Польща просить Чехію зупинити “абортний туризм”

Варшава попросила Прагу не приймати закон, який полегшив би то, що польський уряд називає «комерційним абортним туризмом» для польських жінок в Чеській Республіці, попередивши, що прийняття закону може завдати шкоди відносинам між двома країнами.

Попередження було зроблено в листі, опублікованому минулого тижня польськими ЗМІ і написаному паном Антоні Врега, послом Польщі в Празі.

У документі говориться, що «гідно жалю, що законодавчі пропозиції, що легалізували комерційний туризм, пов’язаний з абортами» в Чеській Республіці, ігнорують «польське законодавство, що захищає людські життя» ненароджених.

Врега також зазначив, що пропозиції, висловлене чеськими законодавцями «спонукають польських громадян порушувати закони Польщі».

У листі дипломат каже, що, хоча Польща поважає суверенітет Чехії та її право розробляти і застосовувати власні правила, його країна так само чекає, що «чехи будуть одночасно шанобливо ставитися до демократичних процесів і культурних цінностей».

Згідно чеським ЗМІ, міністр охорони здоров’я країни Ян блатних також відповів у письмовій формі, заявивши, що розглянутий закон обговорюється в парламенті, і тому він не має вплив на цей процес. Міністр також нагадав, що дозвіл жінкам-іноземок робити аборт в чеських клініках відповідає як національним так і європейському законодавству.

Зі свого боку Вацлав Ласка, лідер Піратської партії, яка запропонувала закон, сказав, що це питання стосується виключно «національного законодавства» Чехії та чеських лікарських практик. Таким чином, втручання Польщі в даному випадку недоречно.

Заступник міністра закордонних справ Польщі Шимон Шінковскі вів Шек (Szymon Andrzej Szynkowski vel Sęk) згадав конфлікт в своєму інтерв’ю, опублікованому недавно, заявивши, що «моніторинг законодавчого процесу (інших) країн, особливо в областях, які турбують або можуть суттєво вплинути на польських громадян , є не тільки правом, але і також обов’язок польських посольств і представництв».

Нагадаємо, що рішенням Конституційного суду Польщі в жовтні минулого року було оголошено неконституційним переривання вагітності через вади розвитку плода, що є основною причиною близько 1 000 легальних абортів, зроблених в Польщі.

В даний час польське законодавство дозволяє добровільне переривання вагітності лише у разі зґвалтування, інцесту або серйозного ризику для здоров’я матері.

За оцінками польських жіночих організацій, від 80 000 до 200 000 польських жінок щорічно виїжджають за кордон для переривання вагітності, що спричинило появу спеціалізованих клінік у Німеччині та Чеській Республіці зі спеціалізованими польським персоналом. Вони допомагають жінкам, які залишають Польщу, підготуватися до подорожі і провести всю процедуру максимально комфортно.

Після оголошення про зміну законодавства про аборти у всіх польських містах пройшли масові демонстрації в рамках кампанії під назвою «Жіноче пекло».

Слідкуйте за нами на Google News

Також читайте

Актуально

Погода

Останні новини