відкриття скульптури «Middle Way»

Крістіан-Леон Цуркану взяв участь у церемонії відкриття скульптури «Middle Way»

Скульптура «Middle Way», що виконана румунським митцем Богданом Раца в рамках міжнародного мистецького проекту «Moving Monuments» (Румунія), продовжує свою подорож Україною.

20 серпня 2019 року Надзвичайний і Повноважний Посол Румунії в Україні, Крістіан-Леон Цуркану, разом з міським головою міста Миколаєва, Олександром Сєнкевичем, взяли участь у церемонії відкриття скульптури «Middle Way/Середній шлях», у портовому місті.

В Україні скульптуру вперше встановили у вересні 2018 року, у центрі міста Києва, на бульварі Тараса Шевченка. У Миколаєві сучасна арт-інсталяція буде знаходитись на Варварівському узвізі, 5-А, набережна *8Причалу.

На церемонії відкриття скульптури в Миколаєві, посол Румунії ще раз наголосив на важливість, яку дипломатична місія надає поглибленню та зміцненню культурних та міжлюдських відносин між Румунією та Україною, скульптура «Middle Way/Середній шлях» – що символізує дружбу та спілкування, є прекрасним прикладом просування цих відносин. Крім того, Крістіан-Леон Цуркану зазначив, що міжнародний мистецький проект «Moving Monuments/Пам’ятники, що рухаються» користується популярністю в Україні, тож існує намір щоб інсталяція «Middle Way/Середній шлях» і надалі продовжила свою подорож Україною, щоб жителі інших міст могли насолодитися цим проектом.

Проект реалізується програмою Nasui Collection & Gallery на запрошення Посольства Румунії в Україні за підтримки Румунського Інституту Культури.

Місцеві партнери: Миколаївська міська радa, *8 Причал, КУ «Агенція розвитку Миколаєва», ГО «Ресурсний центр громадських ініціатив».

Довідка:

Програма «Пам’ятники, що рухаються», що була заснована фондом Nasui Collection & Gallery в 2014 році, має за мету виробництво, презентацію і виставлення творів мистецтва великих розмірів на сучасних престижних майданчиках по всьому світу. Всі скульптури мають тимчасовий характер, не прив’язані до місця розташування, символічно «заряджаються» на кожному маршруті.

Скульптура «Середній шлях» – 3,5 м у висоту x 1,5 м x 0,6 м (матеріал: полістирол, метал, автомобільна фарба) входила до Незалежної Ліверпульської бієнале 2014 року та була розміщена до 2016 року перед Сент Джордж Холлом, будівлею на острові музеїв центра м. Ліверпуль, яка була побудована у 1864 році та є об’єктом всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. В 2016 році, з нагоди святкування 120 років мистецтва у м. Бая-Маре, монументальна скульптура була розміщена в межах історичного центру міста Бая-Маре, на Площі Замку та в Комплексі «Вежа Стефана» (XIV ст.), історичний пам’ятник, найвизначніша пам’ятка середньовічного міста. У 2017 році, в рамках святкування 100-річчя встановлення дипломатичних відносин між Румунією та Португалією, була розташована на набережній перед будівлею мерії м. Кашкайш, а згодом виставлена перед Будинком Музики, творінням знаменитого архітектора Рема Кулхааса і одним з найсильніших культурних об’єктів міста Порту.

Свіжі новини

Погода

Також читайте

Туристка із Сінгапуру зникла безвісти під час відпустки в Іспанії

Повідомляється, що 39-річна громадянка Сінгапуру прилетіла до міста Хавеа...

Потужне виверження вулкана відбулося в Індонезії

В Індонезії сталося сильне виверження вулкана Руанг. Влада побоюється...

Єгипет накриває депресія та різкі погодні гойдалки з піском та пилом

Єгипет накриває депресія — у метеорологічному сенсі: саме так...

У Туреччині назвали наскільки готелі підвищать ціни

Якщо в Туреччині хочуть отримати дохід від туризму, який...

Для туристів запустили безкоштовний рейс без вказівки кінцевого пункту: про нього капітан оголосив за 2 години після зльоту

Оригінальним способом вирішила порадувати своїх туристів – учасників програми...