ГоловнаLifeStyleВчені розгадали таємницю, чому жінки завжди холодніші за чоловіків

Вчені розгадали таємницю, чому жінки завжди холодніші за чоловіків

Жінки завжди починають мерзнути раніше за чоловіків – велику таємницю, чому відбувається саме так, вдалося розгадати провідним ізраїльським ученим університету в Тель-Авіві. Висновки дослідників опубліковані у журналі Global Ecology and Biogeography.

Дослідники з’ясували, що розгадку варто шукати у минулому. Вони припустили, що жінки звикли мерзнути, оскільки це є способом запобігти сваркам між парами.

Дослідження показало, що це явище не характерне для людини – серед багатьох видів птахів і ссавців самки воліють тепліше середовище, ніж самці, і в певний час ці переваги викликають розуміння між двома статями.

«Чоловіки та жінки відчувають тепло по-різному. Ця різниця в теплових відчуттях виникла не для того, щоб ми могли сперечатися з нашими партнерами через охолодження повітря, а навпаки. З еволюційної точки зору кожен має насолоджуватися спокоєм та тишею», – розповів доктор наук Еран Левін.

Це пов’язане з деякими іншими симптомами, що спостерігаються у тварин та людей. Наприклад, самки частіше притискаються один до одного, щоб зігрітися, тоді як самці розходяться на більшу відстань і уникають контакту один з одним. У перелітних птахів самці зимують у холодніших районах, ніж самки, намагаючись уникнути протягів. А самки кажанів зазвичай збираються разом в одному кутку, тоді як самці вважають за краще сховатися в прохолодному місці. Серед багатьох ссавців, навіть у видів, які все життя живуть парами чи змішаними групами, самці віддають перевагу тіні, а самки – сонячному світлу.

Крім того, згідно з висновками вчених, подібний поділ за статевою ознакою знижує конкуренцію за природні ресурси і утримують чоловіків, які можуть бути агресивними і наражати на небезпеку потомство.

Слідкуйте за нами на: Google News | Telegram | Facebook | Twitter
Погода