ГоловнаКазахстанВіце-Прем'єр Міністр РК про роботу по нарощуванню експорту

Віце-Прем’єр Міністр РК про роботу по нарощуванню експорту

У 2019 Казахстан розширить географію несировинного експорту – А. Кабікенов

Частка експорту обробної промисловості за останні 5 років збільшилася на 9%. За даними МІІР РК, за 11 місяців 2018 року загальний експорт виріс в порівнянні з аналогічним періодом 2017 року на 26,4%. Несировинний експорт продукції склав $ 14,3 млрд.

За словами А. Кабікенова, в рамках просування експорту виявляються різні фінансові та нефінансові заходи державної підтримки. За підсумками 2018 року в рамках надання заходів фінансової підтримки по лінії АТ «ЕСК« Kazakh Export »підтримано 50 експортерів, з них 27 компаній вперше скористалися цією підтримкою. Сума підтриманих експортних контрактів склала 419,7 млрд тг.

У 2018 році в рамках сервісної підтримки експортерів проведено понад 50 заходів за кордоном. Участь казахстанських експортерів на зарубіжних виставках, торгових місіях сприяло висновку понад 100 експортних контрактів на суму близько $ 0,5 млрд.

За минулий рік НПП «Атамекен» в рамках надання нефінансових заходів підтримки було паспортизовані 368 експортоорієнтованих підприємств.

На сьогоднішній день Казахстан експортує близько 800 товарів в 119 країн. При цьому щорічно експортна кошик РК поповнюється в середньому на 5-8 товарних груп. Зокрема нові групи експортних товарів в 2017 р включали автомобілі, сонячні панелі, газові котли, картриджі, рейки, POS-термінали.

«У 2018 році ми почали експортувати на ринок ОАЕ мед в промислових обсягах, вперше казахстанське морозиво стали поставляти на ринки КНР. В рамках торгово-економічної місії організованою в КНР за підтримки нашого Міністерства, вперше на ринки Китаю здійснені поставки казахстанського м’яса, при цьому контракт довгостроковий, укладений на 5 років », – розповідає А. Кабікенов.

Поряд з цим, в минулому році в м Сіань відкритий перший казахстанський торговий дім, де вже в поточному році буде представлена ​​казахстанська продукція, яка також буде просуватися в електронних торговельних мережах КНР.

А. Кабікенов зазначив наявність потенціалу для нарощування експорту казахстанської продукції в довколишні країни, такі як РФ, Азербайджан, КНР, Узбекистан, Україна та Іран. Основними потенційними товарами є продукція машинобудівної галузі, харчової, молочної, а також будівельні матеріали.

Так, в рамках Послання Президента з метою недопущення втрати традиційних ринків збуту, а також розширення географії поставок і номенклатури товарів на майбутні 3 роки виділено 500 млрд тг.

Виділені в рамках Послання Президента кошти будуть спрямовані на:

  1. фінансування експортоорієнтованих проектів;
  2. кредитування імпортерів і експортерів через інструменти АТ «БРК»;
  3. збільшення статутного капіталу АТ «ЕСК« KazakhExport »і впровадження нового виду держгарантії;
  4. запровадження механізму відшкодування частини транспортних витрат вітчизняним експортерам.
  5. посилення традиційних видів і впровадження нових інструментів сервісної підтримки.

Очікуване зростання експортної виручки до 2021 року – 725 млрд тг.

З метою впровадження нових заходів сервісної підтримки в 2019 році планується відкрити торгові представництва в країнах Центральної Азії, КНР, Туреччини, ОАЕ. Метою даних представництв є ручний супровід казахстанських експортерів за кордоном.

Разом з цим, для полегшення доступу на зарубіжні ринки планується переклад іноземних технічних регламентів і вимог на державну і російську мови. Для спрощення отримання державної підтримки експортерам оновлений портал export.gov.kz, де кожен підприємець зможе отримати послуги пов’язані з просуванням експорту, а також залишити заявку на участь в торгово-економічних місіях. Крім цього, планується інтеграція порталу з провідними маркетплейсамі, диспетчерами послуг логістики, електронною системою митного декларування.

Для спрощення виходу на ринки КНР, ОАЕ, Ірану планується запрошення інспекційних комісій з даних країн для відвідування підприємств казахстанських експортерів. Крім цього, МІІР РК планує запросити зарубіжних купців (Metro (Китай, РФ, Близький Схід), Migros (Туреччина), Ашан (ЄС, РФ), Wumart (Китай), Vanguard (Китай), Yonghui (Китай) для зустрічей з вітчизняними товаровиробниками.

«Є конкретні плани. У Казахстану щорічно нарощуються 8-10 продуктів на зовнішніх ринках. Якщо це не нові продукти, то виходимо на промислові масштаби. На цей рік у нас планується розширення географії експорту. В цілому динаміка йде позитивна. Робота ведеться. Великі очікування щодо досягнення поставлених завдань і збільшення експорту в 1,5 рази до 2022 г. », – уклав А. Кабікенов.

Свіжі новини

Погода

Схожі новини