ГоловнаОАЕ«Рік Толерантності» та розвиток еміратсько-українських відносин

«Рік Толерантності» та розвиток еміратсько-українських відносин

Сьогодні еміратсько-українські взаємини активно розвиваються і слід констатувати — досягли стратегічного рівня. Великий розділ розвитку прямих контактів між народами наших країн було відкрито наприкінці 2017 року, коли ми почали користуватися безвізовим режимом на подорожі, що, крім іншого, привело до стрімкого зростання кількості прямих авіарейсів. Водночас у 2017 році також була підписана ще одна важлива угода — угода про співробітництво у сфері культури між Кабінетом Міністрів України та Урядом Об’єднаних Арабських Еміратів. Завдяки зусиллям обох сторін наша культурна співпраця також процвітає.

Лише у квітні цього року делегація із близько 60 українських виконавців презентувала українську культуру і традиції в ОАЕ під час фестивалю спадщини у Еміраті Шарджа.

26–27 квітня 2019 року в Дубаї Національний балет України представив виставу «Спляча красуня». Це, переконаний, підтверджує тезу про те, що, незважаючи на географічну відстань, наші народи стали набагато ближчими.

ОАЕ та Україна мають багато спільних інтересів, таких як освіта, охорона здоров’я, людські ресурси тощо, і це дозволяє нам переходити на інші рівні співпраці, тому що ми маємо спільні основні цінності у розвитку суспільства. Ми також підтримуємо дуже добру співпрацю у рамках Організації Об’єднаних Націй та інших міжнародних організацій, членами яких ми є. Ми обмінюємося підтримкою та допомогою в цих сферах.

Хочу ще раз наголосити, що двосторонні взаємини між ОАЕ та Україною є багатогранними і швидко зростають, підкріплені широкими торговельними зв’язками. ОАЕ є одним з найбільших торговельних партнерів України на Близькому Сході з обсягом двосторонньої торгівлі товарами і послугами близько $ 1 млрд за результатами 2018 року.

У зв’язку з цим, та з урахуванням, що все більша кількість українських компаній беруть участь у різних виставкових заходах на території ОАЕ, я хочу підкреслити потенціал «Expo2020». ОАЕ має намір зробити іншу виставку, в якій павільйони не будуть розділені по регіонах, а самі країни-учасники обиратимуть серед таких тем: мобільність, стійкість і зв’язок. Виходячи з обраної теми, кожна країна розвиватиме свій павільйон. Понад те, ми хочемо, щоб країни демонстрували свою історію та своє бачення майбутнього, якого вони планують досягти, і що вони прагнуть розвивати, більше, ніж їхні поточні економічні досягнення.

Як відомо, в ОАЕ цього року проходить «Рік Толерантності», який ми розпочали з історичного візиту глави Католицької Церкви Папи Франциска, це перший візит Папи до країн Арабської Затоки. Ще однією важливою подією «Року Толерантності» в ОАЕ стала Всесвітня Спеціальна Олімпіада в Абу-Дабі у березні 2019 року, яка, як очікують, стане найбільшою спортивною та гуманітарною подією у світі у поточному році. Наше посольство з радістю підтримало українську команду, яка повернулася з ОАЕ з багатьма нагородами.

Тому я пропоную працювати разом і ми зможемо доaсягти найбільш амбітних цілей!

Свіжі новини

Погода

Також читайте

Острів у Сицилії захопили кози. Влада придумала незвичайну акцію, щоб їх позбутися

Невеликий острів у Сицилії — Алікуді — затопили дикі...

У США жінка ледь не втратила зір через сонячне затемнення

Жителька США, яка не розкривала своє ім'я, майже втратила...

Греблі, що рятують мільйони життів: найбільші споруди світу

Людство створює греблі з різних причин: для запобігання потопам,...

Іспанія скасувала «золоті візи» – право отримувати посвідку на проживання за інвестиції

Кабінет міністрів Іспанії ухвалив рішення скасувати положення про «золоті...