ГоловнаЕкономікаСтало відомо, як війна в Україні вплинула на туризм Німеччини та США:...

Стало відомо, як війна в Україні вплинула на туризм Німеччини та США: озвучено невтішні прогнози

На поточний оптимізм європейських та американських туристів геополітична криза в Україні поки що ніяк не впливає, але прогнози на майбутнє стали похмурими, якщо не сказати моторошними… Такі дані показало опитування, зроблене консалтинговою компанією Fried & Partner. За їхніми цифрами, нині 35.8% турагентів у Німеччині оцінюють поточну ситуацію з продажем туристичних послуг як хорошу. При цьому частка агентств, які стверджують, що продажі знаходяться на задовільному рівні, в лютому становила 50%, а в березні знизилася до 46.2%. Проте частка агентств, які заявили, що продаж поганий, знизився до 17.9% у березні порівняно з 23% у лютому.

Прогнози на майбутнє при цьому дуже песимістичні. Частка тих, хто заявив, що «попит на подорожі зростатиме», у лютому становила 79%, а у березні знизилася до 69.4%. Частка агентств, що очікують, що бізнес залишиться стабільним у наступні шість місяців, зросла з 18,1% у лютому до 20% у березні, але й частка тих, хто сказав, що бізнес повністю впаде, збільшилася з 2.9% до 10.2% – і саме це всіх шокувало. Зниження є і в очікуваннях доходів турагентств. Частка тих, хто сказав, що «доходи збільшаться», що у лютому становила 63.9%, у березні знизилася до 61.1%.

Загалом – цифри логічні. З одного боку – «змучені коронавірусом» європейці прагнуть відпочивати, з іншого – шалене зростання цін на пальне призводить до різкого зростання цін на тури, що для ощадливих європейців занадто. Геополітичні потрясіння також не йдуть на користь туризму. У підсумку на берлінській ITB виділили п’ять основних трендом – тури стануть дорожчими, туристи віддаватиму перевагу «коротким» бронюванням, коронавірус піде з порядку денного і т.д. Наводимо п’ять трендів зі зміни туризму в Німеччині та США (найбільш розвинених у туристичному плані країн), позначених експертами ITB.

Літній відпочинок 2022 буде дорожчим: різкого зростання цін «виключати не можна» заявив президент Німецької туристичної асоціації DRV Норберт Фібіг. Lufthansa вже оголосила про підвищення цін на квитки. Тому глава FTI Group Ральф Шіллер радить планувати свою відпустку завчасно. При цьому нікуди не поділися старі проблеми: після двох років пандемії коронавірусу готелі та авіакомпанії у багатьох місцях ще не повністю збільшили свої можливості. TUI оголосив, що ціни зростають на грецьких островах Крит, Родос, Корфу та Кос, а в деяких випадках квот на літо та

Літній відпочинок 2022 буде дорожчим: різкого зростання цін «виключати не можна» заявив президент Німецької туристичної асоціації DRV Норберт Фібіг. Lufthansa вже оголосила про підвищення цін на квитки. Тому глава FTI Group Ральф Шіллер радить планувати свою відпустку завчасно. При цьому нікуди не поділися старі проблеми: після двох років пандемії коронавірусу готелі та авіакомпанії у багатьох місцях ще не повністю збільшили свої можливості. TUI оголосив, що ціни зростають на грецьких островах Крит, Родос, Корфу та Кос, а в деяких випадках квот на літо та П’ятидесятницю вже не вистачає. До речі, у Німеччині «підлетіли» в ціні та місцеві курорти – на Балтійському морі. Причому 70% вже заброньовано. Найдорожчими будуть і супутні послуги, такі як оренда автомобілів.

Коронавірус зійшов з порядку денного: дедалі більше країн скасовують обмеження або планують зробити це в найближчому майбутньому. Швеція, Норвегія, Ісландія та Словенія більше не мають обмежень на в’їзд. У Німеччині спрощення очікується 20 березня.

Індустрія туризму поки що не боїться геополітичних наслідків – незважаючи на всі побоювання Європи у зв’язку з російським вторгненням в Україну, кількість бронювань все ще зростає, але ситуація в Україні створює додаткові проблеми для туристичної галузі, повідомляє Німецька туристична асоціація (DRV). Доля туризму залежить від того, як швидко війна закінчиться – і чи не вийде вона за межі України, як побоюються німці.

Туристи воліють онлайн-бронюванням та більш короткі терміни: у той час як більшості туристів з Німеччини потрібно більше трьох місяців, щоб прийняти рішення про купівлю туру в 2019 році, то тепер 28% туристів рішення протягом одного-трьох місяців. Актуальність страхування від скасування подорожі зросла майже на 10%.

Внутрішній туризм та Середземноморська класика: з виїзних напрямків у німців особливою популярністю користується середземноморська класика. «Зростання навіть вище за рівень 2019 року», — каже бос Tui Germany Баумерт. Головними лідерами є Майорка, Турецька Рів’єра та грецькі острови Крит, Родос і Кос. Другий тренд – внутрішній туризм, який, втім, знижуватиметься. У 2020 році на внутрішні поїздки припало 45%, у 2021 – 37%.

Песимісти ж прогнозують, що майбутнє подорожчання всього неминуче позначиться на цінах на авіаквитки і ця криза для туризму виявиться ще страшнішою за коронавірусний. Так, європейський авіапром чекає важкі часи через санкції, закрите небо і ціни на гас, що злетіли до небес. Кількість авіаперевезень у Європі за тиждень скоротилася на 23%, а трансатлантичні рейси – на 13%. У тому числі «прилетіло» та туризму – про втрати вже звітують. Так, кількість бронювань на іспанських Балеарських островах знизилася на 40%. Курорти розраховували на успішні великодні канікули та літній сезон – але це їм, мабуть, не світить.

Для тих, кому важливий здоровий спосіб життя, рекомендуємо прочитати: «8 годин це міф: вчені розповіли, скільки треба реально годин для сну людині щодня».

Свіжі новини

Погода

Також читайте

Пекельні умови дісталися Єгипту. Згідно з інформацією метеобюро на курорти прийшла місцева спека

Пекельні умови дісталися Хургади і Шрам-ель-Шейха. Згідно з інформацією...

Туристам у Європі загрожують серйозні штрафи за носіння фальшивих дизайнерських речей

Нещодавно в Німеччині один із туристів був оштрафований на...

У популярному готелі в Єгипті отруїлися туристи, дійшло навіть до гепатиту А

Готель у Хургаді на все включено довів туристів до...

У Таїланді британець убив росіянина на вечірці біля басейну

У Таїланді місцева поліція розбирається із результатом вечірки біля...

У Туреччині розпочався протест проти туристичних автобусів: туристам запропоновано ходити пішки

У Туреччині розпочався протест проти туристичних автобусів: скандал зчинили...