ГоловнаНорвегіяНорвегія та Україна домовилися про ділове співробітництво

Норвегія та Україна домовилися про ділове співробітництво

Україна стала важливою країною-партнером для Норвегії. Візит прем’єр-міністра Володимира Гроймана є підтвердженням гарної співпрацю між нашими двома країнами, вважає прем’єр-міністр Норвегії Ерна Сульберг.

Прем’єр-міністр України Володимир Гройман зустрівся з пані Сульберг в Осло у понеділок 28 січня. Під час переговорів прем’єр-міністри обговорили, конфлікт на сході України. Прем’єр-міністр пані Сульберг повторила про цілковиту підтримку Норвегією суверенітету та територіальної цілісності України та засудження порушення Росією міжнародного права в Україні. Для Норвегії це головним чином стосується захисту важливих принципів міжнародного права. Після Революції Гідності (Євромайдану) у 2013–2014 роках політичні зв’язки між Норвегією та Україною стали набагато ближчими.

Норвезько-український бізнес-форум

Прем’єр-міністр Сульберг та прем’єр-міністр Гройсман бачать великі можливості для розвитку ділового співробітництва в майбутньому. Вони виступили в рамках норвезько-українського бізнес-форуму 2019 і підписали спільну заяву про посилення енергетичної співпраці між Норвегією та Україною. Під час форуму було також підписано низку контрактів між норвезькими та українськими компаніями у сфері відновлюваної енергетики, інформаційних технологій та сільського господарства.

Україна в останні роки показала готовність провести ряд реформ, а прем’єр-міністр Ерна Сульберг у своєму виступі підкреслила, що важливо продовжувати процес реформ і боротьбу з корупцією. “Це робить країну більш привабливою для інвесторів”, – сказала вона.

Для підтримки процесу реформ в Україні Норвегія запровадила пакет заходів у 2014 році. Це приблизно 200 млн. норвезьких крон на рік, включаючи гуманітарну підтримку. Загальна мета – сприяти європейській інтеграції України. Поки що пакет був зосереджений особливо на демократії та належному управлінні.

Обговорювалася ситуація на Сході України

Стосовно нестабільної гуманітарної ситуації на сході України Прем’єр міністр Ерна Сульберг завірила у подальшій норвезькій підтримці тих, хто найбільше постраждав від конфлікту.

Норвегія є кандидатом до Ради Безпеки ООН у 2021-2022 роках. – Норвегія та Україна мають низку спільних інтересів в ООН. Тому я нагадаю моєму колезі про всі вагомі причини, чому Україна повинна підтримати кандидатуру Норвегії, говорить прем’єр-міністр Сульберг.

Свіжі новини

Погода

Схожі новини