Правила поведінки в Республіці Куба для туристів

ВАЖЛИВО: Чоловікам та жінкам не бажано відвідувати державні установи в шортах та іншому пляжному одязі. Почастішали випадки відмов обслуговувати клієнтів в подібному одязі.

1. Під час підготовки для виїзду на Кубу радимо ознайомитися з інформацією про країну, умовами перебування в ній тощо.

2. При виїзді за кордон радимо мати при собі фотокопії сторінок закордонного та внутрішнього українських паспортів.

Зокрема, у випадку викрадення, втрати чи псування паспортного документу, фотокопії паспортів допоможуть ідентифікувати Вашу особу в компетентних органах України, а також полегшать та прискорять процедуру оформлення Вам у консульському відділі Посольства посвідчення особи на повернення в Україну.

3. Пам’ятайте, що між Україною та Кубою діє візовий режим поїздок громадян обох країн. Тому для в’їзду на територію Республіки Куба обов’язково треба оформити візу в консульському відділі Посольства Республіки Куба в Україні за адресою: (01901, м. Київ, Бехтєревський провулок, 5, тел.: +38(044) 486-57-43, 486-71-13, 486-37-79, факс: +38(044) 486-19-07).

Перебуваючи на території Куби, потрібно дотримуватись правил щодо знаходження іноземців в країні. Якщо ви в’їжджаєте до Куби з туристичною метою, то обов’язково повинні зупинятися в готелі. Також можна орендувати приватні помешкання, які мають дозвіл на ведення такої діяльності. У разі зупинки у друзів, родичів, знайомих, на час, що перевищує 3 дні, потрібно змінити статус свого перебування та зареєструватися в міграційних органах Куби.

Туристи можуть знаходитися на території Куби впродовж 1 місяця з наступним продовженням терміну свого перебування ще на і місяць.

4. Пам’ятайте, що перебуваючи на території Куби, Ви маєте неухильно дотримуватись законодавства Куби. Незнання місцевих законів не звільняє від відповідальності за їх порушення.

Міністерство закордонних справ України та дипломатичні установи України за кордоном в жодному випадку не поділяють відповідальність за вчинений громадянином України злочин чи правопорушення.

5. Після прибуття до місця тимчасового (понад 3 місяці) чи постійного проживання на Кубі, радимо звернутись до консульського відділу Посольства України в Республіці Куба з метою реєстрації (взяття на тимчасовий/постійний консульський облік) за адресою: Республіка Куба, м. Гавана, р-н Мірамар, Авеню 5, буд. 4405 (Embajada de Ucrania en la República de Cuba, 5-ta avenida, №4405, entre 44 y 46, Miramar, La Habana) тел.: (00 537) 204-25-86, (00 537) 204-23-74, гаряча лінія Посольства (00 535) 429 51 31 (ВИКЛЮЧНО в разі загрози життю чи загибелі громадян України), e-mail: emb_cu@mfa.gov.ua, графік роботи: понеділок-п’ятниця з 08:00 до 16:00.

Прийняття на тимчасовий консульський облік не є обов’язковим, однак допоможе знайти Вас у разі, якщо Вас терміново розшукуватимуть члени Вашої родини в Україні, передати Вам будь-яке повідомлення або допомогти у випадку надзвичайних подій в країні перебування (землетрус, пожежа тощо), а також значно полегшить процедуру оформлення Вам, у разi необхiдностi, документів на повернення в Україну.

Разом з тим повідомляємо, що законом України “Про громадянство України” від 18.01.01. р. не передбачено обов‘язку громадян України ставати на тимчасовий консульський облік, а також не передбачено відповідальності за неперебування на такому обліку.

6. У разі затримання чи обмеження Вашої свободи в будь-якій формi, вимагайте невідкладної зустрічі з консулом України.

7. Перебуваючи на Кубі, уважно слідкуйте за Вашими речами, коштовностями, грошами, авіаквитками та документами. Ніколи і нікому не віддавайте Ваш паспорт, тримайте його завжди при собі, бажано не в сумочці, а у внутрішній кишені.

8. Перебуваючи на Кубі, обов’язково майте при собі телефони та адресу Посольства України.

9. Перед виїздом за кордон обов’язково залишайте інформацію про місце Вашого перебування за кордоном (повну та точну адресу, номери стаціонарних або мобільних телефонів, за якими з Вами можна зв’язатися) Вашим рідним та друзям в Україні, а також

адресу, номери телефону чи факсу роботодавця.

Безпекова ситуація в країні акредитації

Куба – відносно політично стабільна та безпечна держава. Місця, які відвідуються туристами, патрулюються місцевою поліцією. Водночас, варто пам’ятати, що переважна більшість злочинів по відношенню до іноземців припадає на вуличні крадіжки. У зв’язку з цим, уважно слідкуйте за Вашими речами, коштовностями, грошами, авіаквитками та документами. Ніколи і нікому не віддавайте Ваш паспорт.

У зв’язку з особливостями географічного розташування, Куба, так само як і інші країни Карибського регіону, може представляти певний ризик. Тому, період з травня по жовтень вважається періодом високої ймовірності проходження ураганів різної категорії небезпеки (останній великий за масштабом ураган був у 2008 році). Однак, вчасне інформування про стихію та налагоджена і відпрацьована роками робота місцевої влади з її ліквідації сприяють швидкому відновленню інфраструктури та необхідних для життя населення умов. У зв’язку з цим, перед відльотом до Куби в цей період радимо уважно слідкувати за інформацією про стан погодних умов в країні.

Періодично на Кубі з’являються випадки захворювання на холеру та лихоманку денге. У зв’язку з цим, рекомендується пити тільки бутильовану воду та дотримуватися правил гігієни. Також бажано мати при собі протиалергенні препарати і репеленти для захисту від укусів комах звичайних, бджіл, комарів, мошки.

Слідкуйте за нами на Google News

Також читайте

Актуально

Погода

Останні новини