ГоловнаМексикаЗаступник Міністра Хесус Сеаде висунув свою кандидатуру на пост очільника CОТ

Заступник Міністра Хесус Сеаде висунув свою кандидатуру на пост очільника CОТ

  • Після офіційного повідомлення Президента Андреса Мануеля Лопеса Обрадора заступник Міністра Сеаде провів он-лайн прес-конференцію, присвячену висуванню своєї кандидатури на пост очільника СОТ.
  • Заступник Міністра з питань Північної Америки має досвід роботи в таких різнопрофільних організаціях найвищого рівня як Всесвітній банк, Міжнародний валютний фонд, ГУТТ і власне СОТ.
  • Кандидатура відповідає багатовекторній політиці уряду Мексики.

Після оголошення з боку Президента Мексики Андреса Мануеля Лопеса Обрадора висунення кандидатури заступника Міністра Хесуса Сеаде на посаду Генерального директора Світової організації торгівлі, чинний представник очільника в перемовинах щодо NAFTA 2.0. провів сьогодні віртуальну прес-конференцію. Обмін інформацією з вітчизняними й закордонними корреспондентами, що перебувають у Мексиці, відбувся з метою підтримки кандидатури Сеаде. Виходячи з його багатовекторного й значущого кар’єрного шляху, висування його кандидатури може бути наступним кроком із необхідних для укріплення позицій у Світовій організації торгівлі, зокрема, і на багатовекторній міжнародній арені в цілому.

Хесус Сеаде – спеціаліст, що володіє глибокими й міцними знаннями у сфері економіки та комерційної динаміки країн Африки, Латинської Америки, Азії, Європи, Середнього Сходу та Північної Америки, а також має досвід важливих перемовин з найважливішими гравцями міжнародної економічної арени. Досвід роботи в найголовніших світових економічних організаціях, серед яких – Генеральна угода з тарифів і торгівлі (ГАТТ), Міжнародний валютний фонд (МВФ), Всесвітній банк (ВБ) та власне Світова організація торгівлі став переконливим свідченням його професійних якостей, проявлених у професійній діяльності в торгівельних установах високого рівня.

Сеаде обіймав посаду представника Мексики у ГАТТ і на цій посаді домігся для Мексики важливих привілеїв у торгівельному спорі довкола антидемпінгу в індустрії виготовлення цементу та в сфері ембарго на експорт тунця. Окрім цього, Сеаде предтсавляв Мексику як головний учасник переговорів в Уругвайському раунді, що дав початок теперішній СОТ. Переговори були призупинені і тоді було погоджено зміну голови ГАТТ. Організація одностайно обрала Пітера Сазерленда новим генеральним директором і тодішнього посланника Сеаде – новим заступником генерального директора.

Нова команда розпочала й успішно проводила перемовини, зокрема, з успіхом поновила переговори на користь групи Найменш розвинених країн, яку здебільшого
складають держави Африки, яку очолював особисто заступник Міністра Сеаде. Завдяки цій серії перемовин став можливим процес створення СОТ, що прийшла на заміну ГАТТ, у якому теперішній представник NAFTA 2.0. обіймав посаду заступника генерального директора, будучи його засновником.

У Міжнародному валютному фонді (МВФ), на посаді старшого помічника очолив і всебічно активізував політику подолання фінансових криз у Аргентині, Туреччині та Бразилії та провів перемовини щодо масового списання зовнішнього боргу п’ятнадцяти африканських країн з високим рівнем боргу, що засвідчило глибокі знання у сфері економіки країн, що розвиваються, а також високий професіоналізм заступника очільника у проведенні переговорів. Раніше Сеаде обіймав посаду головного економіста Всесвітнього банку. На службі в обидвох інституціях він очолював місії з надання технічної допомоги більш, ніж п’ятдесяти країнам Африки, Середнього Сходу та Латинської Америки.

Хесус Сеаде вивчав хімічну інженерію в Національному Автономному Університеті міста Мехіко (НАУММ) та отримав ступінь магістра економіки й кандидата економічних наук у Оксфордському університеті (Англія), під керівництвом лауреата Нобелівської премії з економіки Джеймса Міррліса. Свою кандидатську дисертацію Сеаде присвятив
отпимальній політиці розподілу податків і доходів. Викладав на кафедрі Університету Варвіка (Сполучене королівство), був засновником і директором Центру економічних студій Мексиканського коледжу (Colmex), а також обіймав посаду виконавчого директора в Комісії ядерної енергетики в Мексиці. В Гонконгу займав посаду асоційованого віце-президента Університету Ліньґаня і в Китаї обіймав посаду помічника віце-президента з глобальних питань у Китайському університеті Гонконгу-
Шендзциня. Окрім цього, був головним помічником секретарів Фінанасової служби, Торгівлі та промисловості Гонконгу, що передувало вступу на посаду головного представника Мексики в перемовинах в рамках заключення угоди між Мексикою, Сполученими Штатами Америки та Канадою (NAFTA 2.0.) у Мексиці в 2018 році.

Подання кандидатури заступника Міністра Сеаде на посаду Генерального директора СОТ з боку мексиканського уряду являє собою визнання його досвіду та високих професійних якостей, необхідних для зайняття цієї посади, але, перш за все, визнання відданості нашої країни багатовекторному порядку денному. Кандидат, що його висуває Мексика, являє собою сильну особистість з необхідним досвідом та навичками для якнайкращого представлення глобальних інтересів у сфері вільної торгівлі у цей ключовий для розвитку багатовекторної політики й міжнародного співробітництва момент.

Свіжі новини

Погода

Також читайте

У Туреччині розпочався протест проти туристичних автобусів: туристам запропоновано ходити пішки

У Туреччині розпочався протест проти туристичних автобусів: скандал зчинили...

У Туреччині знайшли ким замінити туристів з України

У Туреччині знайшли, ким замінити українських туристів — як...

Турок похвалився, на який обман ведуться лише українські туристи

«Українці, народ довірливий, є пара хитрощів, на які ведеться...

Туреччину засипало снігом, побило градом і залило зливами

Травнева погода дає сюрпризи не лише українцям. Курортну провінцію...

У Таїланді туриста заарештували за поганий відгук про місцеве кафе

Тайські поліцейські заарештували британського туриста, на ім'я Олександр за...