Міністр МЗС України провів зустріч із Послом Канади в Україні

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба 3 квітня провів зустріч із пані Послом Канади в Україні Ларисою Галадзою.

Співрозмовники обговорили питання лібералізації візового режиму між Україною та Канадою. На запит глави МЗС, пані Посол підтвердила готовність сприяти направленню до України відповідної оціночної місії Канади.

“Ми прагнемо створювати дедалі більше можливостей вільного пересування світом для українських громадян. МЗС бере на себе координацію з українського боку процесу підготовки до спрощеного візового режиму з Канадою”, – зауважив міністр.

Глава МЗС додав, що очікує вже найближчим часом направлення канадської оціночної місії, яка визначить рівень відповідності України критеріям включення до списку країн, громадяни яких мають право в’їзду у спрощеному порядку на територію Канади. Вона також визначить подальші необхідні кроки.

Крім того, сторони обговорили питання двостороннього порядку денного та взаємодії у міжнародних організаціях. Дмитро Кулеба окремо наголосив на важливості нарощування інтенсифікації торгівлі та інвестицій між двома країнами, чому сприятиме розширення дії українсько-канадської Угоди про вільну торгівлю на сферу послуг та інвестицій.

  Доходи Канадського туризму скоротилися майже на половину

Довідково: Відповідно до ст.19.2 Угоди про вільну торгівлю між Україною та Канадою, 24 вересня 2019 року відбулися перші технічні консультації з питань можливого удосконалення окремих положень цього двостороннього документу та поширення його дії, зокрема на сферу послуг та/або інвестицій. Станом на сьогодні проведено три раунди техконсультацій у формі відеоконференцій. В березні в Канаді завершилися публічні консультації щодо можливої модернізації Угоди. Переважна більшість коментарів – на користь розширення Угоди. Наступним кроком є офіційне схвалення переговорів на політичному рівні, що може бути дещо ускладнено через COVID-19.

Рішення щодо включення до списку країн, громадяни яких мають право спрощеного в’їзду на територію Канади, ухвалюється на основі відповідності країни близько 40 умовам, які розподіляються за семи основними напрямами: соціо-економічні умови, міграційні питання, відповідність документів для подорожей, міркування безпеки подорожей, управління кордонами, дотримання прав людини, міркування двосторонніх відносин. На сьогодні лібералізований візовий режим з Канадою мають громадяни 27 країн та громадяни країн ЄС.

  Доходи Канадського туризму скоротилися майже на половину
Слідкуйте за нами на Google News

Також читайте

Актуально

Міністри закордонних справ G7 засуджують Росію через окупацію Криму

Міністри закордонних справ G7 одностайні у засудженні дій Росії з підриву суверенітету, територіальної цілісності та незалежності України. Ми, міністри закордонних справ країн Великої сімки –...

Readers Choice Awards оголосили ТОП-3 кращих напрямків для туризму

Ось переможці нагород Readers Choice Awards за найкращі місця для подорожей 2021 року - за інтернет голосуванням. Торонто, Канада Ось воно, висічене на гербі Торонто, як...

Заява головного офісу охорони здоров’я Канади від 1 березня 2021 року

Пандемія COVID-19 продовжує створювати стрес і занепокоєння у багатьох канадців, особливо тих, хто не має готового доступу до своїх регулярних мереж підтримки. Через Інтернет-портал Wellness Together Canada люди...

Президент України Володимир Зеленський прийняв вірчі грамоти у низки країн

Президент України Володимир Зеленський прийняв вірчі грамоти у Посла Грецької Республіки Васіліоса Борноваса та Посла Канади Лариси Галадзи. Під час розмови з Послом Грецької Республіки...
Погода

Останні новини