Ми є свідками динамічної активізації відносин між Україною та Норвегією за багатьма напрямками

«Ми є свідками динамічної активізації відносин між Україною та Норвегією за багатьма напрямками», – наголосила Міністр закордонних справ Королівства Норвегія Іне Сьорейде за результатами переговорів з Міністром закордонних справ України Павлом Клімкіним 4 вересня 2018 року.

Обидва Міністри дали високу оцінку стану двостороннього співробітництва, відзначивши активний політичний діалог, стійке зростання показників товарообігу (у 2017 р. – 30%, за 6 місяців 2018 р. – додатково на 4%), зростання норвезьких інвестицій в економіку України (+15% у порівнянні з минулорічним показником), а також вагому практичну допомогу Норвегії в реалізації реформ в Україні.

Як зазначила Іне Сьорейде, ефективні зусилля Української держави у провадженні реформ є помітними в Норвегії, що у свою чергу посилює інтерес норвезьких підприємців до України.

Павло Клімкін виокремив важливість поглиблення взаємодії в культурно-освітній сфері, зокрема на основі спільних сторінок історії. Як приклад, були наведені проекти підтримки Норвегією модернізації Одеської кіностудії, а також зростаючу кількість художніх видань українських авторів в Норвегії та відповідно норвезьких в Україні. Керівники зовнішньополітичних відомств також висловилися за підтримку співпраці у сфері охорони здоров’я, зокрема залучення норвезької допомоги в організацію процесу реабілітації на основі стандартів Норвегії.

Міністр Павло Клімкін поінформував норвезьку колегу про актуальну безпекову ситуацію на Донбасі внаслідок російської агресії. Він високо оцінив підтримку Норвегією суверенітету та територіальної цілісності нашої держави та засудження агресії РФ. Павло Клімкін особливо подякував Іне Сьорейде за її рішення відвідати території на Донбасі, прилеглі до лінії розмежування, й особисто ознайомитися з наслідками та масштабами російської агресії.

Увагу норвезької сторони окремо було привернуто до репресивної політики Кремля в окупованому Криму, насамперед по відношенню до кримських татар. Крім того, Міністр Павло Клімкін поінформував про провокації Росії проти України в Азовському морі.

Обидва міністри також домовилися посилити взаємодію, у т.ч. у рамках міжнародних форматів, з метою ефективної протидії російським загрозам у сфері кібербезпеки, втручанню у внутрішні справи з використанням інформаційних технологій.

Слідкуйте за нами на Google News

Також читайте

Актуально

Програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа»

Посол Уле Т. Хорпестад привітав учасників конференції з нагоди початку роботи четвертої хвилі Програми підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа». Програма фінансується Міністерством закордонних...

Норвегія та Україна домовилися про ділове співробітництво

Україна стала важливою країною-партнером для Норвегії. Візит прем'єр-міністра Володимира Гроймана є підтвердженням гарної співпрацю між нашими двома країнами, вважає прем'єр-міністр Норвегії Ерна Сульберг. Прем'єр-міністр України...

5-й Кубок Дипломатичний Місій з бігових лиж 2019

3-го лютого 2019 року посольства Австрії, Норвегії, Швеції, Швейцарії та Український гірськолижний клуб організовують 5-й "Кубок Дипломатичний Місій з бігових лиж". Змагання з БІГОВИХ ЛИЖ...

Інтерв’ю Посла Норвегії в Україні Уле Тер’є ХОРПЕСТАД для FD

Про головні аспекти двосторонньої українсько-норвезької співпраці та про те, чим цікавиться норвезький бізнес в Україні, — ексклюзивно для Fashion of Diplomacy розповідає Надзвичайний і...
Погода

Останні новини