Home КАЗАХСТАН Звернення Глави держави Нурсултана Назарбаєва до народу Казахстану

Звернення Глави держави Нурсултана Назарбаєва до народу Казахстану

0

Дорогі казахстанці, співвітчизники, соратники, члени партії «Нұр Отан»!

Сьогодні я звертаюся до вас, як це робив завжди, в найважливіші моменти історії нашої держави, яке ми разом будуємо.

Але сьогоднішнє звернення особливе.

Я прийняв непросте для себе рішення – скласти з себе повноваження Президента Республіки Казахстан.

В цьому році виповнюється 30 років мого перебування на посаді вищого керівника нашої країни. Я був удостоєний честі моїм народом стати Першим Президентом незалежної Казахстану.

Згадаймо, як пала радянська імперія, залишивши нам плутанину і душевну смуту, зруйновану економіку і політику.

Внутрішній валовий продукт скоротився вдвічі, не вистачало продовольства і товарів першої необхідності. Відразу зупинилися всі найбільші заводи. Здавалося, настав колапс.

Це був виклик. І ми його прийняли. Стали енергійно прокладати свій казахстанський шлях розвитку.

Нашої триєдиної завданням стала побудова ринкової економіки, демонтаж тоталітарної ідеологічної системи і модернізація всіх інститутів суспільства. І це ми робили в ім’я створення сучасної демократичної держави – Республіки Казахстан.

Розуміючи, що не можна було побудувати демократичні інститути при слабкій економіці та бідних громадян, ми на перше місце поставили економічний розвиток і зростання добробуту громадян. В результаті цього нам вдалося підняти обсяг економіки в 15 разів, а доходи населення в 9 разів (у доларовому вираженні), що дозволило скоротити рівень бідності майже в 10 разів.

Ми самостійно і успішно подолали всі випали на нашу долю катаклізми, включаючи глибоку світову фінансову кризу 2007-2012 років.

Казахстан перейшов від аграрної економіки до промислово-сервісної. Йде процес індустріалізації і урбанізації країни. В сировинний сектор прийшли провідні світові інвестори. Це дозволило реалізувати найскладніші проекти в нафтогазовому секторі.

За рахунок сировинних ресурсів сформований фонд для майбутніх поколінь казахстанців. Казахстан став частиною глобальної економіки, залучає інвестиції і торгує практично з усіма країнами світу.

Також читайте:  У Києві відкрився банк з казахстанським капіталом

Побудований новий інфраструктурний каркас країни. Автомобільними, залізничними дорогами пов’язані всі регіони країни. А авіаційні маршрути дають нам можливість відкривати для себе нові куточки світу.

Звернення Глави держави Нурсултана Назарбаєва до народу Казахстану

Казахстан став великою державою не тільки по території. Сьогодні нас вже більше 18 мільйонів чоловік. Недалеко кордон – 20 мільйонів чоловік.

Ми увійшли в число 50 розвинених країн світу. Розроблено програму розвитку до 2050 року. Мета – увійти в число 30 найбільш розвинених країн.

Ми зуміли на руїнах СРСР побудувати успішне казахстанське державу з сучасною ринковою економікою, створити світ і стабільність усередині багатоетнічного і багатоконфесійного Казахстану. Вперше в нашій багатовіковій історії забезпечили міжнародно-правове визнання Республіки Казахстан. Поставили Казахстан на карту світу, де його не було як держави. У нас є свій прапор, гімн, герб.

У найскладніший період 90-х років ми почали підготовку фахівців за програмою «Болашак», щоб дати молоді гідну освіту, можливість вивчити світову практику і принести користь країні.

У світі була криза, а ми створювали в Астані університет світового рівня, будували інтелектуальні школи. Виросли в роки незалежності молоді люди, впевнений, цінують турботу країни про них. Вони пташенята гнізда незалежного Казахстану, які, вірю, будуть берегти і зміцнювати нашу країну, віддадуть свої знання, сили справі процвітання Вітчизни.

Вперше в історії країни ми побудували свою столицю. Астана – це відчутне уособлення всіх наших досягнень і перемог.

Все це ми зробили разом, дорогі мої казахстанці.

