ГоловнаНорвегіяПерша заступниця МЗС України прийняла копії вірчих грамот від новопризначеного посла Королівства...

Перша заступниця МЗС України прийняла копії вірчих грамот від новопризначеного посла Королівства Норвегія в Україні

17 серпня перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова прийняла копії вірчих грамот від новопризначеного посла Королівства Норвегія в Україні Еріка Сведала.

Співрозмовники високо оцінили українсько-норвезьке міждержавне партнерство та обговорили шляхи його подальшого зміцнення.

Вони констатували спільний інтерес до посилення двосторонньої торгівлі та інвестиційного співробітництва. У цьому контексті сторони наголосили на важливості проведення чергового засідання Українсько-норвезької міжурядової комісії з питань співробітництва у галузі торгівлі, підприємництва та економіки.

Перша заступниця міністра подякувала Норвегії за незмінність позиції щодо суверенітету та територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів, у тому числі, в рамках міжнародних організацій.

З огляду на обрання Норвегії до складу Ради безпеки ООН на період 2021-2022 років Еміне Джапарова та Ерік Сведал висловили готовність сторін посилити взаємодію в рамках ООН з метою відновлення територіальної цілісності України.

Еміне Джапарова наголосила, що особлива увага має бути сфокусована на ситуації в тимчасово окупованому Криму з метою протидії з боку міжнародної спільноти крокам Росії. «Інструментом такої взаємодії розглядається формалізований міжнародний майданчик – «Кримська платформа», покликаний забезпечити координацію міжнародних заходів на кримському напрямі», – наголосила перша заступниця міністра.

Еміне Джапарова також привернула увагу новопризначеного норвезького посла щодо важливості ефективної взаємодії з метою протидії російським гібридним загрозам. «Спотворення Росією об’єктивної ситуації в тимчасово окупованому Криму, а також використання міжнародних майданчиків та інших демократичних інструментів з метою легітимізації спроби анексії Криму не повинні залишатися поза увагою міжнародного співтовариства».

Посол Сведал запевнив у невизнанні його країною незаконної спроби анексії Криму та подальшій підтримці Норвегією європейських та євроатлантичних прагнень України, а також процесу реалізації системних реформ в нашій державі.

Перша заступниця міністра привітала посла з прибуттям в Україну та побажала йому успіхів у подальшій діяльності.

Свіжі новини

Погода

Також читайте

Турок похвалився, на який обман ведуться лише українські туристи

«Українці, народ довірливий, є пара хитрощів, на які ведеться...

Туреччину засипало снігом, побило градом і залило зливами

Травнева погода дає сюрпризи не лише українцям. Курортну провінцію...

У Таїланді туриста заарештували за поганий відгук про місцеве кафе

Тайські поліцейські заарештували британського туриста, на ім'я Олександр за...

Википає морська вода та гинуть корали: у Таїланді закрили острів через аномальну температуру моря

На тайському Пхукеті закрили один з островів для туристів...

У Венеції штрафують туристів, які не сплатили податок

Італійська влада запровадила новий податок для туристів у Венеції....