Зеленський про референдум по Донбасу і Україну без олігархів

Влада планує проведення загальнонаціонального референдуму про шляхи вирішення конфлікту в Донбасі. Про це в четвер на прес-конференції, присвяченій дворічному перебуванню при владі, заявив президент України Володимир Зеленський.

“Я впевнений, що через деякий час, тому що у нас кілька планів [по вирішенню конфлікту в Донбасі] – A, B, C, і ми про це говорили – про припинення війни і повернення наших тимчасово окупованих територій, – ми представимо на розгляд суспільства референдум з такою тематикою”, – цитує українського лідера агентство ТАСС.

Контакти з Росією

Також Зеленський повідомив про початок контактів офісів президентів України і РФ по зустрічі з Володимиром Путіним. Прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков підтвердив, що контакти між двома країнами ведуться, однак, за його словами, “процес йде непросто”, а начерки тем для обговорення “скоріше концептуальні, а не предметні”.

У квітні український президент пропонував своєму російському колезі зустрітися “в будь-якій точці Донбасу” і обговорити питання конфлікту на сході країни. У відповідь Путін запропонував Зеленському в першу чергу поспілкуватися з керівниками самопроголошених ЛНР і ДНР, а вже потім залучати до діалогу треті країни, в тому числі Росію. При цьому президент РФ зазначив, що готовий в будь-який час прийняти українського лідера в Москві для обговорення двосторонніх відносин.

При цьому Зеленський дорікнув Францію і Німеччину в ослабленні позицій по відношенню до Росії. Президент України вважає, що це пов’язано з економічною ситуацією, а також з “тиском всередині їхніх країн”. Він пояснив, що має на увазі “економічний тиск через санкцій політики по “Північному потоку – 2”. Незважаючи на критику Зеленський підтвердив дотримання нормандського формату (Німеччина, Франція, Україна та Росія).

Україна без олігархів

Також під час прес-конференції президент України назвав один зі своїх головних пріоритетів на посаді: країна без олігархів.

“Ми будуємо країну без олігархів. Це пріоритет номер один, – сказав Зеленський. – Найголовніший пріоритет – ми будуємо країну без війни. Світ повинен бути міцний, назавжди, і це повинно залежати від нашої армії, і вона повинна бути міцною всюди – на суші, в воді”.

  Дмитро Кулеба прийняв участь в Анталійському дипломатичному форумі

Український лідер заявляв, що має намір боротися в країні з представниками великого бізнесу, які створюють монополії, контролюють ЗМІ і впливають на чиновників. При цьому Зеленський зазначив, що законопроект про так звану деолігархізацію в Україні готовий майже на 100% і незабаром буде представлений.

“Закон готовий, він написаний. Він на 100% готовий. Але ми вважаємо, що є кілька деталей”, – зазначив президент України.

  Винна дипломатія в дії: в Києві провели Wines of Portugal Grand Tasting 2021

Президент підтвердив, що раніше Рада національної безпеки і оборони України визначила список з 13 осіб, яких передбачається віднести до олігархів, однак відмовився назвати їхні прізвища.

Одним із прикладів деолігархізації на Україні вважається справа Віктора Медведчука. Глава політради партії “Опозиційна платформа – за життя” 13 травня був відправлений під домашній арешт за звинуваченням у державній зраді та інших тяжких злочинах. Генеральна прокуратура підозрює Медведчука у передачі Росії військових секретів і заподіянні Україні ймовірного збитку в розмірі 40 млрд гривень (близько $ 1,5 млрд). Сам глава політради ОТЗЖ назвав звинувачення політично мотивованими і бездоказовими.

Зеленський про референдум по Донбасу і Україну без олігархів

Раніше журнал “Forbes Україна” включив Медведчука в список найбагатших жителів країни. У рейтингу він посідає 12-е місце, його статок оцінюється в 620 млн доларів. У число його бізнес-інтересів автори списку включили компанії з області ПЕК, медіа та металургії.

Під час прес-конференції президент України зазначив, що “епоха Медведчука” в його країні як і епоха корупції закінчується.

“Це частина програми суспільства. Вважаю, що епоха Медведчука закінчується, – сказав Зеленський. – Ми чистимо вертикалі бізнесу. Ці вертикалі в кожній інституції нашої держави, в кожному міністерстві, в парламенті великий вплив цих людей. Ми почали, і я це завершу”.

Слідкуйте за нами на Google News

Також читайте

Актуально

Погода

Останні новини