Всі ці роки ви підтримували мене на всіх виборах, підтримували мої ініціативи. Я був удостоєний великої честі служити моєму великому народу, рідній країні. Величезне спасибі вам – моєму народові і низький уклін. Завдяки такій підтримці я працював не шкодуючи сил, енергії і здоров’я, часу, щоб виправдати цю довіру.

Також читайте:  Столицю Республіки Казахстан було перейменовано

Як вам відомо, нашими законами я наділений статусом Першого Президента – Єлбаси (Лідер нації). Залишаюся головою Ради Безпеки, який наділений серйозними повноваженнями. Залишаюся головою партії «Нұр Отан», членом Конституційної Ради. Тобто залишаюся з вами. Турботи країни і народу залишаються моїми турботами.

Як засновник незалежного казахстанського держави бачу свою майбутню задачу в забезпеченні приходу до влади нового покоління керівників, які продовжать проводяться в країні перетворення.

Питання наступності влади в Казахстані вирішене конституційно. У разі дострокового припинення повноважень чинного Президента його повноваження переходять до голови Сенату до закінчення виборного терміну. Потім відбудуться вибори нового Президента.

Головою Сенату Парламенту в даний час є Касим-Жомарт Кемелули Токаєв. Ви його добре знаєте. Він випускник МДІМВ, доктор наук. Вільно володіє англійською та китайською мовами. Пройшов великий шлях на керівних посадах республіки. Був міністром закордонних справ в роки становлення зовнішньої політики країни, працював віце-прем’єр-міністром і прем’єр-міністром країни, головою Сенату. Знає країну, її економіку та політику. Висувався і працював заступником Генерального секретаря ООН. Це було великим визнанням його заслуг як дипломата і знаком довіри до Казахстану.

Поруч зі мною він працює з перших днів незалежності Казахстану. Я добре його знаю. Він людина чесна, відповідальна і обов’язковий. Підтримує цілком проведену політику всередині країни і зовні. Всі програми розроблялися і приймалися за його участю.

Я вірю, що Токаєв саме та людина, кому ми можемо довірити управління Казахстаном.

Дорогі співвітчизники!

Ми бачимо, що світ змінюється, не стоїть на місці. З’являються не тільки нові можливості, але й нові глобальні технологічні та демографічні виклики, нестабільність світового порядку. Кожному поколінню доводиться вирішувати свої завдання. Я і моє покоління зробили для країни все, що змогли. Результати вам відомі. Світ змінюється, і приходять нові покоління. Процес природний. Вони будуть вирішувати проблеми свого часу. Нехай спробують зробити країну ще краще.

Також читайте:  Єгор Божок прийняв копії вірчих грамот від новопризначеного Посла Республіки Казахстан

Разом зі світом змінюватися повинні і ми. Звертаюся до молодого покоління казахстанців – бережіть незалежний Казахстан – нашу спільну Батьківщину, Мәңгілік їв – це наш народ, земля наших великих предків. У нас одна Батьківщина, одна земля.

Бережіть дружбу і єдність нашого народу, наше взаємна довіра і повага до культури і традицій кожного громадянина країни.

Тільки так ми будемо сильні, переможемо всі виклики.

Тільки так ми будемо процвітати.

Шановні казахстанці! Мої співвітчизники!

Сьогодні я звертаюся до кожного з вас.

Перед країною стоять масштабні завдання. І я впевнений в нашому успіху.

Яким я бачу Казахстан майбутнього?

Я твердо впевнений, що казахстанці майбутнього – це суспільство освічених, вільних людей, які говорять на трьох мовах.

Вони – громадяни світу. Вони подорожують. Вони відкриті новим знанням. Вони працьовиті. Вони – патріоти своєї країни.

Я переконаний, що Казахстан майбутнього – це Товариство Загального праці. Це -держава з сильною економікою, де все робиться для людини. Де кращу освіту, краще охорону здоров’я. Де панують мир і спокій. Де громадяни є вільні і рівні, а влада справедлива. Там верховенство закону.

Я вірю в те, що ми рухаємося правильним курсом, і ніщо не зможе збити нас з вірного шляху.

Якщо ми будемо сильні, з нами будуть рахуватися.

Якщо ми будемо сподіватися на диво або покладатися на інших, ми розгубимо досягнуте.

Шановні казахстанці!

Вважаю, що настав момент для підписання відповідного Указу.