У Києві презентували книги про внесок казахстанців в Перемогу у Великій Вітчизняній війні

5 травня 2018 року в Меморіальному комплексі «Національний музей історії України у Другій Світовій війні» Посольством Казахстану в Україні була організована презентація книги директора Інституту українсько-казахстанських відносин М. Степаненко «Казахстан-Україна: дружба, загартована полум’ям війни».

Праця присвячений пам’яті казахстанців, які брали участь в боях за звільнення України від німецько-фашистських загарбників у Другій світовій війні.

У Києві презентували книги про внесок казахстанців в Перемогу у Великій Вітчизняній війні

Глава дипломатичної місії Казахстану Самат Ордабай відзначив особливу актуальність даної книги для нинішнього покоління українців і казахстанців. Він нагадав, що 600 тисяч з 1,2 млн. Покликаних на фронт казахстанців брали безпосередню участь в боях за визволення української землі, половина з яких навічно залишилася на полі брані. За проявлену мужність і героїзм в боях за визволення України 156 казахстанців удостоєні високого звання Героя Радянського Союзу.

У Києві презентували книги про внесок казахстанців в Перемогу у Великій Вітчизняній війні

Член-кореспондент, професор В. Кушерец в своєму виступі зазначив, що дружба і взаємодопомога між народами Казахстану і України має глибоке історичне коріння, одним з яскравих прикладів яких стало їх бойове братство під час Другої Світової війни.

У Києві презентували книги про внесок казахстанців в Перемогу у Великій Вітчизняній війні

Генеральний директор Національного музею України у Другій Світовій війні І. Ковальчук інформував про діючої експозиції, присвяченій пам’яті легендарних казахстанців – Касим Кайсенова, Талгата Бегельдінову і Сагадат Нурмагамбетова.

В рамках заходу пройшло вшановування Нурбій Аманжолова, українського ветерана ВВВ, уродженця Казахстану, учасника боїв за визволення України, Польщі та Чехословаччини.

Дипломати, ветерани ВВВ, українські історики і діячі культури поклали квіти до Меморіалу героям форсування Дніпра.

Слідкуйте за нами на Google News

Також читайте

Актуально

Зустріч Посла України із Директоркою Казахстанського інституту стратегічних досліджень

Посол України в Республіці Казахстан Петро Врублевський провів зустріч із Директоркою Казахстанського інституту стратегічних досліджень при Президентові Казахстану Заремою Шаукєновою, під час якої обговорив...

Посол Казахстану зустрівся з Головою Державної служби України з етнополітики та свободи совісті

5 лютого поточного року відбулася зустріч Посла Казахстану в Україні Дархана Калєтаєва з Головою Державної служби України з етнополітики та свободи совісті Оленою Богдан. В...

Єгор Божок прийняв копії вірчих грамот від новопризначеного Посла Республіки Казахстан

Заступник Міністра України Єгор Божок прийняв копії вірчих грамот від новопризначеного Посла Республіки Казахстан в Україні Дархана Калєтаєва. Під час зустрічі було відзначено обопільну налаштованість...

Economic Diplomacy – можливості міжнародної колаборації між Україною та Казахстаном

Представники Посольства Казахстану в Україні, представники казахського та українського бізнесу, налагоджували ділові відносини та можливості міжнародної колаборації. На зустрічі, учасники заходу дізналися про: – Перспективні сфери...
Погода

Останні новини