ГоловнаНавчанняЩо потрібно врахувати перед вибором навчального закладу за кордоном

Що потрібно врахувати перед вибором навчального закладу за кордоном

В останні роки багато студентів вирушають навчатися за кордон. Багато студентів планують навчатися в інших країнах ще під час навчання у школі чи коледжі. Багато студентів мріють здобути якісну освіту, диплом європейського значення, познайомитися з традиціями та менталітетом країн. Перед плануванням поїздки та вступом до вищого навчального закладу у будь-якій країні світу у випускника школи виникає безліч питань, на які важко відповісти.

Школярі мріють про європейську освіту. Безперечно, багато хто їде до Європи, щоб здійснити свою мрію. Навчання за кордоном – це чудова можливість побудувати кар’єру. Престижно мати диплом, який визнається у всіх країнах світу. Але є й низка інших істотних переваг:

  • Вищі навчальні заклади випускають студентів із високим рівнем знань.
  • Досвід, отриманий під час навчання та проживання за кордоном, є величезним плюсом для майбутньої кар’єри.
  • Можливість познайомитися з людьми з багатьох країн, знайти однодумців та друзів-іноземців.
  • Можливість отримати роботу у будь-якій країні світу.

Також багатьох студентів цікавить, де шукати актуальну інформацію про навчання за кордоном. І тому існує безліч ресурсів. Ви можете знайти книги чи статті. Але найкращий спосіб знайти необхідну інформацію – це читання есе.

Є багато сайтів, де можна знайти 100+ прикладів інформативних есеї, тому вам варто почитати, щоб зробити правильний вибір. Ви можете знайти есе на будь-яку тему, тому будь-яка проблема буде вирішена. Є й інші платформи, де ви можете прочитати можливості навчання. Ось деякі з них:

Посольства зарубіжних країн

Дуже часто інформація про вступ на програми навчання чи стажування за кордоном публікується на сайтах посольств.

Програми академічного обміну

Багато університетів співпрацюють із колегами з інших країн та пропонують своїм студентам програми обміну або стажування за кордоном. Одна з найвідоміших таких програм – Erasmus+ дозволяє студентам навчатися у країнах-партнерах Erasmus+ у Європейському Союзі.

Міжнародні молодіжні організації

Явно створені для покращення співпраці між молодими людьми з різних країн, такі організації зазвичай пропонують студентам та випускникам безліч варіантів обміну професійним досвідом. Наприклад, найбільша у світі молодіжна організація AIESEC пропонує стажування за кордоном за 3 напрямками.

Отже, якщо ви прийняли важливе рішення в житті – вчитися за кордоном, то це перший крок до безлічі перспектив та можливостей, що відкриються перед вами. Стрімке кар’єрне зростання зазвичай ґрунтується на вищій освіті, тому процес вибору майбутнього університету має вирішальне значення. Отже, з чого почати?

Що потрібно врахувати перед вибором навчального закладу за кордоном

Як вирішити, де навчатись за кордоном?

На що звернути увагу при виборі країни для подальшого навчання та здобуття вищої освіти?

Особисті переваги

Насамперед, потрібно почати з особистих уподобань. Адже в країні студента вам доведеться довгий час вчитися, жити та проводити свій час.

Вибір спеціальності

Найкраще вирішити, які предмети для вивчення вам до вподоби. За знаннями, досвідом та навичками треба їхати за кордон. Тому потрібно вибрати країну, де звичайний студент стане професіоналом.

Вартість життя

Досить важливим є питання при виборі країни для навчання. Низька вартість життя у таких країнах:

  • У Чехії студенту доведеться платити близько 300 євро на місяць за кімнату, харчування та інші необхідні речі;
  • У Польщі студент може прожити на 500 євро на місяць;
  • На харчування, страховку та житло у Німеччині студент витрачатиме близько 700 євро на місяць.

Як вибрати вищий навчальний заклад за кордоном?

Після того, як майбутній студент визначився з країною, необхідно знайти вищий навчальний заклад. Для початку потрібно визначитися зі спеціальністю та відштовхуватися від неї. Також ознайомтесь із рейтингами вузів.

Система надходження прозора

Насамперед, потрібно визначити, чи можна вступити до обраного вишу після школи і чи потрібно отримувати ступінь бакалавра перед поїздкою за кордон. У кожному ВНЗ є свої нюанси, на які слід звернути увагу. Наприклад, у Чехії студенти мають складати іспити з деяких предметів. У Франції та Німеччині необхідно скласти іспит на мовний сертифікат TOEFL або IELTS.

Стипендії

Можливість брати участь у стипендіальних програмах та отримувати гранти – відмінний бонус навчання. Майже кожен університет у будь-якій країні має свою систему стипендій для студентів, які можуть подати заявку на гранти та, у разі їх отримання, покрити витрати на навчання чи проживання.

Свіжі новини

Погода

Схожі новини