Рекомендації щодо працевлаштування в ОАЕ

Витрати на ваше працевлаштування

Покриття яких витрат слід очікувати від свого роботодавця в ОАЕ стосовно працевлаштування?

Закон ОАЕ вимагає від Вашого роботодавця сплати витрат, пов’язаних з працевлаштуванням та переїздом.

Сюди входить будь-яка комісія, що сплачуються приватному агентству з набору персоналу, яке має державну акредитацію Вашої країни, витрати на випуск візи на в’їзд та витрати на подорож до ОАЕ, а також витрати на проходження формальностей після прибуття, таких як здача медичних аналізів в ОАЕ та видача дозволу на право перебування у країні.

Ваш контракт та персональна ідентифікація

Які документи мені потрібно підписати перед початком роботи в ОАЕ?

Умови Вашої праці мають бути чітко роз’яснені Вам Вашим агентом по працевлаштуванню або роботодавцем, коли Ви отримали пропозицію щодо працевлаштування у письмовому виді до того, як приїхали до ОАЕ.

Якщо Ваші документи для подорожі ще знаходяться в процесі обробки, переконайтеся втому, що Ви розумієте всі умови пропозиції щодо Вашого працевлаштування, враховуючі Вашу посаду та обов’язки, заробітну плату та інші виплати, а також усі деталі праці до того, як Ви її підписали.

Попросіть Вашого роботодавця надати копію пропозиції щодо працевлаштування і тримайте її у безпечному місці. Якщо Ви вже прибули до Вашого роботодавця в ОАЕ, то трудовий договір, який Вам надали для підпису, має містити такі самі умови, як і Ваша оригінальна пропозиція щодо працевлаштування.

!!! Якщо Вам запропонували підписати договір з іншими умовами, навіть якщо Вам радять, що такі зміни є вигідними для Вас, негайно повідомте найближче Управління праці. Заміна договору є нелегальною, і Ви маєте право на такі ж самі умови, на які Ви домовились на момент погодження з оригінальною пропозицією на працевлаштування.

Що я маю очікувати від свого роботодавця, коли приїду до ОАЕ?

 • Ваш роботодавець має надати трудовий договір для підпису;
 • Ваш роботодавець має надати Вам копію Вашого трудового договору; тримайте її у безпечному місці;
 • Ваш роботодавець повинен оформити Вам дозвіл на право перебування у країні безкоштовно;
 • Роботодавцю знадобляться Ваші ідентифікаційні документи для отримання дозволу на право перебування у країні;
 • Як тільки Ваш дозвіл на право перебування у країні буде оформлений, роботодавець має повернути Вам особисті документи.

!Ви маєте право зберігати всі Ваші особисті ідентифікаційні документи, коли Ваш дозвіл на право перебування у країні буде оформлений.

Початок роботи

Як швидко я маю розпочати роботу та що я повинен робити, якщо процес затримується?

Ваш роботодавець повинен створити для Вас такі умови, щоб Ви змогли розпочати роботу негайно після Вашого приїзду до країни. Якщо Вам не видали трудовий договір упродовж тижня після Вашого приїзду, то Ви не можете починати роботу та повинні негайно повідомити про це найближче Управління праці.

!!!Не влаштовуйтесь на інше місце роботи до того, як повідомите Управління праці, щоб уникнути порушення закону; якщо Ваш роботодавець не зміг видати Вам договір або надати місце праці. Управління праці допоможе Вам у знаходженні альтернативного працевлаштування.

Що від мене очікується при початку роботи?

Ви підписали трудовий договір. Це накладає на Вас обов’язки, викладені в договорі, який Ви підписали. Переконайтеся, що Ви розумієте всю Вашу відповідальність перед підписанням Вашого трудового договору, тому що Ви повинні виконувати всі Ваші обов’язки, щоб отримувати винагороду відповідно до договору, таку як заробітну плату та інші виплати.

