Перша заступниця МЗС України прийняла копії вірчих грамот від новопризначеного посла Королівства Норвегія в Україні

17 серпня перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова прийняла копії вірчих грамот від новопризначеного посла Королівства Норвегія в Україні Еріка Сведала.

Співрозмовники високо оцінили українсько-норвезьке міждержавне партнерство та обговорили шляхи його подальшого зміцнення.

Вони констатували спільний інтерес до посилення двосторонньої торгівлі та інвестиційного співробітництва. У цьому контексті сторони наголосили на важливості проведення чергового засідання Українсько-норвезької міжурядової комісії з питань співробітництва у галузі торгівлі, підприємництва та економіки.

Перша заступниця міністра подякувала Норвегії за незмінність позиції щодо суверенітету та територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів, у тому числі, в рамках міжнародних організацій.

З огляду на обрання Норвегії до складу Ради безпеки ООН на період 2021-2022 років Еміне Джапарова та Ерік Сведал висловили готовність сторін посилити взаємодію в рамках ООН з метою відновлення територіальної цілісності України.

Еміне Джапарова наголосила, що особлива увага має бути сфокусована на ситуації в тимчасово окупованому Криму з метою протидії з боку міжнародної спільноти крокам Росії. «Інструментом такої взаємодії розглядається формалізований міжнародний майданчик – «Кримська платформа», покликаний забезпечити координацію міжнародних заходів на кримському напрямі», – наголосила перша заступниця міністра.

Еміне Джапарова також привернула увагу новопризначеного норвезького посла щодо важливості ефективної взаємодії з метою протидії російським гібридним загрозам. «Спотворення Росією об’єктивної ситуації в тимчасово окупованому Криму, а також використання міжнародних майданчиків та інших демократичних інструментів з метою легітимізації спроби анексії Криму не повинні залишатися поза увагою міжнародного співтовариства».

Посол Сведал запевнив у невизнанні його країною незаконної спроби анексії Криму та подальшій підтримці Норвегією європейських та євроатлантичних прагнень України, а також процесу реалізації системних реформ в нашій державі.

Перша заступниця міністра привітала посла з прибуттям в Україну та побажала йому успіхів у подальшій діяльності.

Слідкуйте за нами на Google News

Також читайте

Актуально

Норвегія та Україна домовилися про ділове співробітництво

Україна стала важливою країною-партнером для Норвегії. Візит прем'єр-міністра Володимира Гроймана є підтвердженням гарної співпрацю між нашими двома країнами, вважає прем'єр-міністр Норвегії Ерна Сульберг. Прем'єр-міністр України...

5-й Кубок Дипломатичний Місій з бігових лиж 2019

3-го лютого 2019 року посольства Австрії, Норвегії, Швеції, Швейцарії та Український гірськолижний клуб організовують 5-й "Кубок Дипломатичний Місій з бігових лиж". Змагання з БІГОВИХ ЛИЖ...

Інтерв’ю Посла Норвегії в Україні Уле Тер’є ХОРПЕСТАД для FD

Про головні аспекти двосторонньої українсько-норвезької співпраці та про те, чим цікавиться норвезький бізнес в Україні, — ексклюзивно для Fashion of Diplomacy розповідає Надзвичайний і...

Президент Парламенкту Норвегії зустрілася з Президентом України

Президент України Петро Порошенко провів зустріч з парламентською делегацією Стортингу (Парламент) Норвегії на чолі з Президентом пані Тоне Вілхелмсен Трьоен. Співрозмовники обговорили міжпарламентську взаємодію України...
Погода

Останні новини