Відомство старожитностей виявило рідкісну маску

9000-річна маска виготовлена з рожево-жовтого вапняку, ретельно оброблена і зображує людське обличчя.

Ця дивовижна і рідкісна кам’яна маска відноситься до епохи неоліту (новий кам’яний вік). Вона була виявлена ​​кілька місяців тому і в даний час знаходиться на вивченні у експертів Ізраїльського Управління старовини і Геологічної служби Ізраїлю.

Інформація, отримана в підрозділі по запобіганню розкрадань Ізраїльського управління старожитностей на початку 2018 року, допомогла врятувати цю вражаючу знахідку. Начальник штабу археологічного відділу цивільної адміністрації в Юдеї та Самарії Ананія Хізмі була проінформована про виявлення маски. Проведене розслідування виявило ймовірний археологічний об’єкт в районі Пнів-Хевер на південь хевронського нагір’я, в якому маска була знайдена грабіжниками. Її характеристики, на додаток до інших знахідок з цієї місцевості, свідчать про те, що вік маски становить 9000 років – вона датується періодом докерамічного неоліту В.

За словами Роніт Лупу з підрозділу по запобіганню крадіжкам Управління старовини, «Маска – унікальне відкриття в археологічному світі. Ще більш незвично те, що ми знаємо її географічне походження, і це робить її набагато більш важливою, ніж інші схожі знахідки в минулому». Маска виготовлена ​​з рожево-жовтого вапняку, ретельно оброблена з використанням кам’яних інструментів і зображує людське обличчя. Чотири отвори були просвердлені по периметру маски, можливо, щоб прив’язувати її на обличчя живої людини, до жердини або до чогось ще. За словами Лупу, «відкриття маски з каменю з таким високим рівнем обробки дуже цікаве. Камінь був відполірований, а риси обличчя виконані точно і з дотриманням симетрії, окреслені вилиці, ніс і навіть зроблені зуби в роті».

Д-р Омрі Барзілай, керівник відділу археологічних досліджень Управління старовини: «Кам’яні маски пов’язані із сільськогосподарською революцією. Перехід від економіки, заснованої на полювання і збирання, до стародавнього землеробства і одомашнення рослин і тварин, супроводжувався зміною соціальної структури і різким збільшенням ритуально-релігійної діяльності. Ритуальні знахідки того періоду включають фігурки у формі людини, черепа і кам’яні маски».

  Ізраїль та Марокко підписали угоди про зміцнення двосторонніх відносин

Протягом цього періоду практикувалося і поклоніння предкам. «Це було частиною ритуалу і збереження спадщини родини, прийнятого в той час», – каже Роніт Лупу. «Наприклад, ми знаходимо черепа, поховані під підлогами будинків, а також різні методи догляду за черепами мертвих – покриття штукатуркою, зображення рис обличчя і штучних очей. Кам’яні маски цього періоду подібні за розміром з людським обличчям, тому вчені схильні пов’язувати їх з таким поклонінням».

В даний час в світі відомо існує п’ятнадцять масок, які відносяться до цього періоду, але тільки дві з яких були виявлені в чіткому археологічному контексті – їх географія і датування точно визначені. Решта масок знаходяться в приватних колекціях по всьому світу, що ускладнює їх вивчення. Важливість цієї нової маски в тому, що її простежили до відомого археологічного об’єкта, який досліджується вченими. Місцезнаходження артефакту може допомогти зрозуміти матеріальну культуру, повсякденний світ, в якому була створена маска, і ритуали, в яких вона використовувалася.

  Ізраїль після річного обмеження знову відкриває кордони

Маска з Пнів-кенанеянина приєднується до інших маскам того ж періоду, виявленим в південних районах хевронського пагорбів – Іудейській пустелі. Виявлення маски у Пнів-кенанеянина зміцнює припущення, що південна область хевронських пагорбів була центром виробництва кам’яних масок і, швидше за все, ритуальних заходів в період докерамічного неоліту В.

Слідкуйте за нами на Google News

Також читайте

Актуально

Ізраїль після річного обмеження знову відкриває кордони

Ізраїль знову відкриє свої кордони для міжнародних подорожей 23 травня після більш ніж року. Однак відвідувачам доведеться повністю вакцинуватись проти Covid-19 і, як очікується, вони...

Острів Яс Абу-Дабі заманює ізраїльських мандрівників новою кампанією

Острів Яс Абу-Дабі запустив нову онлайн-кампанію бренду під назвою «Переживіть це, щоб у це повірити» - покликану спонукати відпочиваючих із Ізраїлю відвідати острів Яс. Рекламна...

Ізраїль змінив правила в’їзду для іноземців. На що потрібно звернути увагу?

Іноземні громадяни, які бажають в'їхати до Держави Ізраїль, повинні заздалегідь подати заявку на в'їзд до Ізраїлю до ізраїльської дипломатичної або консульської установи за місцем...

Ізраїль та Марокко підписали угоди про зміцнення двосторонніх відносин

Угоди, спрямовані на зміцнення альянсу в галузях економіки, освіти, говорить ізраїльський посланник. Ізраїльські та марокканські установи підписали в п'ятницю дві угоди про посилення співпраці в...
Погода

Останні новини