Висока кухня для високих гостей ООН

Глави держав і урядів, які з’їхалися в ці дні в ООН, виступають з трибуни Генасамблеї, беруть участь в масі засідань і заходів, проводять двосторонні переговори. Але щороку у них є можливість поспілкуватися один з одним в неформальній обстановці. У перший день загальних дебатів на сесії Генасамблеї їх запрошують на обід. Хто і чим годує керівників держав світу?

Шеф-кухар ООН Ден Лопес відповідає за те, щоб щодня годувати всіх співробітників секретаріату ООН в Нью-Йорку. Щороку у вересні кухаря ООН готують обід для глав держав і урядів, які з’їжджаються на сесію Генеральної Асамблеї. І, за словами Лопеса, один цей ланч вимагає чи не більше зусиль, ніж його щоденна робота: «Нагодувати чотири тисячі чоловік, мабуть, легше, ніж 170-190 глав держав, оскільки звичайно немає такої суворої системи безпеки».

Як вдається догодити світовим лідерам, які представляють різні культури, різні національні кулінарні традиції, які мають власні вподобання? Хто приймає рішення про меню? Ден Лопес:

«В принципі ми слідуємо вказівкам Служби протоколу. Моє завдання – приготувати кілька різних закусок, основних страв та десертів. Співробітники протоколу проводять дегустацію вина і страв і вирішують, що ми будемо готувати для ланчу»

Ден Лопес говорить, що дегустація та обговорення можуть затягнутися години на чотири. Крім основного меню він і його колеги готують страви для тих, хто дотримується певної дієти. Що ж люблять світові лідери?

«Тут в ООН вони вважають за краще класичну французьку кухню. Якось ми готували veal en papillote, chicken mousseline, фуа гра. Вони люблять баранину, телятину, філе міньйон – у всякому разі, за 15 років моєї роботи тут, ці страви були присутні в меню. Ми готуємо щось рибне, щось вегетаріанське».

Для того, щоб потрапити на всі смаки, потрібно добре знати кухню різних культур. Головний кухар ООН побував у багатьох країнах: в Італії, у Франції, в Бельгії, в Китаї. Але, виявляється, ООН сама по собі – прекрасне місце для того, щоб освоювати кулінарні традиції різних країн світу.

«Крім того, представництва різних країн проводять і фінансують тижні національної кухні. До нас приїжджають кухарі з усього світу і вчать нас готувати національні страви, знайомлять з традиційними інгредієнтами. Це дає нам прекрасну можливість повчитися у них і спробувати самим готувати ці страви».

Що стосується президентського обіду, то думати про новий меню на оонівської кухні починають ще в січні. До червня складається попередній список страв, ну а в кінці липня разом зі співробітниками Протоколу приймають остаточне рішення. Ден Лопес пояснює, що готування починається за два дні до призначеного дня.

Фернандо Баркин займається організацією цього обіду високого рівня вже 20 років і каже, що це для нього найбільш напружений момент за цілий рік: «Коли мова йде про президента США, то заходи безпеки – набагато суворіше. Вантажівки з продуктами можуть в’їхати на територію ООН тільки в проміжок з чотирьох до шести ранку».

«У цей день я приходжу на роботу до п’ятої ранку, а після обіду мені потрібно відразу ж привести приміщення в порядок, тому що там проходять і інші заходи», – каже Баркин і додає, що процес збирання може затягнутися до ранку: «Мені потрібно вивести меблі на шести вантажівках. Але вони не можуть потрапити в гараж, поки в ООН не завершаться всі заходи і служба охорони президента не дасть відмашку. Зазвичай це відбувається години в три-чотири ранку». Баркин іноді ночує прямо в ООН, а додому забігає, щоб прийняти душ і випити кави.

Висока кухня для високих гостей ООН
Фото ООН / К.Хотон
Офіціанти та співробітники протоколу накривають столи до обіду глав делегацій на Генасамблеї ООН

Ну, а що у нас на кухні? Хвилюються чи Ден Лопес і його колеги перед таким відповідальним подією?

«Ну, зрозуміло, що безпосередньо в день ланчу ми все кілька нервуємо, бо треба згадати безліч деталей, – каже Лопес. – Але ми прекрасно справляємося і навіть готові до непередбачених ситуацій. У мене відмінна команда, на яку завжди можна покластися »

Один з членів команди, яка обслуговує світових лідерів – метрдотель Мохамед Махер. Він каже, що обслужив вже стільки голів держав, що збився з ліку: від президента Буша-старшого – до Трампа:

«Пам’ятаю, як президент Клінтон весь час жартував і сміявся – особливо з президентом Китаю і з Генеральним секретарем. Ми з ним теж перекинулися парою жартів »

Але головне завдання Мохамеда – організувати офіціантів, щоб зміна страв відбувалася без шуму, щоб високим гостям вчасно подавали вино і закуски:

«Нам дуже пощастило, що маємо таку можливість – обслуговувати глав держав. Таке відчуття, що перед тобою – весь світ. Для нас це велика честь і ми справах все можливе, щоб вони залишилися задоволені»

Хто знає, може бути за келихом вина і приємною закускою, світовим лідерам буде легше договорити

Слідкуйте за нами на Google News

Також читайте

Актуально

Погода

Останні новини