ГоловнаМальтаПортугалія та Мальта оцінюються як найменш постраждалі країни від війни в Україні

Португалія та Мальта оцінюються як найменш постраждалі країни від війни в Україні

Португалія та Мальта є найменш постраждалими країнами від війни в Україні з погляду економічних наслідків через введені санкції, показало дослідження Європейської комісії.

Санкції, накладені на Росію у зв’язку з вторгненням в Україну, призвели до того, що багато держав-членів ЄС постраждали в кількох областях, таких як постачання, зростання цін на енергію та паливо, а також інфляція.

У той час як Португалія та Мальта залишаються найменш постраждалими, країни Балтії та країни Центральної та Східної Європи сильно постраждали від війни в економічному плані, особливо через постачання газу з Росії.

Кіпр, з іншого боку, сильно постраждав від війни в Україні, оскільки він служив популярним місцем відпочинку для росіян, а після вторгнення в країну туризм скоротився, тоді як фінансовий сектор постраждав через високий рівень фінансових активів, які належали росіянам, які були пов’язані з островом.

Але навіть Кіпр, чий туризм забезпечує 14 відсотків економіки країни, не постраждав так сильно, як Польща, яка виявилася найуразливішою країною через економічні потрясіння, спричинені російським ринком та залежністю від російських енергоносіїв, які постачають газ для електропостачання. Незважаючи на це, Польща прийняла найбільшу кількість громадян України – понад шість мільйонів людей.

Проте Португалія постраждала найменше, в основному завдяки тому, що португальська економіка досі цього року була пов’язана з ЄС (5,8 відсотка), як показують прогнози Комісії ЄС. Крім того, Португалія вважається країною з найнижчим рівнем інфляції – вона становить 4,4 відсотка.

“У світлі того, що Португалія не має прямого впливу на постраждалий регіон, ризики переважно непрямі, оскільки інфляція впливає на сировину, безпеку палива та невизначеність щодо світового попиту”, – зазначає Європейська комісія.

З іншого боку, на Мальті діє схема “золотої візи”, яка дозволяє нерезидентам та негромадянам отримати громадянство в обмін на заздалегідь обумовлені платежі без обов’язкового зв’язку заявника з Мальтою.

Після кількох засуджуючих випадків з боку європейської влади, що особливо засуджує схему обміну європейських цінностей на гроші, 2 березня Мальта оголосила про припинення програми для громадян Росії та Білорусі до подальшого повідомлення.

Мальту, як і Португалію, в основному відвідують громадяни Великобританії, за ними йдуть італійці, німці та французи.

Свіжі новини

Погода

Також читайте

У Туреччині розпочався протест проти туристичних автобусів: туристам запропоновано ходити пішки

У Туреччині розпочався протест проти туристичних автобусів: скандал зчинили...

У Туреччині знайшли ким замінити туристів з України

У Туреччині знайшли, ким замінити українських туристів — як...

Турок похвалився, на який обман ведуться лише українські туристи

«Українці, народ довірливий, є пара хитрощів, на які ведеться...

Туреччину засипало снігом, побило градом і залило зливами

Травнева погода дає сюрпризи не лише українцям. Курортну провінцію...

У Таїланді туриста заарештували за поганий відгук про місцеве кафе

Тайські поліцейські заарештували британського туриста, на ім'я Олександр за...