Ваш роботодавець повинен шанувати свої обов’язки відповідно до трудового договору, в тому числі повинен своєчасно виплачувати заробітну плату в повному обсязі та надавати умови для праці, визначені в договорі згідно з трудовим законодавством ОАЕ. Так само від Вас очікується поважне ставлення до Ваших зобов’язань за трудовим договором та сумлінне виконання ваших обов’язків.

Припинення дії договору та спори

Що робити, якщо після початку роботи в мене виникне бажання звільнитися?

В принципі. Ви повинні залишатися на своїй роботі протягом терміну дії вашого договору, якщо це обмежений строковий договір (тобто вказана дата закінчення терміну дії). Якщо це необмежений строковий договір (тобто не вказана дата закінчення терміну дії), то є відповідні кроки, які Ви повинні зробити для припинення дії договору, і ці кроки описані у договорі.

Проте, в той час, коли від Вас очікується виконання Ваших робочих обов’язків. Вас не можуть примусити працювати проти Вашої волі. Ваші трудові відносини є договірними стосунками. Це означає, що вони можуть бути припинені Вами або Вашим роботодавцем.

Припинення дії Вашого договору може статися по взаємній згоді, за ініціативою однієї із сторін. Ваш договір містить статтю про умови його припинення, в якій описані кроки, яких слід дотримуватися, коли одна або інша сторона вирішить припинити трудові відносини.

  Expo 2020 в Дубай: Назад в майбутнє?

Що робити, якщо я хочу продовжувати працювати на свого роботодавця, але мій роботодавець не виконує свої зобов’язання за трудовим договором?

Якщо будь-яка зі сторін не виконує свої відповідні зобов’язання, інша сторона може ініціювати припинення трудового договору. Якщо Ваш роботодавець не виконує свої договірні зобов’язання, слід повідомити про це в найближче Управління праці. Працівники служби допоможуть Вам отримати будь-які виплати, що мають бути виплачені Вам роботодавцем, і допоможуть Вам знайти альтернативну роботу, якщо Ви цього бажаєте.

Що станеться, якщо мій роботодавець виявить, що я не виконую свої зобов’язання за трудовим договором?

Ваш роботодавець має право припинити Вашу роботу, якщо Ви не виконуєте своїх обов’язків, як зазначено в трудовому договорі, у той час, коли Ваш роботодавець повністю виконує свої зобов’язання перед Вами. Якщо Ви вважаєте, що Ви насправді ретельно виконували свої обов’язки, і це звільнення з боку роботодавця є не обгрунтованим. Вам потрібно звернутися до арбітражного суду Міністерства трудових ресурсів та еміратизації якщо арбітраж не може вирішити Вашу суперечку з роботодавцем. Ви маєте право подати скаргу до трудового суду. У ОАЕ Ваше право на доступ до суду гарантується конституцією ОАЕ.

  В Абу-Дабі оприлюднили статистику смертності після вакцинації

!!!Якщо Ви бажаєте шукати іншу роботу після того, як Вас звільнили, не робіть цього без попереднього повідомлення в Управління праці, щоб уникнути порушення закону. Ваші права найкраще захищені тоді, коли Ви перший робите крок та оформлюєте скаргу у Міністерстві трудових ресурсів та еміратизації.

Що робити, якщо я хочу розірвати договір із моїм роботодавцем?

Важливо дотримуватися необхідних правових кроків щодо припинення дії договору. Це означає, що Ви не можете просто залишити свого роботодавця і почати працювати на іншому робочому місці, навіть якщо Ваш роботодавець порушить договір. Замість цього Вам слід повідомити в Управління праці і попросити допомогу. Управління праці може допомогти Вам відшкодувати будь- які виплати, які Вам належать, та організувати працевлаштування на іншому місці, якщо Ви маєте право на отримання нового дозволу на роботу.

Управління праці має допомогти і захистити Ваші інтереси.

Перехід до нового роботодавця.

Якщо мій контракт буде припинено, чи зможу я працювати на нового роботодавця?

