ГоловнаLifeStyleНове дослідження показало, як різна дієта впливає на рак

Нове дослідження показало, як різна дієта впливає на рак

Дієтичні втручання у раціон та обмеження калорій можуть уповільнити зростання пухлин. Про це заявили вчені Массачусетського технологічного інституту, проаналізувавши дві різні дієти у мишей. Дослідження опубліковано у науковому журналі Nature.

У дослідженні вивчався вплив низькокалорійної та кетогенної дієти на мишей з пухлинами підшлункової залози. У той час, як обидві ці дієти передбачали зниження кількості цукру в раціоні, дослідники виявили, що тільки дієта з обмеженням калорій знижувала доступність жирних кислот, що згодом було пов’язано з уповільненням росту пухлини.

Попередні дослідження показали, що низькокалорійна дієта може уповільнити зростання пухлини, і така дієта продовжує життя мишей та багатьох інших видів тварин. Ракові клітини споживають велику кількість глюкози, тому деякі вчені припустили, що або кетогенна дієта або дієта на основі обмеження калорій можуть уповільнити зростання пухлини за рахунок зменшення кількості доступної глюкози. Однак ранні експерименти на мишах з пухлинами підшлункової залози показали, що обмеження калорійності значно впливає на зростання пухлини, ніж на кетогенну дієту, тому вчені припустили, що рівень глюкози відіграє велику роль у уповільненні розвитку ракових клітин.

Щоб глибше зрозуміти механізм, дослідники проаналізували зростання пухлини та концентрацію поживних речовин у мишей з пухлинами підшлункової залози, яких годували звичайною, кетогенною або низькокалорійною дієтою. При цьому рівень глюкози знижувався у мишей як із кетогенним, так і з обмеженим споживанням калорій. Рівні ліпідів також знижувалися у мишей на низькокалорійній дієті, але це збільшення спостерігалося у мишей, що сидять на дієті кетогенної.

Дефіцит ліпідів сприяє уповільненню росту пухлини, тому що ракові клітини потребують їх для утворення клітинних мембран. Зазвичай, коли ліпіди недоступні у тканині, клітини можуть виробляти свої власні. Для цього їм необхідно підтримувати баланс насичених і ненасичених жирних кислот, який неможливий без ферменту стеароіл-КоА-десатураза (SCD), що віддає перевагу за перетворення перших у другі.

«Обмеження калорійності не лише позбавляє пухлини ліпідів, воно також порушує процес, який дозволяє їм адаптуватись до нього. Ця комбінація справді сприяє інгібуванню зростання пухлини», – повідомив Еван Лієн, провідний автор статті.

Крім досліджень на мишах, вчені також проаналізували деякі дані про людей: дієту та тривалість життя хворих на рак підшлункової залози. В результаті дослідники виявили, що тип споживаного жиру впливає на те, як пацієнти дотримуються дієти з низьким вмістом цукру після встановлення діагнозу раку підшлункової залози. Але дані недостатньо повні, щоб робити висновки про вплив дієти.

Хоча це дослідження показало, що обмеження калорійності благотворно впливає на мишей, вчені попередили, що хворим на рак не рекомендується дотримуватися дієти з обмеженням калорій, яку важко підтримувати і яка може мати шкідливі побічні ефекти. Однак вони вважають, що залежність ракових клітин від присутності ненасичених жирних кислот може бути використана для розробки препаратів, здатних уповільнити зростання пухлини.

Однією з можливих терапевтичних стратегій може бути пригнічення ферменту SCD, який позбавить пухлинні клітини здатності виробляти ненасичені жирні кислоти. Тепер дослідники планують вивчити, як дієти з різними джерелами жирів, включаючи рослинні або тваринні жири з певними відмінностями у вмісті насичених, мононенасичених та поліненасичених жирних кислот, змінюють метаболізм жирних кислот пухлини та співвідношення ненасичених та насичених жирних кислот.

Раніше “DIP” писав, “Вчені записали вершкове масло у шкідливі продукти“.

Цей контент, включаючи поради, містить лише загальну інформацію. Це жодною мірою не замінює кваліфікованого медичного висновку. Завжди консультуйтеся з фахівцем або лікарем для отримання додаткової інформації. Бажаємо міцного здоров’я, ваш DIP.

Слідкуйте за нами на: Google News | Telegram | Facebook | Twitter
Погода