свіжі новини

Ми є свідками динамічної активізації відносин між Україною та Норвегією за багатьма напрямками

«Ми є свідками динамічної активізації відносин між Україною та Норвегією за багатьма напрямками», – наголосила Міністр закордонних справ Королівства Норвегія Іне Сьорейде за результатами переговорів з Міністром закордонних справ України Павлом Клімкіним 4 вересня 2018 року.

Обидва Міністри дали високу оцінку стану двостороннього співробітництва, відзначивши активний політичний діалог, стійке зростання показників товарообігу (у 2017 р. – 30%, за 6 місяців 2018 р. – додатково на 4%), зростання норвезьких інвестицій в економіку України (+15% у порівнянні з минулорічним показником), а також вагому практичну допомогу Норвегії в реалізації реформ в Україні.

Як зазначила Іне Сьорейде, ефективні зусилля Української держави у провадженні реформ є помітними в Норвегії, що у свою чергу посилює інтерес норвезьких підприємців до України.

Також читайте:  Міністр закордонних справ Іне Еріксен Сорейде відвідала контрольний пункт Піщевик, Донецької області
Також читайте:  Інтерв'ю Посла Норвегії в Україні Уле Тер’є ХОРПЕСТАД для FD

Павло Клімкін виокремив важливість поглиблення взаємодії в культурно-освітній сфері, зокрема на основі спільних сторінок історії. Як приклад, були наведені проекти підтримки Норвегією модернізації Одеської кіностудії, а також зростаючу кількість художніх видань українських авторів в Норвегії та відповідно норвезьких в Україні. Керівники зовнішньополітичних відомств також висловилися за підтримку співпраці у сфері охорони здоров’я, зокрема залучення норвезької допомоги в організацію процесу реабілітації на основі стандартів Норвегії.

Міністр Павло Клімкін поінформував норвезьку колегу про актуальну безпекову ситуацію на Донбасі внаслідок російської агресії. Він високо оцінив підтримку Норвегією суверенітету та територіальної цілісності нашої держави та засудження агресії РФ. Павло Клімкін особливо подякував Іне Сьорейде за її рішення відвідати території на Донбасі, прилеглі до лінії розмежування, й особисто ознайомитися з наслідками та масштабами російської агресії.

Також читайте:  Посилення агентів змін задля забезпечення прийняття різноманіття та толерантності в Україні
Також читайте:  Перший візит Міністра закордонних справ Норвегії Іни Еріксен Сорейде до України

Увагу норвезької сторони окремо було привернуто до репресивної політики Кремля в окупованому Криму, насамперед по відношенню до кримських татар. Крім того, Міністр Павло Клімкін поінформував про провокації Росії проти України в Азовському морі.

Обидва міністри також домовилися посилити взаємодію, у т.ч. у рамках міжнародних форматів, з метою ефективної протидії російським загрозам у сфері кібербезпеки, втручанню у внутрішні справи з використанням інформаційних технологій.

Latest Posts

не пропусти