Ви маєте право на отримання нового дозволу на роботу, якщо і коли:

 • Ви завершили термін дії свого обмеженого строкового договору та вирішили не поновлювати його;
 • Ви своєчасно повідомили про Ваше рішення і виконали вимоги, передбачені механізмом компенсації при припиненні строку дії обмеженого строкового договору;
 • Ви надали відповідне повідомлення своєму поточному роботодавцеві, якщо Ваш договір має необмежений термін дії згідно зі статтею про його припинення;
 • Ваш роботодавець не виконує свої зобов’язання за трудовим договором (і це підтверджено Міністерством трудових ресурсів та еміратизації) незалежно від тривалості терміну роботи на вашого роботодавця;
 • Ви та ваш роботодавець взаємно згодні з тим, щоб розірвати трудовий договір, якщо Ви проробили на роботодавця шість місяців;
 • Останнє обмеження “б місяців” скасовується, якщо Ваша кваліфікація відповідає рівню 1,2 або 3, згідно з класифікацією Міністерства трудових ресурсів та еміратизації. Якщо Ви не знаєте свій рівень кваліфікації, запитайте Вашого роботодавця або працівника служби праці у найближчому Управлінні праці.

Ви не маєте права на отримання нового дозволу на роботу, якщо і коли:

 • Ви ініціюєте розірвання Вашого договору до закінчення терміну дії вашого первинного обмеженого строкового договору;
 • Ви не дотримуєтеся вимог щодо вчасного надання повідомлення відповідно до Вашого необмеженого строкового договору;
 • Ви не виконали вимог щодо вчасного надання повідомлення та / або механізму компенсації, коли Ви самі ініціювали припинення оновленого договору з обмеженим терміном дії.
 • Ви демонстративно не виконуєте свої обов’язки або не відповідаєте вимогам свого поточного роботодавця, чим призводите до припинення робочих стосунків.

10 Важливих речей, які ви повинні знати

 1. Ваш роботодавець повинен нести усі витрати за Ваше працевлаштування та подорож до ОАЕ;
 2. Ваш роботодавець повинен нести усі витрати за отримання Вашого дозволу на право перебування у країні;
 3. Зберігайте квитанції за все, за що Вас попросили заплатити;
 4. Ви маєте право завжди особисто зберігати Ваші персональні ідентифікаційні документи;
 5. Немає роботи після прибуття? Ви не отримуєте свою заробітну плату вчасно і в повному обсязі? Звертайтесь до Управління праці;
 6. Ви маєте право залишити Вашу роботу в будь-який час, але усвідомлюйте свої обов’язки за договором;
 7. Зберігайте копію Вашої підписаної пропозиції щодо працевлаштування;
 8. Ваш договір повинен відповідати Вашій пропозиції щодо працевлаштування;
 9. Зберігайте копію Вашого підписаного договору в безпечному місці;
 10. Якщо Вам потрібна допомога, у Вас завжди є друг в Міністерстві трудових ресурсів та еміратизації. Ми тут, щоб підтримувати Вас!
Слідкуйте за нами на Google News

Також читайте

Актуально

Авіакомпанія Emirates розпочала тестування цифрових паспортів

Авіакомпанія Emirates приступила до використання в тестовому режимі мобільного додатка IATA Travel Pass, розробленого Міжнародною асоціацією повітряного транспорту (IATA). Додаток допоможе пасажирам легко і...

На Expo 2020 Dubai презентують іновації, які змінять світ

Носійний пристрій, який попереджає про те, що соціальне дистанціювання не дотримується, та йорданська програма, яка допомагає вразливим громадам розвивати інтернет-бізнес під час блокування, є...

У Дубай заборонили кальян і обіди на терасах

Дубайський муніципалітет роз'яснив правила сервіровки блюд в ресторанах і кафе в години релігійного посту в дні священного місяця Рамадан. Зокрема, закладам громадського харчування заборонено...

Дубай підтвердив 100%-ву готовність до «ЕКСПО-2020»

Дубай на 100% готовий до проведення всесвітньої виставки «ЕКСПО-2020», заявив Його Високість шейх Мухаммед бен Рашид Аль Мактум, віце-президент, прем'єр-міністр ОАЕ і правитель Дубая. «У...
Погода

Останні новини