ГоловнаНімеччинаНазваний день тижня, коли політ літаком найпроблемніший: ніколи не літайте в цей...

Названий день тижня, коли політ літаком найпроблемніший: ніколи не літайте в цей час

Авіахаос, що захлеснув Європу практично з початку великодніх канікул, вже породив свої статистичні дослідження та свої поради панікуючим туристам. Наприклад, який день тижня краще не купувати квитки, тобто, на який день ризик скасування рейсів у Європі найбільший?

Отже, згідно зі статистикою газети Telegraph, як найневдаліший день перемогла неділя. Дослідники використовували дані FlightRadar4 та OAG. Ті показали наступну картину: за останній місяць у неділю було скасовано в середньому по 256 рейсів або 2% від їхньої загальної кількості. У суботу кількість відмін становила 157 рейсів або – 1,3%. «Це означає, що політ на початку або в середині тижня, у крайньому випадку в суботу, є набагато кращою ідеєю, ніж у неділю», – заявили дослідники.

Як прокоментував авіаційний експерт Джон Стрикленд, неділя є одним із найбільш завантажених днів тижня для авіакомпаній та аеропортів, а значить через нестачу персоналу в цей час відбувається найбільша кількість збоїв. Основна причина такого високого навантаження – закінчення вихідних, до яких багато туристів підгадують фінал своєї відпустки.

Зазначимо, що актуальність ця порада не втратить ще довго. Як заявив Джон Холланд-Кей, виконавчий директор аеропорту Лондон-Хітроу – найбільшої британської повітряної гавані, хаос в аеропортах з великомасштабними скасуваннями та затримками може тривати ще 18 місяців, тобто, практично до початку 2024 року, причому захоплюючи і майбутній літній туристичний сезон. На літньому сезоні цього року експерт, певне, вже поставив хрест. «Довгі черги та невдоволення пасажирів, які спостерігаються останніми тижнями в аеропортах Німеччини, Англії, Нідерландів, Ірландії та Іспанії, можуть продовжитися і після 2023 року. Однією з основних причин цієї проблеми є дефіцит кадрового забезпечення».

Свіжі новини

Погода

Схожі новини