ГоловнаМедицинаЛікарі розповіли, скільки часу треба приймати антибіотики

Лікарі розповіли, скільки часу треба приймати антибіотики

Антибіотики – це лікарські препарати, що використовуються для боротьби з інфекціями, що мають бактеріальне походження. Скільки часу потрібно, щоб антибіотики почали діяти та скільки часу потрібно для перемоги над хворобою, розповіли британські лікарі.

Фахівці нагадали, що антибіотики вбивають бактерії або запобігають їх поширенню, але важливо пам’ятати, що вони не є панацеєю. Так, антибактеріальні препарати безсилі при вірусних інфекціях, таких як застуда та грип, інфекції органів дихання, вушних інфекції у дітей, а також кашель та ангіну.

Особливість цієї групи ліків у тому, що вони починають діяти відразу після прийому, проте це не означає, що пацієнт негайно почне почуватися краще. Його самопочуття залежить від типу інфекції, що він підхопив.

Що ж до тривалості прийому антибіотиків, більшість із них слід приймати протягом 7-14 днів. У деяких випадках короткий час прийому працюють так само добре. Тільки лікар може коректно призначити антибіотик та визначити оптимальний курс лікування.

Чи потрібно проходити повний курс антибіотиків?

Їх слід приймати відповідно до вказівок на упаковці або в анотації з інформацією про пацієнта, що додається до ліків, або відповідно до інструкцій лікаря. За словами експертів, важливо пройти повний курс антибіотиків, навіть якщо самопочуття пацієнта покращало. В іншому випадку інфекція може розвинутися повторно. Це також може допомогти запобігти стійкості до антибіотиків.

У разі пропуску дози лікарського засобу необхідно прийняти її, як тільки пацієнт згадає про це і далі слід дотримуватися курсу антибіотиків у звичайному режимі. Якщо минуло багато часу, тоді варто пропустити та повернутися у звичайний графік прийому ліків.

При цьому експерти застерегли від спроби заповнити пропущену дозу за рахунок ухвалення подвійної кількості ліків, оскільки це може збільшити ризик побічних ефектів.

Коли покращає самопочуття?

Час, за який пацієнт почне почуватися краще, залежатиме від курсу та виду лікування, а також від того, наскільки добре його організм реагує на антибіотики. Тому зазвичай помітне покращення настає ближче до кінця курсу.

Цей контент, включаючи поради, містить лише загальну інформацію. Це жодною мірою не замінює кваліфікованого медичного висновку. Завжди консультуйтеся з фахівцем або лікарем для отримання додаткової інформації. Бажаємо міцного здоров’я, ваш DIP.

Слідкуйте за нами на: Google News | Telegram | Facebook | Twitter
Погода