ГоловнаCOVID Travel NewsЗа кордоном ситуація жахлива, а в нас вона неухильно погіршується – прем'єр...

За кордоном ситуація жахлива, а в нас вона неухильно погіршується – прем’єр Італії

Італія щільно «зайнялася» неприщепленими туристами та жителями країни – з 6 грудня їх перестануть пускати до громадських місць, оскільки влада вирішила швидше наростити відсоток вакцинацій, так як ситуація в країні “неухильно погіршується”, а “за кордоном ситуація взагалі жахлива”, зазначили італійські ЗМІ, які цитують заяву прем’єр-міністра Італії Маріо Драгі.

Багато туристичних держав вже зробили аналогічні кроки, оскільки варіант Omicron викликає страх у всьому світі. «Дозріли» для жорстких заходів і італійські чиновники, які нещодавно анонсували нову антиковидну «Суперзелену перепустку», яка замінить діючу «Зелену перепустку».

Новий документ буде обов’язковим для подання у всіх громадських місцях, включаючи заселення в готель. Уточнюється, у сертифікаті буде відмітка про те, що людина вакцинована або перехворіла на коронавірус. Новий документ не підтримуватиме завантаження результатів ПЛР-тестування, тоді як старий мав таку можливість. Нововведення пов’язане з тим, що влада Італії вирішила більше не приймати негативні тести для входу до закладу, вирішивши, що простіше і надійніше, якщо всі вакцинуються.

З 6 грудня туристам та жителям популярного Середземноморського напряму буде потрібна нова санітарна перепустка для відвідування наступних громадських місць:

  1. у кінотеатри, театри, спортивні зали та нічні клуби;
  2. на гірськолижних витягах;
  3. у барах, кафе, ресторанах, караоке та на стадіонах.

“Ми хочемо бути дуже обережними, а також зберегти те, чого ми досягли цього року, щоб зберегти цю нормальність”, – заявив чиновник, додавши, що новий медичний документ був необхідним кроком для зниження ризику поширення коронавірусних інфекцій. “За кордоном ситуація жахлива, а у нас вона неухильно погіршується”, – попередив прем’єр-міністр.

В даний час повністю вакциновані туристи, крім росіян, можуть в’їжджати до Італії без необхідності самоізоляції, але мають показати негативний тест на ПЛР або антиген, взятий протягом останніх 48 годин. Нещеплені мандрівники можуть відвідати Італію, але їм потрібна самоізоляція протягом п’яти днів, надати негативний результат тесту та дістатися місця призначення на особистому автомобілі.

Передісторія: паніка із закриттям кордонів розпочалася після виявлення штаму-мутанта «Омікрон», який був уперше ідентифікований у південній частині Африки. Такі країни, як Великобританія, Німеччина, Гонконг (Китай), Нідерланди та Бельгія входять до країн, у яких реєструються випадки захворювання «Омікроном».

Вчені вважають, що штам небезпечний через здатність поширюватися набагато швидше, ніж «Дельта», але при цьому вони поки не знають, чи викличе він серйозніші інфекції.

Так, Швейцарія вже запровадила 10-денний карантин для іноземних мандрівників, який швидше за все зіпсує багатьом туристам лижний відпочинок. З 1 грудня Іспанія дозволить в’їзд до країни лише вакцинованим іноземним туристам. Правила поширюються кожного туриста старше 12 років, тобто і підлітків теж.

Слідкуйте за нами на: Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Погода